324 Shares 8831 views

Lemon – owoców lub jagód?

Jasne żółte owoce cytryny sprawia, że ludzie różne skojarzenia. Myśli o tym kwaśny smak, a ktoś – na nadzwyczajnych korzyści. Szczególnie istotne jest pytanie o jego stosowania w zimnych porach roku i szczytowych chorób układu oddechowego. Ale wszyscy wiemy o tej rośliny i jej owoców? Dla wielu pozostaje pytanie: „Lemon – owoców lub jagód?” Niektórzy nie mają pojęcia o jego właściwości i przeciwwskazań. Rozważmy jakość cytryna więcej szczegółów.


Jakie są owoce?

Jeśli język frajerów, jagody nazywa się owoc, który rozwija się z jednego jajnika. Jest mięsiste owoce, który jest w trakcie dojrzewania formuje się jadalnego owocni. Ale istnieje wiele błędnych przekonań na temat niektórych roślin należących do jednej grupy lub innego. W życiu się wszystkie małe owoce zwane jagody. zwykle mają okrągły kształt, charakterystyczny smak, soczysty miąższ i nasiona. W naturze odróżnić jadalnych niejadalnych jagody. Botanicy patrz jagody banany, arbuzy, winogrona, agrest, persimmons, pomidory, dynie i wiele innych owoców.

Forum – Co to jest?

Lemon – owoców lub jagód? Tradycyjnie uważa się, owoc, ale jest to błędne przekonanie. Należy ona do kategorii zmodyfikowanych jagód. Wszystkie owoce cytrusowe, pomarańczy, cytryny, kumkwat, roślinnego o nazwie „pomarańcze”. Oni mają swoje charakterystyczne cechy, grube skórki, pulpa soczyste w środku, ale nadal uważane jagód. Rozwijają się one od góry jajnika, co jest typowe dla tej kategorii. Dla wszystkich jagód charakteryzujących jasnych kolorach w stosunku do otaczającego tła. To przyciąga zwierzęta, które również pomagają spread nasiona roślin. Jasny kolor wielu owocach wytłumaczyć obecnością pigmentów, przy czym najbardziej powszechne są polifenole. Są doskonałe przeciwutleniacze, korzystne dla ludzkiego organizmu. Dlatego wiele jagody zostały zidentyfikowane przez botaników jako odrębnej kategorii „superplody”. Cytryny, owoce, jak nazywa się w ludzi, który ma wiele korzystnych właściwości.

Korzystanie z cytryną

Limon (jagód lub owoców, nie ma znaczenia w tym przypadku), chociaż ma specyficzny i bardzo kwaśny smak, ale ma wiele użytecznych właściwości. O wszyscy to i dużo używać tego produktu w okresie wysokiego ryzyka przeziębienia wie. Jest to bardzo przydatne, cytryna i czy może zastąpić leki? Używać jako alternatywa dla tabletek nie jest konieczne, zwłaszcza gdy choroba już się objawia się. Ale jako pomoc w walce z chorobą i źródło witamin to pasuje idealnie. Jej dobroczynne właściwości znane są od czasów starożytnych. Wiele setek lat temu w Grecji stosować cytrynę jako antidotum. Starożytni lekarze wyposażyć go właściwości lecznicze. Zostały one wykorzystane cytrynę do leczenia chorób płuc i przed szkorbutem. Owoce przypisać wiele innych właściwości lecznicze, które przemawia do swoich wyjątkowych właściwości.

Skład cytryny

Wszelkie owoce cytrusowe, cytryny i pomarańczy, zawiera zapis witaminy C. To wie prawie każdy. Ale poza tym, cytryna owoce zawierają wiele więcej składników odżywczych. Przede wszystkim, są dużo kwasu cytrynowego, witaminy i sole mineralne. Składniki te są bardzo ważne, aby zakończyć pracę organizmu. Ale to jest w ogólnym zarysie. Mówienia bardziej szczegółowo, owoc cytrynowy są bardzo popularne, z witaminami D, A, B, P. Możliwe jest również, aby znaleźć elementy, takie jak żelazo, fosforu, siarki, sodu, magnezu, kobaltu, manganu i innych minerałów. Pektyny i celulozy, które są częścią cytrynowy, bardzo korzystny wpływ na czynność jelit. Ale najważniejsze, przydatne składnikiem jest kwas cytrynowy. Pomaga oczyścić organizm, poprawiają wzrok, poprawić krążenie krwi i odporność. Ale musimy pamiętać, że większość składników odżywczych nie są skoncentrowane w ciele, lecz w skórce owoców.

