225 Shares 6288 views

Szafki na buty – co wybrać?

Szafki na buty jest niezbędnym atrybutem każdego korytarza. Nie jest tajemnicą, że jest to praktycznie niemożliwe do wykonania bez tego mebla. Szafki na buty w przedsionku pozwala na przechowywanie wszelkiego rodzaju rzeczy nietkniętych przez kilka miesięcy. Ponadto, jeśli twój dom jest odwiedzany przez gości, mogą dostać złe wrażenie gospodarza ze względu na rozproszone i brudne buty, trampki, etc. Ale oprócz jego głównym celem jest, aby nosić ten meble i funkcję estetyczną. Dziś będziemy rozmawiać o tym, jak wybrać właściwą szafkę na buty.


możliwa konfiguracja

Często wiele sklepów meblowych oferuje swoim klientom gotowe komplet mebli do sali, która obejmuje dodanie różnych wieszaków i lustra, a na stoliku więcej butów. Ale jeśli nie lubisz tej opcji ze względu na design niedopasowania lub po prostu ze względu na wysokie koszty, zawsze masz możliwość zakupu oddzielnej szafie. To może mieć wiele przegródek (na przykład dla zimowych i letnich przedmiotów). Występuje także szafka na buty z siedziskiem. Zestaw ten jest bardzo przydatny, ale pasuje, niestety, tylko do przestronnych pokoi. Dlatego właściciele małych hruschovok musiał zadowolić się prostych tabel bez krzesła z kilku szuflad szafek.

Wybór odpowiedniego rozmiaru

Przed przystąpieniem do zakupu, należy zwrócić uwagę na to, jak duży powinien swoją nocną na buty. Są to zarówno wysokie i podłużne modele z głębokimi półkami bez nich. Meble, wraz z głębokimi półkami, w stanie umieścić piętnaście par butów. Ale będzie poświęcając kilka centymetrów wolnej przestrzeni. Dziś możemy spotkać specjalne tabele, dostosowaną do małych przestrzeni życiowej. Często są one wąskie, ale bardzo wysokie, a szerokość półki w tym samym czasie nie więcej niż dwadzieścia pięć centymetrów. Ich konstrukcja przypomina jakiegoś wielopiętrowego budynku w miniaturze z wielu „piętrach” dla butów. Ostateczny wybór zależy od dokładnego rozmiaru korytarzu.

Wybór projektu

Wszystkie istniejące tabele obecnie prezentowane są w dwóch wersjach: zamknięte (z uchylnymi drzwiami w nawiasach) lub otwarty (nie wyposażone w takie drzwi). Pierwsza opcja to bardzo przydatne dla każdego wieku, ponieważ taka szafa może pomieścić wiele par szczęk, a tym samym nie będzie widoczny (a zatem nie widać bałagan). Ale ważne jest, aby pamiętać, że taka struktura nie miałaby komór wentylacyjnych, a więc nie będzie emitowany rzeczy. Oznacza to, że nadaje się tylko do suchych butach.

Ostatnim kryterium – Wybór materiału

Obecne modele słupkach mogą być wykonane z metalu, tworzywa sztucznego, płyty pilśniowej o średniej gęstości, lub z tworzywa sztucznego. Ponadto, istnieją luksusowe wersje naturalnego drewna. Nie istnieją jakieś ograniczenia – każdy materiał jest idealny do szafki na buty. Dlatego ostateczny wybór zależy od możliwości finansowych.