441 Shares 7927 views

„Są ludzie – nie ma problemu, nie ma człowieka – nie ma problemu” … Kto powiedział, i wartość wypowiedzi

Mów, zestaw fraz, figury mowy – to wszystko pojawia się w naszym życiu wszędzie. Są to pełne, pełne nim w filmach i na radiu, telewizji, literatury.


Interesujący być uporządkowane to kto powiedział: „Żaden człowiek – nie ma problemu”. Te słowa są często wkładane do ust niegodziwca, bohaterowie wielu kryminalnej serii znanej stacji telewizyjnej.

ekspozycja

Jeśli zrobimy małą ankietę w populacji czytania naszego kraju, wielu powie, że popularny wyraz po raz pierwszy poleciał z ust „lidera narodu” – towarzysz Iosifa Vissarionovicha Stalina (Dżugaszwili). Z historii Związku Radzieckiego wiadomo, że ten człowiek był okrutny człowiek, zdolny do najbardziej ekstremalnych środków przeciwko „wrogów ludu”.

Kim byli oni, ci „wrogowie ludu”? Według historyków, szef często podejrzewa ludzi w spisków i zdrad. Ten rodzaj samej niedowierzanie jest alarmująca w sobie. Prawdopodobnie osoba ta opracowany kompleks prześladowczą – jeden z zaburzeniami psychicznymi. Koledzy zauważyć, że głowa państwa miała twarde spojrzenie, swoją tłumioną energię, był podejrzliwy i dotrzymał otoczenie w strachu.

Ale jest „za” władzy, Stalin mógł pozwolić sobie żadnych działań, zachęcając ich do ram politycznych. Aby wyjaśnić, na pytanie, który powiedział: „Żaden człowiek – nie ma problemu”, realistyczne jest założenie, że wyrażenie to należy Iosifu Stalinu.

Znaczenie oświadczenia

Ważne jest, aby zrozumieć sens takiego „bold” wypowiedzi, jak dana osoba może kiedykolwiek coś takiego powiedzieć.

Ale tak naprawdę, w tych dniach Śmierć rozwiązuje wszystkie problemy: żaden człowiek – nie ma problemu. Czarne lejki przy wejściu do lat represji spowodowała przerażenie wśród ludności. Aresztowania, obóz, „wrogów ludu” – ponure symbole latach 30. i 40. do Związku Radzieckiego. Historycy nazywają etapy represji „fal”. Aresztowania odbyły się jakby za sprawą magii, mag schizofrenię.

Stalin wyobrażał sobie wrogów wszędzie: w wojsku (utalentowani generałowie zostali zastrzeleni), w medycynie (słynna „sprawa lekarzy”). Ponadto, wśród zwykłych ludzi – robotnicy, chłopi i inteligencja były wystarczającą liczbę „zdrajców władzy sowieckiej”. Faktycznie, eliminując ludzi „lider ludów” i wyeliminować ten problem, jak myślał.

Strzelanin i obozy rozprzestrzeniły się tak bardzo, że nikt nie będzie zaskoczony. A kary więzienia są zdumiewające – średnio 25 lat. Nie było mowy o wolności słowa. Ale najgorsze, że zachęcano jako obywatelskiej świadomości: wypowiedzenie i oszczerstwa. Każdy może napisać donos innego sąsiada – sąsiada. Panowała atmosfera nieufności i podejrzliwości. Najdziwniejsze jest to, że w tej ponurej rzeczywistości ludzie jakoś żyć, kochać, aby budować rodzinę i wychowywać dzieci.

Więc kto to powiedział?

Wszystkie powyższe charakteryzuje towarzyszu Dzhugashvili jako tyrana, despoty, nie całkiem odpowiedni człowiek, przez los dostarczanego na stanowisko lidera. Że Józef Stalin został dosłownie fizycznie zniszczony swój lud, mówi wysokie prawdopodobieństwo jego autorstwa wyrażeń skrzydlatych.

Więc, kto powiedział: „Żaden człowiek – nie ma problemu”? Bądźmy szczerzy, „przywódca narodu” może je wypowiedzieć, to było w jego zachowaniu. Jak nikt inny by śmiał powiedzieć takie rzeczy bezkarnie na podstawie faktów historycznych. To nie jest prawdą, ponieważ nikt nie mógł tego udowodnić.

Rybaków. dzieci z Arbat

Nie ważne jak okrutny, „Stalin” w tym samym czasie był ostrożny i przebiegły jako polityk. Otwarcie deklarują, że nie myślę o swoich morderczych zamiarów poprawne. Ale jest rozwiązanie zagadki, która należy do rachunku „Są ludzie – nie ma problemu, nie ma człowieka – nie ma problemu”.

