407 Shares 6299 views

Wycieczki w Budapeszcie w listopadzie: zdjęcia i opinie

Stolica Węgier jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Europie. Powodów jest wiele: wielu atrakcji, niskie ceny, świetne jedzenie, tanie zakupy i gorące źródła. Poza sezonem – idealne miejsce na relaks, gdy fala turystów spada trochę, znaleźliśmy mnóstwo powodów, aby odwiedzić Budapeszt w listopadzie. Opinie podróżnych potwierdzić, że zły czas, aby odwiedzić to wspaniałe miasto nad Dunajem nie stało.


położenie geograficzne

W sercu Europy jest wyjątkowym krajem Węgry. Oraz w północnej części stanu jest jego stolica – Budapeszt. Leży po obu stronach Dunaju, w nizinnych, otoczona Karpat i Alp. ulga miasta ze względu na swoje położenie, jedna część miasta (Pest) jest płaska, natomiast z drugiej strony (Buda) – z dużymi różnicami wysokości i wzgórza. Osada znajduje się na stronie o tektonicznej winy dlatego istnieje tak wiele ciepłych źródeł termalnych, które są stosowane do leczenia i wypoczynku. Kąpiel wizyta może nawet przyjechaliśmy w Budapeszcie w listopadzie, to całoroczny ośrodek ma swoje zalety w każdym sezonie. Noclegi w pobliżu centrum Europy sprawia, że dobre miasto dojechać dowolnym środkiem transportu.

klimat

Położenie geograficzne i oddalenia od morza i oceany w Budapeszcie tworzy umiarkowany klimat kontynentalny. Klimat charakteryzuje się ciepłym i długim wiosną i jesienią, wilgotnymi zimami i krótkimi gorącym latem. Rozmowa o pogodzie w Budapeszcie, to najlepiej używać słowa „zmienny” we wszystkich porach roku może być dość gwałtowna zmiana pogody. Na przykład, w okresie letnim są często deszczowo i deszczowe dni, a zimą odwilży krótkotrwałe. W tym przypadku, miasto jest jednym z europejskich liderów w liczbie godzin słonecznych, ich jest więcej niż 2 tysięcy rocznie. Średnia roczna temperatura w mieście – plus 12 stopni. Najgorętsze miesiące – lipiec – sierpień, kiedy termometr wzrasta powyżej 25 stopni. Największa obserwowana zimno grudnia stycznia, kiedy średnia temperatura wynosi plus 5 stopni, a w nocy termometr spada poniżej zera. Najbardziej przyjemny miesiąc to kwiecień-maj i wrzesień-październik, kiedy to fala ciepła i nie jest częsty deszcz. Średnia temperatura w Budapeszcie w listopadzie i marcu, wynosi około 14 stopni. Najwięcej deszczu spada na początku lata, w zimnych porach roku.

Pogoda w listopadzie

Późną jesienią na Węgrzech – poza sezonem turystycznym. Podróżni są mniej niż chodzenie do wielkiego miasta w tej porze roku, ze względu na fakt, że pogoda staje się mniej wygodny niż we wrześniu lub październiku. W tym miesiącu mija względną zimno i opady staje się bardziej prawdopodobne. Pogoda Budapeszt listopad mniej chodzić, gdy temperatura spada w średniej termometru 12-14 stopni Celsjusza. W nocy, na koniec miesiąca może się zdarzyć niewielkie mrozy. Wszystko to jednak nie znaczy, że należy zrezygnować z wycieczki do Budapesztu w listopadzie. Ponieważ liczba pogodne dni jest co najmniej połowa miesiąca, a brak dużej liczby turystów i obniżone ceny zakwaterowania więcej niż zrekompensować brak ciepła. Zwłaszcza w mieście zawsze jest coś do zrobienia i zobaczenia.

Celowniki

Warto przyjechać do Budapesztu w listopadzie, jest to najlepszy czas na wycieczki i zwiedzanie. W tej chwili nie ma tłumów ludzi, którzy zalewają wszystkie najlepsze miejsca, drzewa zrzucają liście i nie zasłaniać pięknych budynków. Budapeszt jest niezwykle bogaty w ciekawych miejscach.

Znakiem rozpoznawczym stolicy Węgier jest, oczywiście, Parlament. Ta neogotycka budowla wygląda świetnie z drugim brzegu Dunaju. Ponadto, możliwe jest, aby dostać się na wycieczkę z przewodnikiem. Drugim ważnym punktem jest miasto Buda Hill. To mieści się wiele atrakcji: Pałac Królewski, gotycka katedra St. Matthias dachu z pięknym i spektakularnego pseudo-Fisherman Bastin. Zapewnia on również wspaniałe widoki Pest. Ważną część architektur miejskie są mostki, w szczególności części mostu łańcucha. Główną świątynią Pest – komunikacja bazylia. Stephen neoklasyczna również godne rozpatrzenia. Pogoda w Budapeszcie na początku listopada ma chodzić, więc w tym czasie, można bezpiecznie odkrywać piękne budynki na ulicy Vaci i Andrassy i dostać się do niezwykłej Vajdahunyad architektury zamkowej, która dziwnie miesza elementy gotyku, baroku, renesansu i romańskiego.

