236 Shares 6551 views

Jak szybko i prawidłowo zrywać domu gęś

Wraz z nadejściem zimnie pochodzi ubój drobiu na wsi, w tym gęsi. Przed gospodarzy jest pytanie, jak oskubać kurę, a mięso było tak smaczne, i na dół piór mogą być stosowane w gospodarstwie na korzyść. mięso gęsi dawna uważane delikatność i pióra pióro gęsi są cennym surowcem do produkcji lekkich, miękkie poduszki i kołdry. Z głównych mistrzów pióra zrobić bardzo oryginalne sztuczne kwiaty.

Skubania gęsi – jest to praca bardzo czasochłonna, bo to jest konieczne, aby zdobyć umiejętności i cierpliwości. Jest zastrzeżenie przed ubojem, które musimy zawsze pamiętać o tych, którzy trzymają drób. Doświadczeni właściciele wiedzą, jak szybko zrywać gęś, jak ptak ubite przed linienia, dokładny czas, który jest określany na różne sposoby.

Kiedy trzeba zdobyć mięso gęsi?

Niektóre gęsi na mięso dojrzewa do 310 dni, a inne będą wymagały 270 dni, dojrzewanie zasięg ponad 8 miesięcy.

Początek naturalnego procesu pozbywania postrzegane przez fakt, że pierze gęsie można łatwo usunąć bez wyciągania wytrwałości i bez krwi. W tym przypadku, gęsi pasące zaczynają tracić rysika.

Można czuć się pod skrzydłami ciała ptaka. Jeżeli podczas strony na korpusie w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu pióra nie wykryje obecności pniaków (pyschikov) oznacza drobiu gotowy do uboju. Jeśli palce w badaniu palpacyjnym znaleźć konopi, gęś należy pozostawić do następnego linienia, bo gdy wyrywanie konopie torturowany każdego, nawet doświadczonego w tej materii, a tusza gęś nie przejmują rynek.

Jak zerwać gęsi po uboju? Trzeba wiedzieć: oskubane gęsi po uboju, kiedy odpłynęła krew. Po pierwsze, trzeba przygotować odpowiedni pojemnik być złożony i pióro, za to będzie pasować karton spod urządzeń domowych lub wysokim polu. Jeśli jest to konieczne, aby pozostawić duże pióra dla niektórych potrzeb, i będzie musiał pojemnik dla nich, bo oni też mogą być przydatne w gospodarstwie.

Istnieje kilka sposobów skubania gęsi. Teraz spróbuj dowiedzieć się, jak wyrwać gęś. Wśród najczęstszych sposobów, od dawna suchy proces usuwania piór i puchu.

metodą suchą wyrywanie drobiu

Jak szybko zrywać suchą metodę gęś? Po pierwsze, należy wyciągnąć duże pióra z ogona osnowy, a następnie ze skrzydeł, z pach. Pióra od pachy są zwykle odrzucane, a inne duże pióra są zazwyczaj gospodynie zrobić pędzle Mazanov pieczenia. Miękkie, puszyste pióra używany do poduszki, koce lub kurtki. Pióra powinny pociągnąć gwałtownie, chwytając kawałek ten sposób uniknąć rozdarcia skóry. Gęsi należy utrzymywać na kolanach do ogona pojemnika i zerwać pióra w kierunku jego wzrostu. Kolejność wyrywanie tusz skórkę na wszystkich: zwykle zaczynają się od klatki piersiowej, a następnie wrócić, ogon i szyję. Pióra i puch w łokciu i szyi pozostają. W celu doprowadzenia do końca defeathering części te z kolei zanurzono we wrzącej wody i utrzymuje się w ciągu 1-2 minut. Następnie puch pozostawia bardzo łatwo.

Fajny sposób do skubania gęsi

W tej metodzie, gęsi, przez 3-4 godzin, poddaje się chłodzeniu, to istnieje złogi tłuszczu uszczelnienie pod skórą. W postaci ciepła, czasem z naruszoną skórą podczas wyrywania metody suchej, a rodzaj osnowy ulega pogorszeniu.

W tym czasie ciało o niskiej temperaturze topnienia tłuszczu krzepnie i pióra wyciągnął dużo łatwiejsze, nie gęsi skóra prawie rannych. Wielu myśliwych wie jak zerwać gęsi w polu i fajny sposób dla nich więcej niż dopuszczalne.