Przeciwwskazania

Lemon – owoc, który ma pewne przeciwwskazania do jego stosowania w żywności. Gdyż jej owoce zawierają wiele silnych kwasów, w dużych ilościach, może doprowadzić do nieprawidłowego działania organizmu. Po pierwsze, jest to reakcja alergiczna. Wysokie stężenia kwasu cytrynowego może wywołać luz. Nawet w cytryny do celów kosmetycznych mogą być wykorzystane dopiero po teście alergii. Na wrzód żołądka powinno być również ostrożny jeść te owoce. Te przeciwwskazania są pojedyncze. W ogóle, cytryna można nazwać jedną z najbardziej dobroczynnych owoców.

Owoców lub warzyw?

Z przodu niektórych ludzi, którzy nie są ekspertami w dziedzinie botaniki, być może, pojawia się pytanie: „Lemon – owoc lub warzywo?” Słowo „owoc” jest tłumaczone z łaciny jako owoc. Według informacji zawartych w słowniku, owoc – to soczysty słodki owoc, który rośnie na drzewach i krzakach. Warzywa – to także owoc rośliny, ale nie słodkie, nadające się do spożycia przez ludzi, nawet w swej surowej postaci. Według opisu z cytryny można przypisać obu grupach. Ale, jak już wspomniano, jest to wciąż oddzielna kategoria. Lemon – jagoda, która jest w domu zwykle nadana owoców. Takie skomplikowane i kłopotliwe klasyfikacja nie czyni owoc mniej użyteczne. Niezależnie od przynależności do określonej kategorii, cytryna jest ulubionym przysmakiem i dobrym pomocnikiem w walce z różnymi chorobami.

Cytryny lub limonki?

Jest to kolejny owoc z cytrynowym smaku. To wapno. Ich owoce są mylone dość często, co nie jest zaskakujące, ponieważ te dwie rośliny są bliskimi krewniakami. Należą one do rodziny cytrusów, są z powodzeniem stosowane w kuchni, zawierają duże ilości kwasu askorbinowego, a nawet mieć dopasowujący nazwisko. Ale cytryny i limonki są bardzo różne od siebie. Lemon – wiecznie zielone drzewo, które może osiągnąć 6-8 metrów wysokości. Rośnie w klimacie subtropikalnym i daje owoców jajowate. Lime to krzew do dwóch metrów wysokości. Jej owoce są takie same jak kształt owocu cytryny. Nawet kolor mogą być podobne. Ale krzewy wapno rosną głównie w tropikach. Jej owoce są bardziej kruche, soczyste i mają miąższ z zielonkawym odcieniem. Są mniejsze, w porównaniu z owoców cytryny. Wapno ma bardziej kwaśny smak z lekko gorzkim podtekstem i bogatym aromacie.

Rangpur

Dzięki pracy hodowców niedawno pochodzi wiele nowych odmian, wśród których szczególne miejsce zajmuje w hybrydy. Rezultat jest niezwykły owoc. Mandarin cytryny powodzeniem kciuki i mam Rangpur. Ten hybrydowy ma mały owoc pomarańczy. Ich ciało też ma podobny kolor. Druga nazwa tej hybrydy jest „limandarin”. Owoce są małe, o średnicy 5 cm. Skóra może być łatwo oddzielone od masy celulozowej, która ma bardzo kwaśny smak. Rangpur zewnętrznie podobna do mandarynki, ale jego smak bardziej podobny do cytryny i limonki. Owoce te można nazwać wybór cuda. Gotowania, są powszechnie stosowane do wytwarzania konfitury. Rangpur dodaje się również do sosów, które nadaje im niezwykły smak i aromat. Jednak główną zaletą tej rośliny jest jej wytrzymałość. Łatwo jest tolerować ciepło i jest często stosowany przez hodowców jako podkładki.

odkrycia

Jagód lub owoców? Lemon – drzewo, najważniejszą zaletą jest smak i korzystne właściwości. Z naukowego punktu widzenia – jest to jagody, ale można go uznać za owoc, ponieważ taka klasyfikacja jest już mocno zakorzeniona w naszym życiu. Zostaw dyskusje na ten temat naukowców mężów, a my po prostu kochamy cytrynę ze względu na doskonałą jakość. Witaminy, przedstawione przez naturę – to najlepsze, co możemy dać swoje ciało. Lemon jest całkiem możliwe, aby uprawiać w domu. Wykonując kilka prostych technik upraw, można uzyskać wystarczająco dojrzałe, pachnące, a co najważniejsze użyteczne owoce. Lemon tree, zwłaszcza wapno, przy prawidłowej formacji nie zajmują dużo miejsca, a nawet udekorować pokój.