764 Shares 6791 views

Winorośli. Jak sadzić winorośl? Jak jest winorośl?

Jednym z najbardziej ulubionych roślin, zarówno profesjonalistów jak i amatorów ogrodników, przez wiele setek lat, pozostaje winogron. Interesujące jest to, aby ludzie nie tylko dla jego niesamowity smak, zdolność do tworzenia najlepszych win, ale również właściwości lecznicze.


Ludzkość wynalazł wiele sposobów wykorzystania winorośli: koszykarstwa, meble, wazony, ogrodzenia, figurki ogrodowe, i więcej.

Symbolika winorośli

Każdy naród, który ma swoją własną wiarę i tradycję, wypełnione winorośli innego znaczenia. Dla niektórych jest to oznaką płodności, pasji, świadomości, życia, dla innych – oznaką chciwości, oszustwa i zdrady, trzeci poświęcają jej umierają bogowie.

Odzwierciedlenie winorośli znaleźć w chrześcijaństwie. Zgodnie z tym przekonaniem, Chrystus symbolizuje główny winorośl, a wszyscy jego zwolennicy są podobne do gałęzi winogron. To samo równolegle w wierze odbywa się pomiędzy kościołem i jego wyznawców.

W katolicyzm winorośli symbolizuje krew Chrystusa, wiąże się z tej tajemnicy komunii, która wskazuje duchowe połączenie z Bogiem.

Ale zdarzały się przypadki w historii, kiedy wino było zabronione. Na przykład, muzułmanie wierzą, napój ten symbol grzechu człowieka.

To znalazła swoje miejsce na winorośli, a herby wielu krajów, którzy są aktywnie zaangażowane w produkcji wina: Turkmenistan, Gruzji i Mołdawii.

Struktura winorośli

Jednak w żadnym wypadku nie powinien pominąć faktu, że bez znajomości struktury winorośli jest niemożliwe rosnąć zdrowe, słodkie winogrona.

Aby uzyskać dobre zbiory powinny uwzględniać fakt, że musi być obsługiwany winogrona, ponieważ odnosi się do roślin lian z nieregularnie rosnących gałęzi.

Winorośl może być podzielona na dwie części:

 1. Część podziemna. Składa się z 2 rodzajów korzeni. Przy reprodukcji zarodki kryształów zaszczepiających pierwotnej kręgosłupa podczas wegetatywnego rozcieńczeniu – ubocznych korzeni. Młode korzenie są bardzo wrażliwe na brak wilgoci, a dopiero po narośli tkanek objętych korkowych dla ochrony.
 2. Część naziemna. To szybko rośnie i wymaga obowiązkowego przycinania. Składa się on z pnączy owocowych i węzłów podstawienia, które dostarczają i owocowania. Gałęzie drugiego roku życia, pokryte drewnem na ziemi są zielone liście i wąsy. Kwiatostan i kwiat są utworzone na rośliny na wiosnę.

W kątach liści mieć trzy rodzaje nerek:

 • Zimowania.
 • Pasynkova.
 • Uśpione pąki, które znajdują się w katalogu głównym winorośli.

Powielanie winogron

Podczas rozmnażania odmian winorośli używane kilka sposobów, w zależności od klimatu, odmian i cel hodowlany.

 1. rozmnażanie nasion. Jeśli nie powielać jakości winorośli dominującej, w wyniku zmiany zewnętrzne i smaku. Owocniki występuje tylko w ciągu kilku lat. Często ta metoda reprodukcji wykorzystywane hodowców do rozwijania nowych odmian roślin lub zrobić kilka niezbędnych cech i właściwości.
 2. Szczepienie metody. Bardziej wygodne ogrodnicy pozwala propagowane winorośli pod niskiej temperaturze i zamrożeniem glebie. Druga nazwa metody – początkujący. Dla jego realizacji musi potomek rośliny uprawnej i winorośli podkładek z dobrym systemem korzeniowym. Przed szczepienie Scion zanurzona w wodzie przez 4-5 godzin vymochki.
 3. Rozmnażanie przez sadzonki. Najczęstszym sposobem. Istnieją dwa główne rodzaje, w zależności od sezonu wegetacyjnego:
 • uprawy sadzonek w zimie, wycięty z górnej części winorośli jesienią;
 • przeszkolonych winorośl na wiosnę posadzone w otwartym terenie.

Wytwarzanie sadzonek w miseczkach

My, ogrodnicy często stosują metodę przygotowania sadzonek w kubkach. Ta rosnąca schemat jest bardzo prosty i nie powoduje trudności nawet dla tych, którzy robią to po raz pierwszy.

W celu kiełkują winorośli w filiżankach, potrzebne będą: 2 szklanki innym znakiem, ziemi, piasku rzecznego i liści humus.

W szklance z większym wyprzedzeniem dokonanego u dołu otwory wypełniona jest 2cm liści humus nawóz. Szkło o mniejszej wielkości (od dna ściętego), umieszczony wewnątrz duża, jest wypełnione piaskiem rzeki, do około – ziemia. Potem, niewielka szkło jest czyszczony w środku piasku rzecznego jest pogłębienie 4 cm, która jest umieszczona we fragmencie winorośli. Cała przestrzeń na szczycie dużej szklanki wypełnionej piaskiem i dużą ilością wody. Kiełkującego zasadził winorośl na wiosnę.

