706 Shares 5868 views

50 lat u szczytu popularności: Dodge Charger

Już w 1966 roku w spojrzeniu Rose Bowl Game publiczności pojawiła Dodge Charger – nową firmę samochodu Dodge. A teraz, przez prawie pięćdziesiąt lat, model ten pozostaje kult dla wszystkich kierowców. Przyczyny tej popularności trwałego możemy teraz powiedzieć.


pomysł

Prototyp Dodge Charger służył jako Pontiac GTO, wydany dwa lata wcześniej, w 1964 roku stało się tak popularne, że wiele firm zaczęło tworzyć podobny model projektowania. i ta maszyna została zaprojektowana na tej fali. Ale w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru, Dodge Charger nie traci popularność przez dziesięciolecia.

Pierwsza generacja

projekt

Cechą charakterystyczną pierwszego modelu była krata «golarka elektryczna» (z angielskiego – „Shaver”), a także reflektory, całkowicie ukryte pod nią, która nie była używana od lat pięćdziesiątych.

Widok wewnątrz

W kabinie cztery indywidualne fotele są ustawione, a także wiele ekskluzywnych części, takie jak światła na desce rozdzielczej.

charakterystyka

Każdy samochód jest w komplecie z jednym z czterech silników V8 do wyboru:

  • 318 – objętość 5,2 litra, gaźnik dwukomorowy;
  • 361 – 5,9 litra, gaźnik jest taka sama;
  • 383 – 6,3 litra, gaźnik cztery komory, zasilanie – 325 koni mechanicznych; Silnik ten został zamówiony najczęściej;
  • 426 «Ulica Hemi» tom 7 litrów, dwa gaźnika cztery komory.

Również zainstalowany opcjonalny spojler na bagażniku. Dodge Charge, nawiasem mówiąc, był to pierwszy amerykański samochód produkcja ze spojlerem.

druga generacja

W 1968 roku, twórcy postanowili dalej modyfikować Dodge Charger, ale okazało się przeprojektowanie nie jest szczególnie istotna. Obrotomierz jest teraz opcję instalacji oraz w bagażniku pojawiła winylową matę.

W 1969 roku samochód został ponownie zmodyfikowany. Na niej, nowa krata, podzielona przez centrum. Dodano światła tylne projektanta.

W 1970 roku, oryginalny siatki wrócił, a na modelu zainstalowany chrom zderzaka.

trzecia generacja

W 1971 roku projekt Dodge Charger uległa zasadniczym zmianom. Ciało staje się bardziej zaokrąglony, a krata – ponownie rozdzielić. W zakończeniu lista pojawiła spoiler i specjalny kaptur z wlotu powietrza do filtra powietrza.

W 1973 roku model został wyposażony w nowe tylne światła i ponownie zmienił konstrukcję osłony chłodnicy. Charakterystyczną cechą tej wersji były trzy małe boczne małe okno.

W 1974 roku dodaliśmy kilka nowych opcji farby, zwiększyła zderzaki gumowe, a silnik został zastąpiony nowym jednego z gaźnika cztery komory.

czwarta generacja

Od 1975 roku, samochód zaczął być wydawane na podstawie Chrysler Cordoba z silnikiem o pojemności od 5,2 do 6,6 litrów. Najbardziej popularny silnik był Chrysler la 380 V8 o pojemności 5,9 litra.

Dodge Charger SRT

W ciągu ostatniego czasu modyfikacji, firma wydano szereg modeli opartych na ładowarce. Jeden z nich, bardzo młody, w odcinkach w 2012 roku, stał się Dodge Charger jako SRT 8. Jest on wyposażony w potężny HEMI pojemności silnika o pojemności 6,4 litra 465 KM. Także to ustanowił pięć-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Pierwotnie planowany jako samochód sportowy, ale ostatecznie zmienił swój cel – stało się bardziej niż element luksusu, który można umieścić w garażu i korzystać z nich od czasu do czasu. Ale na torze na nim już nie pojechać.

Dodge Charger już dawno wyszła poza „oznacza dla ruchu.” Przeciwnie, jest status i wyrazisty styl swojego właściciela.