Skubania gęsi w domu oparzenia

Sposób ten różni się od suchego tym, że podczas wyrywania pióra skórkę i łatwo rozprasza pomieszczenia. Po poparzenia pierze i puch są czyste, to ważne, gdy masz zamiar wykorzystać je do poduszki i materacem. Przed uruchomieniem konieczne jest przygotowanie ciepłej wody o temperaturze 80-90 stopni i upewnij się, że nie ostygnie, jeśli chcesz oczyścić, nie tylko jedną gęś. Jak nip domu gęś w ten sposób?

Ukończony gęsi należy dla nóg i zanurzono we wrzącej wodzie w ciągu kilku minut. Tutaj konieczne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, tak aby nie poparzyć gorącą wodą lub parą z wrzącą wodą. Parzona gęsi rzuca w dużą tacę i delikatnie zerwane, usuwanie pni.

gęsi wyrywanie za pomocą żelazka

Wynalazł inny sposób skubania gęsi – jest przetwarzanie tuszy z gorącym żelazem. Jak najlepiej zrywać gęś z gorącym żelazem, wiedzą doświadczonych gospodyń domowych. Aby to zrobić, należy wziąć bawełnianej szmatki złożony w kilku warstwach, moczyć go i stopniowo stosowane do różnych części tuszy, wykonując ruchy jak podczas prasowania. Szmata miarę potrzeby moczyć kilka razy i przesunąć aż prasować całej tuszy gęsi. Pióra i puch są uzyskiwane z tej metody czystym szarpie nie rozpraszają się po pokoju i siada na ubraniach, które jest trudne do czyszczenia z przylegającą puch.

Mogę wyrwać gęś z pomocą elektronarzędzi?

W metodzie opisanej powyżej skubania drobiu spędził dużo czasu i wysiłku, jeśli dana osoba nie posiada pewne umiejętności. Zaawansowane ludzie długo zastanawiało nad pytaniem, jak oskubać gęsi, i wymyślić sposób, aby wykonać tę procedurę, uciekania się do pomocy elektronarzędzi w formie wiertarka lub śrubokręt, które są obecnie dostępne w prawie każdym gospodarstwie domowym. W specjalności sklepy sprzedają specjalną dyszę do skubania drobiu i dziczyzny, przez co upraszcza proces pozbycie piór w domu. W tym przypadku, w dół i pióra są usuwane z szyi i tułowia, kolan i stóp szybko, bez wysiłku. Ale nie jest to wada tej metody: miękki puch i pióra usuwane razem bez wyjątku, co musimy zrobić, następnie posortować je ręcznie.

Zaletą jest to, że nie trzeba grzebaniu wytwarzania wrzącej wody, żelaza, tym bardziej te metody są bardzo czasochłonne i niebezpieczne. Tak więc problem jest łatwo oskubać gęsi można rozwiązać racjonalnie.

Opalanie włosów i pniaków tusz skórkę

Że zrobił ze znanymi metodami wyrywanie gęś.

W każdym sposobie po usunięciu wyrywanie pióra gęsi opalanie osnowę ponad kuchenki gazowej pożaru, w którym wszystkie drobne kłaczki przywierania gruba, włosy są usuwane. Jeśli nie kuchenek gazowych, można to zrobić za pomocą palnika gazowego, lutownicę. W najgorszym wypadku, jeśli nie ma takich narzędzi w zasięgu ręki, można przypalić tuszy pod rozpalenia ognia, papieru, słomy lub wiązki. Ale po nich na mokrej gęsiej skórki mogą pozostać ślady sadzy. Następnie zaleca się, aby wziąć otręby lub mąka i przetrzeć skórę gęsi. Po tym, czystą, suchą szmatką, usunąć resztki mąki i otrąb. Mięso z takiej procedury będzie pikantny smak. Gdy jest to konieczne, aby wyprostować opalanie skóry w celu usunięcia zmarszczek na nią zwrócić szczególną uwagę na „pach” i na łokieć – rozciągając je nad ogniem, aby utrzymać gaz lub palnikiem spirytusowym. Opalanie muszą być wykonywane dokładnie tak, żeby nie uszkodzić skóry i nie topi się w tłuszczu podskórnym drobiu.

Cóż, z tych porad, można łatwo nauczyć się zasad, jak zrywać gęś, a następnie zostały one z powodzeniem stosowane w praktyce.