525 Shares 1987 views

HPP: Nowosybirsk (zdjęcia)

Niewiele osób wie, że jest elektrownia wodna w Nowosybirsku. Jest to jeden z najważniejszych i strategiczne projekty miejskie. W 1976 roku stacja zostanie uznany za zabytek w sensie regionalnym, i jest wpisany na listę dziedzictwa kulturowego i chroniony przez państwo.

W porównaniu do Brack, stacja Syberia nie jest tak silny. Jednakże, w zachodniej części naszego kraju jest to jeden i odgrywa ważną rolę w regulacji energii. JSC „RusHydro” zarządza elektrownie wodne, w tym „Nowosybirsku GES”.

Jak zbudować elektrownię wodną Nowosybirsk?

Energia planuje budowę fabryki na początku XX wieku. Ale wojna światowa przyniosła zmiany. Budowa wieku odroczone na czas nieokreślony.

Następnie, w latach trzydziestych, architekci i inżynierowie powrócili do projektowania syberyjskiego zakładu energetycznego. Rzeka planowanych do wykorzystania w celach wysyłki, energetyki, rolnictwa i rybołówstwa. Zakres projektu była imponująca. Ale działa ponownie odroczone do końca II wojny światowej. W latach walk Nowosybirsk wartość wzrosła kilkakrotnie. The City otworzyła fabryki ewakuowanych z Leningradu, miasto zaczął odczuwać dotkliwy brak energii elektrycznej.

W 1950 roku podjęto decyzję o budowie wielkiego wielu elektrowniach. Byli braterska, Tsimlyanskaya, Kakhovskaya, w tym Nowosybirsku, GES.

W październiku tego samego roku Leningraders stwierdzono najbardziej odpowiednie miejsce na budowę elektrowni. Następnie, 1951 rok th zapoczątkowało intensywnej budowy HPP. Nowosybirsk zainwestował dużo pieniędzy i wysiłku. Tempo budowy były wysokie.

Już w 1953 roku, mamy położył pierwszy metr sześcienny betonu. Trzy lata później budowniczowie zablokowany Obi utwór, więc wiele miast i społeczności podmiejskie zostały zalane. Ruszyli, a pomoc finansowa została dostarczona przez właścicieli. Jeszcze rok później uruchomiono pierwszy agregat hydrauliczny.

Konstrukcja grup wiecznych studentów uczestniczyło robotników fabrycznych i innych grup ludności. Po ciężkim dniu na ławce ludzie radzieccy udał się do budowy elektrowni.

Nieco później Państwowa Komisja wzięła do eksploatacji wody syberyjskiego giganta. W latach stacjach roboczych do kosztów budowy zostanie spłacona kilka razy.

Zapora wodna Nowosybirsk

Podczas swojego półwiecza historii hydroelektrowni generowane około 100 miliardów kilowatogodzin energii elektrycznej, oszczędzając 30 milionów ton węgla!

Implementuje Nowosybirsk wypływająca woda z elektrowni wodnej. Stacja wytwarza nie tylko energię elektryczną, ale także dostosowuje poziom bez poświęcania żeglugi i rybołówstwa. Ponadto powstały Ob Morze jest źródłem wody pitnej Sybiraków. wykorzystanie zasobów i zbiornik? taj region karmienia jeziora i Kulundinskie step.

Dzięki GES, Nowosybirsk otwiera się na prawym brzegu Akademgorodok. Ten potencjał naukowy i centrum Syberii. Istnieje ogromna liczba instytutów Rosyjskiej Akademii Nauk i jest Nowosybirsk State University.

Hydroelektrowni łączy lewy i prawy banki miasta. Po lewej stronie jest obszar ObGES Chemy lub w lewo, jest tam również budynek kontrola stacji.

Elektrownie wodne obiekty w Nowosybirsku

Nowosybirsk GES nie jest przeznaczony jedną strukturę. Stacja – to kompleks budynków, budowli i urządzeń o różnych wartościach. Należą do nich: tamy, wał dwie zapory, potęgi, trzykomorowy bramę do przenoszenia zbiornik statków.

Ma on dużą skalę. Jej długość wynosi około 250 km, a szerokość ponad 25 kilometrów. Zapora podniesiony przez rzekę na wysokości około 20 metrów.

Długość budowy zapory jest prawie 5 km. Większość z nich – to kopiec. I tylko 420 metrów – długość budynku stacji i drenażu wody tamy. Dwupiętrowy przesłanką przemysłowy zestaw siedmiu turbin. Znajduje się sala, w której pilot.

Konsekwencje budowy budynku

Dziś, dzięki wodnych Nowosybirsk kontroli poziomu wody i reguluje. Podczas budowy elektrowni wodnych pod powodzi trwało około 100 hektarów ziemi, były tereny dla rolnictwa, lasów, około 60 osad.

ponad 8000 różnych budynków została przeniesiona przed zalaniem. Największe miasto, przyszedł pod powodzi, miasto Berdsk. Jest w pełni przeprowadzone na nowym obszarze 18 kilometrów od spodu siedziska. Nowy Berdsk wzniesiony na nowoczesnych wymogów urbanistycznych. Tak więc mieszkańcy byli prąd, woda i kanalizacja. Miasto stało się dwa razy wcześniej.

Ze względu na występowanie niektórych rodzajów zapory ryb stał się niedostępny miejsce tarła. Ponieważ zapora staje się przeszkodą w pół-gatunków (jesiotra biały łosoś). Ale po krótkim czasie w zbiorniku powstał krąg ichtiofauny. Naukowcy odkryli, 34 gatunków ryb. Zapory elektrowni wodnej (Nowosybirsk) używany przez rybaków na bieżąco. Ściółki wynosi 2000 ton rocznie.

Reszta na Morzu Ob

Shore Ob zbiornik schludny. Ludzie Pływanie, jazda na jachtów i katamaranów, organizuje różnego rodzaju imprezy. Na lewym brzegu otworzył wiele obozów. Sybiracy mają odpoczynku w stawie w lesie sosnowym. Potrzebna dla miasta HPP. Nowosybirsk nabył poprzez jej jeszcze więcej siły, zasoby i możliwości.