455 Shares 5936 views

Dziwne, ale interesujące zagadnienie – czy kobiety mogą być daltonistą?

Rzeczywiście, z jakiegoś powodu podważona przez fakt, że kobieta może mieć ten przykry wadę? Być może, piękna połowa ludzkości jest uprzywilejowana? Ale ze wszystkich perturbacji o „dyskryminacji” jest wciąż większość respondentów odpowiedzi pytanie negatywnie. Po tym wszystkim, z takim brakiem kobiet byłoby stracić zainteresowanie jednym z jego głównych pasji – na zakupy! Jednak, spróbuj dowiedzieć się więcej na poziomie naukowym, czy kobiety mogą być daltonistą?

Istnieje opinia …

Uważa się, że mężczyzna ewentualnie być piękne. Najważniejsze – trochę różni się od jaskiniowca i systematycznie rozwijać fizycznie. I wybrać ubrania przez kolor i ozdobić strój przez właściwe akcesoria mogą kochającą kobietę. A więc kolor ślepota może być klasyfikowany jako unikalny choroby kategorii „męskie”. Stereotyp? Ale on potwierdzony! Colorblind kobiety są znacznie rzadziej niż mężczyźni. Ale jeszcze pytanie, czy kobiety mogą być daltonistą, lekarze odpowiedzieć twierdząco, choć z odrobiną wiarygodności.

Choroba – jak to jest

Mówi się, że podczas gdy grzmot wybucha, chłop nie będzie krzyż. Tak więc okazuje się, że tak długo, jak dana osoba nie twarz blisko z perspektywą utraty niektórych zwykłych umiejętności, nie doceniają go całkowicie. Świat jasnych kolorach wydaje magia, przyzwyczaić się do mieszkają w szarej nudnej rzeczywistości. Ale ludzie, którzy mają kolor ślepe, pozbawione blasku. To jak telewizor z bitą ustawień – obraz jest, ale jakość cierpi. Niestety, nie są te, które są bezpośrednio związane z seksem wśród chorób człowieka. Daltonizm – tylko jeden z nich. Jeśli to nie rozróżnia człowiek czerwony i zielony kolor. Takie deffekt związana z genetyką i odpowiednich różnic między mężczyzną a kobietą.

Według statystyk, czy kobiety mogą być daltonistą? Odpowiedź brzmi – tak, ale ludzie podlegają choroby sześć razy bardziej prawdopodobne. Ten wzór jest łatwo wytłumaczyć. W przypadku choroby lub jej braku odpowiada gen oparte na chromosomie X. Kobiety w tym samym zestawie chromosomów jest XX, a mężczyźni – XY. Logicznie rzecz biorąc, brak chromosomu X daje widoczne rezultaty w silnej połowy ludzkości. Analizując ten aspekt, to jest możliwe, aby odpowiedzieć na pytanie, czy jest kobietą daltonistą? Tak, są, ale to rzadkość – kobieta z dwoma chromosomami X naruszone. Statystyki pokazują, że 8% mężczyzn stwierdzono 0,5% kobiet daltonistą. W większości tych przypadków nie jest dziedziczna ślepota, a kobieta jest nosicielem choroby, które przenosi się do dziecka.

Gdzie choroba?

Jeśli okaże się, czy kobiety są daltonistą, logiczne byłoby, aby dowiedzieć się w jaki sposób można dostać choroby. Tak więc, większość ślepoty jest dziedziczona, ale czasami nabyć w wyniku urazu. Po dno oka jest pokryta komórkami odpowiedzialnymi za widzenie w nocy i postrzegania barw w ciągu dnia. Więc degeneracji niektórych komórkach zwanych daltonizm. Nowoczesne lekarze nie oferują sposoby ich leczenia, ale istnieją metody korekcji koloru ślepota oznacza szkieł korekcyjnych.

Pierwszy opisał chorobę i otworzyła z powrotem w 1794 Dzhon Dalton, który sam cierpiał na tę chorobę. Znalazł choroby w tylko 26 lat, z obu jego brat cierpiał tak samo. Dalton pierwszy przyszedł do tej kwestii z największą powagą, z naciskiem na prowadzenie pojazdów i obsługę w powietrzu, a pojawieniem się semaforów światłach.

Tak więc kolor ślepota – choroba charakteryzująca się zaburzeniami postrzegania koloru. Dalton w jego pismach, powiedział, czy istnieją kobiety daltonizm. Przy całkowitej populacji 1000 próbek tylko cztery kobiety są wrażliwe.

Rozprzestrzenianie się choroby wśród kobiet

Czy kobiety być daltonistą? Tak! Ale często nie rozumieją ich choroby. Jeden chromosom ma wpływu, ale postrzeganie koloru pozostaje niezmieniona. Nie może być przypadki zniekształconej percepcji barw, z powodu poważnego urazu lub powikłań choroby przenoszone.

Istnieją trzy główne warianty choroby. To ahromaziya charakteryzuje się niezdolnością do rozróżniania barw jako całości. Oznacza to, że dana osoba widzi tylko szary kolor. Drugi typ – monochromatyzm – czyli postrzeganie tylko jeden kolor, który często towarzyszy światłowstręt. Trzeci rodzaj – dihromaziya i są koloru ślepy nie widzi tylko niektóre z konkretnych kolorów.

Kobiety, ślepota i jazdy

Tak, istnieją kobiety-daltonizm. Są to albo nie mają problemów związanych z tą chorobą? Tak, czasami istnieją nieporozumienia. Na przykład, do niedawna colorblind wydane prawo jazdy, bez zbędnych pytań, ale teraz jest to zabronione. Jeśli kobieta – tylko media, że dostaje prawe płuco, ale poza tym nie będzie problemów.

W codziennym życiu, trudno jest dostrzec daltonistą transmisję w telewizji, ma szczególną przyjemność w chodzeniu do kina. Również w zakresie zakazu dla koloru oślepić wszystkich zawodów związanych z transportem i projektowania. Chociaż każdej reguły są wyjątki. W najprostszej formie, zawsze można wziąć czarno-białą fotografię.

adresowanie

Czy kobiety są daltonizm? Tak, ale cierpią z powodu tej choroby jest bardzo, bardzo rzadko. Ale również żyją ludzie, którzy mają kolor stał się teraz łatwiejsze. Na przykład, większość stron w Internecie wolą interfejs na niebiesko. Teraz aktywnie dystrybucją specjalne okulary do ślepoty barw, wyposażone bzu soczewek. To akcesorium pomaga lepiej odróżnić zielone i czerwone, ale ciągłe stosowanie może wpływać na postrzeganie innych kolorach.