268 Shares 7399 views

Rozwiązywanie problemów w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów: gdy transmisja jest maszyna ciągnąc

Każdego roku liczba samochodów z automatyczną skrzynią biegów rośnie. Szczególnie ten trend obserwuje się w dużych miastach. Dlaczego wybrać automatyczną skrzynią biegów? Recenzje właścicieli samochodów powiedzieć o użyteczność. Dzisiaj patrzymy na problem z tą ramką i dlatego jest tak popularny.


automatyczna przewagę nad mechaniką

Pomimo faktu, że automatyczna skrzynia biegów jest znacznie bardziej kosztowne, skomplikowane urządzenia i zawiera wiele zespołów i mechanizmów, ma wiele zalet w porównaniu z manualną skrzynią biegów. Główną cechą urządzenia – możliwość pracy bez konieczności wycisnąć sprzęgło i ręcznie przełączać się pomiędzy dolnym lub wyższy bieg. W efekcie uzyskuje się to komfort podczas jazdy, kierowca jest mniej rozpraszany i lepiej na drodze. Maszyna zapewnia również płynną zmianę biegów, których czas przełączania jest prawie niezauważalne dla kierowcy. Istnieją również wady. Automatyczna przyspiesza znacznie dłużej. Ale twórcy udało się go naprawić dodając funkcję ręcznego podnoszenia lub wymuszonej redukcji biegu. Ale nie wszyscy tak gładko. Z biegiem czasu, zarządzanie takiego samochodu staje się kolejnym – gdy automatyczna skrzynia biegów ciągnie samochód. Istnieje wiele przyczyn tego zjawiska.

Jakie są objawy?

Ta usterka nie zawsze towarzyszy prosty skurcz. Pukanie przy zmianie biegów, wibracje i niepożądany hałas. Wszystko to wskazuje na problem w mechanizmie zmiany biegów. Poniżej przyjrzymy się, dlaczego tak się dzieje.

Problemy po włączeniu „Drive”

Po przełączeniu na tryb „Parking” do „jazdy” samochód zaczyna drgać, przyczyną tego zjawiska jest zużycie części gidroplity. Jeżeli istnieją wstrząsy podczas przechodzenia od przesterowania automatycznego przekazywania do dolnej, konieczne jest, aby zdiagnozować zespół hamowania i tarcia. Trzeba też mówić o elektromagnesów.

elektromagnesy

Ten sterownik zaworu typu elektromechanicznego. Jego głównym celem – percepcja impulsów elektrycznych z gidroplity zarządzania ECU i kanał. Według centralka elektromagnesów zespołu otworzyć i zamknąć je. Takie elementy są wykorzystywane na automatyczne i zrobotyzowane skrzynie. Dzięki nim, produkowany system kontroli przepływu oleju. Rozmieszczone elektromagnesów zaworów i płyta hydrauliczne zamontowane w kanale płyty dociskowej jednostki hydraulicznej. Główne problemy z nim związane z częściami elektrycznymi. Element ten jest połączony za pomocą wtyczki elektrycznej do jednostki sterującej skrzyni biegów. Wiele transmisje złącza jest uszkodzony, dzięki którym automatyczna skrzynia biegów, gdy ciągnie samochód. Gdy wyświetlacz diagnostyka komputerowa pokazuje błąd komunikacji z elektromagnesem. Problem ten może być rozwiązany jedynie z całkowitym usunięciem automatyczną skrzynią biegów. Należy również pamiętać, że zasób elektromagnesy 100 tysięcy kilometrów. Jeśli istnieje pukanie podczas zmiany biegów, należy zwrócić uwagę na fakt, że ich ostatni substytucja została dokonana.

Szarpnięć podczas przyspieszania

Jednym z najczęstszych problemów nurtujące właścicieli samochodów – szarpnięcia podczas zmiany biegów. Po ustawieniu prędkości samochód zaczyna drgać. W tym przypadku, należy sprawdzić poziom oleju. Jeśli jest na najniższym poziomie, aby wznowić swoją średnią lub maksymalną. Być może, pompa nie może pracować się niezbędne ciśnienie oleju. Jeżeli automatyczna skrzynia biegów, gdy ciągnie wóz, blokady i sprawdzić „pączek” (konwerter momentu obrotowego).