Znany radziecki pisarz Anatolij Rybakow Naumovich stworzył powieść „Dzieci Arbatu”, który został opublikowany w 1987 roku. Z „lekką ręką” fraza pisarz haczyk został oddany do ujścia lidera. To właśnie w tej pracy, Stalin powiedział: „Śmierć rozwiązuje wszystkie problemy ma człowieka, i nie ma problemów.”. W pracy to była strzelanina w mieście Carycyna (1918) ekspertów wojskowych.

Znani wyrażenie jest więc w zgodzie z samym Dzhugashvili, że czytelnik nie jest w najmniejszym wątpliwości co do autentyczności historycznej chwili. Chociaż fakt ten jest całkowicie fiction powieść autor – Rybakow.

uznanie praw autorskich

Sam Rybakov zastanawiał się, dlaczego popularny wyraz przypisuje Iosifu Stalinu. Zwrócił uwagę na popularność tego wyrażenia, to fakt, nawet trochę rozczarowany autora. Jak dobrze, bo to rybacy wymyślić popularnej wypowiedzi! I w jednym z jego rozmowy z dziennikarką Valery Lebedevym Anatolij Naumovich potwierdzony pisemnie je do frazy „Żaden człowiek – nie ma problemu” w powieści „Dzieci Arbatu”. Pierwszy próbował zapytać dziennikarza gdzie jest powiedziane, Stalin, w którym roku, w niektórych z jego przemówień? Odpowiedzi na te pytania nie zostały znalezione.

Jeśli wyrażenie catch lewo do ludzi, to nie cześć autora! Później, w 1997 roku, Rybakov przyznał „Romanée-memory”, który mówi: „Nikt nie – nie ma problemu”, wpadł na własną rękę. I zrobił to Anatolij Naumovich ponieważ odczuwa jego charakter. On intuicyjnie odczuwane jako lider myśl mogła budować i jakie przemówieniu scharakteryzowane. Historycznie rzecz biorąc, autor nie pomylił. Okrutna fraza złowiony i stał się swego rodzaju symbolem „stalinowskiej zimy.”

Popularność powieści

Rybakow powieść „Children of the Arbat” wywołał furię i stał się bardzo popularny. Jest to opowieść o pracy i odpowiada nam na pytanie, który powiedział: „Żaden człowiek – nie ma problemu”. Również powieść wyjaśnia znaczenie tego popularnego wyrażenia. On spowodował zamieszanie w prasie i odwrócił umysły czytelników. W ciągu tych lat wiele wydarzeń historycznych poddane reinterpretacji.

Powieść opowiada o trudnym życiu ludzi, którzy urodzili się i vzroslevshih w latach 30. Ujawnia prawdę o totalitarnego reżimu stalinowskiego. W pracy autor stara się zrozumieć, jak to straszne maszyna pracowała, z których każdy wskazuje na przykłady ludzkich. Mechanizm rozwiązywania „problemów” politycznych została uruchomiona na reżim stalinowski i zniszczył ludzi dosłownie w sensie fizycznym.

czas okładki

Magazyn Time umieścić obraz kilka razy, „towarzysz Stalin” na okładce. Podwójny portret lidera został umieszczony na okładce jako „Człowieka Roku”. Przeciwnicy „kultu jednostki” wielokrotnie pisał o istnieniu jednej z nich, w którym Stalin rzekomo pokazy i słynne oświadczenie zostało napisane: „Żaden człowiek – nie ma problemu” Tam chodziło o kolektywizacji. Stało się to w lutym 1993 roku. Ta pokrywa tylko działał jako dowód przynależności do zwrotów Stalina.

W rzeczywistości, ta osłona nie istnieje. Jej obraz, który wchodzi w Internecie – zwykle fałszywy. Można również znaleźć prawdziwy magazyn Time Okładka (Release 6 lutego, 1933).

A co jest fałszywy stworzył? To pytanie ma jednej odpowiedzi. Myślę: przeciwnicy Stalina tak gorliwie chciał przypisać do niego słynny aforyzm, które podjęły ten krok. Mówią, jest prawdziwym źródłem, do którego zawsze można odwołać się do potwierdzenia prawdziwości akcesoriów zwrotów Iosifu Vissarionovichu Stalinu.

Należy stwierdzić, że nadszedł czas, aby przestać się kłócić o którego słowa: „Żaden człowiek – nie ma problemu”. Najważniejsze jest to, że wartość tego wyrażenia jasno, jego znaczenie jest oczywiste dla każdej osoby.