521 Shares 2242 views

Tongue opuchnięte gardło

Odróżnić łagodne guzy, które mogą być wykrywane częściej i złośliwych.


Jeśli język w gardle było opuchnięte, to najprawdopodobniej powstanie nowotworu. Wśród nich rozpoznać wokalne guzki, torbiele, krtani, i wiele innych. Zwany guz może wynikać z urazów nabytych kiedykolwiek z zanieczyszczonego ochrony środowiska i innych zagrożeń.

Ten artykuł będzie podkreślać i rozważyć tylko guza w gardle najczęściej. Możliwość obrzęk języka w gardle występują głównie u osób, które pracują z częstego obciążenia wokalnych i przeżywa jakiś stres w pracy lub w domu, często u dorosłych i znacznie rzadziej – u dzieci – może to być guzki Screamers. Nowotwory gardła utworzone po uszkodzeniu na skutek zmęczenia podczas mówienia długo głos lub ewentualnych patologii.

Zazwyczaj pacjenci przychodzą ze skargami osłabionym głosem, chrypka, uczucie zmęczenia głosowego szybki, dyskomfort podczas mówienia. Przy pełnym badaniu często obserwuje się brak bliskości głośni, a przód i tył na siebie bliskich guzków są szczeliny, które są podobne do obrazu klepsydry. leczenie samodzielne jest przepisywany na podstawie badań klinicznych i laryngoskopii.

Wcześnie i nie bardzo niebezpieczne guzki mogą zostać utracone w jednym bardzo ważnym warunkiem: pacjent będzie musiał mówić mniej, co prowadzi do stopniowego ożywienia. Usuwanie tworzą większe guzki późno nie będzie bez interwencji lekarzy, a następnie rehabilitacji pooperacyjnej i przywrócenia głosu pacjenta.

Język w gardle było opuchnięte, prawdopodobnie, jest polipy fałdów głosowych. Ogólnie obserwowanego u dorosłych. Najczęstszym czynnikiem choroby – jest to jeden z najbardziej szkodliwych nawyków – palenia.

Ludzie z polipów fałdów głosowych można znaleźć następujące Objaw: ostry głos, pęknięty. Badanie pokazuje, że polipy ma kształt dwustronnej ułożone nieprzydzielone krawędzi fałdów głosowych. Na procesy wokalnych polipów nie powstają.

Choroba ta wymaga natychmiastowej operacji, po której następuje działań rehabilitacyjnych, które dadzą dobre wyniki u pacjentów z stałych, regularnych procedur przywracania głosu.

Język w gardle spuchła – może to być torbiel w krtani. Mogą one odbywać się na powierzchni nagłośni jest blisko siedziby strun głosowych. Na powierzchni języka i nagłośni o struny głosowe torbieli może osiągnąć dużą skalę i przechwycić cały obszar nagłośni. Zwykle torbiele występują w praktyce medycznej, które mają półkolisty kształt.

Zasadniczo torbieli nagłośni mały rozmiar od jakiegoś czasu nie powodują dyskomfort pacjenta. Pokazują one pełne i dokładne badanie pacjenta. Wraz ze wzrostem wielkości pędzla są skargi samoświadomości ciała obcego w gardle, zwłaszcza podczas połykania. Najwcześniejszym objawem torbieli lub przedsionkowego fałdu głosowego stanowi naruszenie głosowaniu.

Lekarze ustawić leczenie na podstawie skarg danych pacjenta oraz laryngoskopii.

Dla tej choroby, lekarze zalecają tylko operacji.

Język w gardle spuchła – zjawisko to może powodować laringotsel, jest to również torbieli krtani, ale powietrze.

Objawy zależą od położenia oraz rozmiarów guza. wyróżnić:

  • laringotsel wewnętrzne – z dużych rozmiarów guza wykryto zmieniających się i często trudności w oddychaniu głos.
  • Odkryty laringotsel – oznaki wewnętrznego laringotsela znikają i zostają zastąpione już inne objawy, takie jak obrzęk na stronie szyi, który wtedy powstaje, a następnie znika.

Rozpoznanie opiera się na obrazie klinicznym i wynikami badania.

Leczony chirurgicznie.

Można również znaleźć inny z odmian guza w gardle – ziarniniak, to prowadzi do tego, że pęcznieje język w gardle. Znalazłem go bardzo rzadko.

Są następujące objawy choroby:

  1. Uczucie ciała obcego w gardle, pacjent zawsze coś przeszkadza w gardle oraz w obszarze języka;
  2. chrypka, co powoduje jego głośnik dyskomfort;
  3. głosy zmęczenie.

Kształt guz wygląda dość cienki, czasem rośnie do dużych rozmiarów, zamknięcie głośni i uniemożliwia swobodny osobę mówiąc, często w dół do dolnego krtani.

Dla tej choroby zalecanego przez lekarzy okresie rekonwalescencji po zabiegu.