Wstrząsy w zimie

Objawy te nie zawsze są objawem problemów. W większości przypadków, automatyczna gdy transmisja ciągnie samochód ogrzanego oleju. Po włączeniu silnika musi być dokładnie ogrzany w zimie to nie tylko silnik, ale również pudełko. Eksperci zalecają, aby ruszać po 3-5 minutach od uruchomienia. Olej z automatyczną skrzynią biegów jest płynem hydraulicznym. Mianowicie, przenosi moment obrotowy z silnika na koła. Przez obniżenie temperatury oleju zmienia lepkości. Aby doprowadzić z powrotem do normalnej wartości, przejść kilka razy dźwignią skrzyni biegów w położeniu P, R, N, D i do tyłu. Kiedy olej ogrzewa się do temperatury roboczej, automatyczna kontrola transmisji staje się przyjemne – transmisja nie będzie drgać podczas przyspieszania.

rufą wibracji

Jeżeli transmisja podczas przyspieszania włącza prędkość jest normalne, ale po translacji przełącznikiem „reverse” wibruje tryb PPC, ma kilka przyczyn. Po pierwsze – jest to problem z kontrolą czujników w polu. Ich własne ręce, aby rozwiązać ten problem bardzo trudne. Naprawa automatycznych skrzyń biegów przekładni są najlepiej pozostawić profesjonalistom. Z pomocą sprzętu komputerowego będą produkowane błędy odczytu i, w zależności od awarii wymianę czujników lub innych elementów okna.

Problemy z oprogramowaniem

Ciągnięcie zmiana prędkości występuje, gdy problem z automatycznym systemem sterowania. Ten problem został rozwiązany przez aktualizację firmware automatyczny elektroniczny sterowania przekładnią. Ta praca jest wykonywana w wyspecjalizowanych ośrodkach. Ta operacja umożliwia optymalizację operacji transmisji i w celu zwolnienia go ze wstrząsami i szarpnięcia podczas jazdy.

O wymianie oleju

Większość usterek spowodowanych nieprawidłową obsługą transmisji. W połowie remontu automatyczne skrzynie biegów wyprodukowane z powodu opóźnionej wymianie oleju. A jeśli w przekładniach manualnych, jest wypełniony do końca życia, to automatyczna regulacja jest 60 tysięcy kilometrów. Jeśli maszyna porusza się pod obciążeniem (np przyczepą), okres ten ulega skróceniu do 40 tys. Istnieją przypadki, kiedy stary olej zapach spalenizny, jest to bardzo zły znak. Barwa cieczy nie powinny być czarna. Świeży olej jest czerwony. Ponadto, jako działania mechanizmu wiórów PPC produkowane. Ona jest zrobione za pomocą specjalnych magnesów na palecie. Często istnieje kilka. Przy wymianie oleju należy oczyścić podajnik z magnesami. Obecność układu w układzie hydraulicznym jest obarczona awarii i usterek w postaci szarpnięć i wibracji. Jazda na brudny, czarny olej szybko grozi pogorszeniem gidroplity i innych elementów przekładni automatycznych.

Nie tylko olej

Po osiągnięciu tego okresu należy zmienić nie tylko płynu roboczego. Konstrukcja przekładni automatycznej, w przeciwieństwie do mechaniki ma własną filtru oleju. On też musi zostać wymieniony. Również zmianę pad palet skrzyni korbowej. Mieści się on na czerwonym uszczelniacza. Są one powlekane wszystkich siedzeniach.

wniosek

Więc doszliśmy dlaczego automatyczną skrzynię biegów, gdy transmisja ciągnie samochód. Błędy mogą postrzegać oba elementy mechaniczne i hydrauliczne. Jeżeli jakiekolwiek objawy powinny produkować błędów odczytu. Po remoncie ECU przeprogramować. Produkowane pełne błędów resetowania. Należy również pamiętać, że z terminowej obsługi zasobu transmisyjnego jest porównywalna z mechaniką. Zimą staram się nie jeździć pole nieogrzewany. Jeśli tak, i istnieje pilna potrzeba dopuszczalnego przepływu na zimno CPR umieszczono gładką odbiór i niskich obrotów wału korbowego. Po pierwsze 1-2 nie kilometry zachować je ponad dwa tysiące.