Co warto zobaczyć

Odwiedzić Budapeszt na początku listopada – to znaczy, aby zobaczyć miasto w swoim codziennym życiu. W tym czasie mieszkańców stolicy będzie o ich działalności, w muzeach zmniejszenie kolejek, można łatwo zobaczyć wszystko co najlepsze w tym mieście. Oprócz głównych atrakcji turystycznych, konieczne jest, aby zobaczyć w Budapeszcie Plac Bohaterów z monumentalną kolumnadą i budynków w stylu antycznym, dwa muzea znajdują się. Pałac Królewski Interesujące jest również Muzeum Historii Budapesztu i Galerii Narodowej, która jest również godne odwiedzenia. Spacerując po mieście, konieczne jest, aby znaleźć budynek Opery, Rynku Głównego i Wielkiej Synagogi. Można też spojrzeć na pięknym hotelu „Cztery Pory Roku” mieści się w dawnym pałacu Gresham. Miasto posiada kilka ciekawych zabytków, które są również warte zobaczenia. Ten pomnik pomordowanych Żydów na brzegu Dunaju, Policja, pomnik pomnik ku czci hrabiego Andras i św Stephen.

Atrakcje

Przybywając w Budapeszcie w listopadzie, można znaleźć wiele ciekawych sposobów. Oprócz zwiedzania, wizyt muzealnych i fotografii miejsc, jest coś do zrobienia. Sporo czasu można spędzić w łaźni, gdzie ciepła woda ze źródeł termalnych produkuje przydatnych procedur przez cały rok. W połowie listopada w mieście otworzyć rynki świąteczne, miasto zacznie ozdobić za święto wszędzie panuje podniecenie i oczekiwanie na cud. Na rynku można skosztować pysznych wypieków i rozgrzać gorącą grzanego wina. Listopad – idealny czas na gastronomiczną wycieczkę z kuchni węgierskiej. Try niezwykłe potrawy mogą być w różnych restauracji są również w między spacery, zawsze można wypić kawę, która jest świetna, jak również całe terytorium byłej monarchii austro-węgierskiej. Słodycze z pewnością cieszyć się luksusowe desery, takie jak tort Sachera lub Esterhazy. Listopad jest wielki dla sesji zdjęciowych, warto wspiąć się na wzgórza Budy i Gellerta, aby doskonały obraz panoramiczny. Pod górę najlepszej kolejki linowej, podróż będzie dodatkowym niezwykłe wrażenie. W Budapeszcie, podobnie jak w wielu miastach europejskich, można wypożyczyć rower i jeździć po parku Városliget lub Andrassy Avenue. Warto również przejażdżka na starym oddziale metrze, które zachowało swój wygląd od 19 wieku.

Opinie o reszcie

Dziś widzimy, że coraz więcej osób decyduje się na wycieczki do Budapesztu w listopadzie. Opinie mówią, że pogoda w tym czasie jest podobna do końca września, w Rosji. Przewidzieć ilość opadów nie jest możliwe, ale z nim zawsze można schronić się w muzeum lub kawiarni. Wszyscy turyści zauważyli, że w tym czasie podróż do Węgier może być bardzo opłacalne, ponieważ ceny są znacznie zmniejszone, szczególnie na noclegi w hotelach. Turyści mówią, że Budapeszt – doskonałe miejsce na niedrogie zakupy. Na zakupy można wybrać się do dużego centrum handlowego lub ulicy Vaci.

informacje praktyczne

Podjąwszy zorganizowanie wizyty w Budapeszcie w listopadzie, warto pamiętać, że Rosjanie potrzebują wizy Schengen. Na Węgrzech, pomimo faktu, że kraj wchodzi do Unii Europejskiej, w nakładzie własnej waluty – forinta. Wymiana pieniędzy jest najlepszy w bankach lub oficjalnych kantorach. Miasto całym akceptuje kart kredytowych, więc prawie wszystko można kupić, bez wymiany pieniędzy. Budapeszt – miasto z dobrze rozwiniętą infrastrukturą transportową. Turyści powinni kupić codziennie lub wielo-dniową kartę podróżną, który pozwala poruszać się na jakąkolwiek formę transportu, co jest bardzo wygodne.