Sadzonki rosnące w butelkach

Do uprawy winorośli w butelce powinna być odcięta od szyi naczynia i zrobić otwory w dnie. Po pierwsze, tworzy warstwę drenażową wlewa 6-7 łyżki mieszanki glebowej, ukośnie od cięcia, a następnie do góry butelki parze nadziewane trociny. Aby młode liście nie tracą wilgoci, roślina góra pokryta jest plastikowy kubek.

Podlewanie jest pożądane, aby za pośrednictwem palety.

Sadzonki są gotowe do wysadzenia, gdy młode korzenie winorośli będą widoczne na ściankach butelki.

zasady sadzenia

Po udanym rosnące siewki trzeba dowiedzieć się, jak sadzić winorośl. Proces ten wymaga długiego okresu treningowego, który obejmuje wybieranie położenia samej gleby, bezpośrednio proces sadzenia.

Terytorium do sadzenia jesienią powinien dokładnie kopać i nawozić. Gleba na niej nie powinno być nadmiernie uwodnione i solone. Najlepszym rozwiązaniem uważane czarny lub gliniasta gleba. Warto również zwrócić uwagę na części oświetlenia, ponieważ brak światła doprowadzi do pogorszenia cech smakowych winogron.

Najbardziej udany będzie sadzenie winorośli na wiosnę, kiedy mróz przeszedł. Młode sadzonki są umieszczane w dołach, natomiast, biorąc je z pojemników, należy spróbować, aby nie uszkodzić delikatnych korzeni. Ściółka z torfu i pojone z regularnością co 2-3 dni.

Etapy winorośli tworzących

Przed utworzeniem tulei powinna przygotować krata. Należy skierowany od południa do północy i składa się z podłoża i grubości drutu 3 mm. Podpory dowolnego typu, metalu, drewna lub betonu, pożądane jest, aby umieścić w odległości 3-4 metrów od siebie, a ich wysokość nie powinna być mniejsza niż 2,5 m. Drut jest wyciągana co 50 cm.

W związku z winobraniu zaczyna się dopiero trzecim roku po posadzeniu, winorośl formacja przechodzi przez następujące etapy:

 1. Pierwszy roślinność. Podczas jej okresie powinny rosnąć dwa dobrze rozwiniętą ucieczki. Niepotrzebne gałęzie należy usunąć, gdy osiągają długość 2-5 cm, w przeciwnym razie Bush będzie bezproduktywne i wyczerpany. Na początku jesieni, pędy są przywiązane do drutu, ale bliżej środku robi cięcia pozostawiając 3 pąki na każdym oddziale. W okresie zimowym roślina ukrywanie henny, trociny lub torf, aby zapobiec zamarznięciu, a następnie folię do łagodzenia krzew z nadmiernej wilgoci.
 2. Drugi roślinność. Głównym zadaniem tego etapu – tworzenie pędów 4, którego grubość jest spadek w pierwszym przewodem powinien osiągnąć 7-8 mm. Z tych pędów nadal będą tworzone bush rękaw.
 3. Trzeci roślinność. Każdy z rękawami 4 utworzony przez dwa winorośli. Ważne jest, aby na tym etapie kontroli pierwszego owocowania, pozostawiając jedynie 1 pęczek 1-2 ucieczki.
 4. Po czwarte roślinności. Podczas jej okresu dostaje bush ukształtowany występ. Konieczne jest przeprowadzenie usunięcie niepotrzebnych i pończoch zielonych pędów, a także do regulowania owocowania. Liczba pęczków na 1 Ucieczka nie powinna być większa niż pierwszego rzutu.

Nieprzestrzeganie spowoduje coraz dalej w omdlenia Bush i biednych owocowania.

Lecznicze właściwości winorośli

Przyczyny rosnących winorośli, nie tylko ze względu na smak same owoce.

Uprawa winogron człowieka rozpoczęła się w epoce kamiennej, jako unikalne elementy mogą pochwalić się wszystkie części tej rośliny:

 • Skórki owoców jest nasycony woskiem, olejków eterycznych oraz różnych barwników.
 • Owoce zawierają proteiny, celulozy, hemicelulozy, kwas cytrynowy, kwas winowy i kwas jabłkowy.
 • Owoce są bogate w witaminy i grup kwasu foliowego, B, C i P.
 • pestek winogron w strukturze mają olejów tłuszczowych, lecytyna, wanilia, a nawet kwasu octowego.

Leczenie winogron dostaje swoją nazwę – ampelotherapy. Jest udowodnione, że ma pozytywny wpływ bóle głowy, migreny, pomaga w eliminowaniu biegunkę i walki z rakiem.

Ale, niestety, nie każdy pokazuje nie tylko leczenie, ale także w ogólnym spożyciu tych jagód.

tkania winorośli

Osoby posiadające wystarczająco dużo cierpliwości, winorośl może przynieść znaczny zysk, lub po prostu być interesującym hobby.

Pierwszy materiał, który ludzkość zaczął być używany do tkania, to była winorośl. W produkcji różnych przedmiotów z niego, dzięki dobrej elastyczności i sprężystości gałęzi, nie jest możliwe do przeprowadzenia wstępnej obróbki materiału.

Najpopularniejsze produkty z winorośli stalowym koszu. gałęzie winorośli mogą różnić się kolor – brązowy szary i dzikie winogrona, ponadto ma również ciekawą strukturę daje produkt wyjątkowy.