116 Shares 2558 views

Kim był Kopernik? Nikolay Kopernik: biografia, otwarcie

Nie można powiedzieć, kto Copernicus. Uważa się, że jest to teoretyk, astronom, humanista, który żył w latach 1473 w 1543 roku. On jest domniemany twórca nowoczesnej teorii zespołu planetarnego, według którego środek jest słoneczny. Jednak o jego życiu i pracy są bardzo sprzeczne informacje, które nie pozwalają odpowiedzieć na pytanie: „Kto jest Kopernik” Istnieje duże prawdopodobieństwo, że był figurantem. Nazwa Kopernika, a ponadto może oznaczać całą grupę innowatorów w dziedzinie astronomii, którzy ukrywają przed prześladowaniami. Jednak będziemy prezentować oficjalną biografię człowieka nauki. Wiesz kto jest Kopernik, zgodnie z najczęstszych wersji. Czasami kilka popularne wersje, a następnie będziemy je wszystkie przynieść.

Data urodzenia, pochodzenie Kopernika

Nikolay Kopernik, zdaniem polskich historyków 19. wieku, urodził się w 1473 roku, 2 lutego. Zdarzenie to miało miejsce w pruskim mieście Thorn (nowoczesny Toruń, Polska). Według obliczeń astrologicznych Galileo i Keplera nauczyciela (M. Mestlina), urodził się w 4 godz. 48 min. PM 19 luty 1473 Jest to data jest zgodna z najbardziej nowoczesnych źródeł naukowych.

Ojciec naukowiec jest jego imiennik. Istnieje wiele wersji tego kim Copernicus S. i co robił. Był kupca lub rolnika lub lekarza, albo piwowara czy piekarza. Ten człowiek przyszedł z Krakowa do Torunia około 1460. W Toruniu, ojciec Mikołaja stał się szanowanym człowiekiem. Służył przez wiele lat z wyborów sędziów komunalnych. Ponadto, był nosicielem honorowym tytułem Zakonu Dominikanów „Brat trzeciego rzędu” (doczesnej Assistant odnoszącego się do tego celu mnichów).

Co oznacza imię Kopernika?

Nie możemy powiedzieć dokładnie to, co jest nazwą Kopernika, ale historycy uważają, że stare Nicholas odlegli przodkowie byli kupcy miedzi (miedzi po łacinie – „Cuprum”). Inna wersja – nazwa pochodzi od nazw miejscowości na Śląsku, o tej samej nazwie. Przypuszczalnie się ich nazwa pochodzi od kopru rosnących w sąsiedztwie (w polskiej koperkiem – „koper”). Jednak dokładna lokalizacja tych wsi nie jest znana. Polscy historycy odkryli po raz pierwszy nazwa ta w dokumentach odnoszących się do Krakowa 1367. Wiadomo, że po jego nosicielami byli rzemieślnicy różnych zawodów, w tym – Szpieg Mason, rusznikarz operatora stróża.

Losy krewnych Mikołaja

Nikolay Kopernik w Toruniu, Sr. poślubił Barbarę Vatzenrode, córkę sędziego przewodniczącego. Uważa się, że małżeństwo miało miejsce przed 1463 Cztery dzieci urodziły się w rodzinie. Mikołaj był najmłodszy z nich.

W Polsce dziś wskazać dom, w którym rzekomo urodził Nikolay Kopernik, którego biografia jesteśmy zainteresowani. Budynek ten, pokazany na zdjęciu poniżej, pod koniec 18 wieku, stało się przedmiotem zestawu pielgrzymek Polaków. Tynk i cegły z nim – relikwie narodowe przechowywane w muzeach.

Dzieci w rodzinie Kopernik studiował w swoim rodzinnym mieście, gdzie otrzymał dobre wykształcenie. Andrzej, starszy brat, który urodził się około 1464 roku, prawie wszędzie towarzyszy Mikołaja do jego śmierci (zmarł w 1518 lub 1519). Pomógł mu w nauce i karierze religijnej. W 1512 roku, Andrew zachorował na trąd, a zmarł kilka lat później A. Kopernik. Krótko opowiedzieć o losach sióstr naszego bohatera. Po pierwsze, Barbara, został tonsured mnicha w Kulm. Zmarła około 1517 i Catherine udał się do Krakowa z mężem, kupca Bartłomiej Gertner. Po tym ślady giną. A jaki jest nasz bohater, Mikołaj Kopernik? Biografia i jego odkrycia godne szczegółowego badania. Po pierwsze, będziemy mówić o życiu Nikolaya Kopernika, a następnie – na jego osiągnięć.

Śmierć rodziców, opiekę wuja

W 1483 roku jego ojciec zmarł na chorobę galopujący Nicholas (przypuszczalnie dżuma). Jego matka zmarła w 1489 roku. Po jej śmierci, rodzina zaczęła się martwić o Luca Vatzenrode, brat matki (na zdjęciu poniżej). Był kanonikiem miejscowej diecezji, a po jakimś czasie stał się biskup. Człowiek ten został utworzony w tym czasie. Był mistrzem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także lekarza prawa kanonicznego w innej uczelni – Bologna.

bracia Mikołaj i Andrzej Edukacja

Wkrótce potem w ślady swojego wuja Andrzeja i Mikołaja Kopernika. Biografia naszego bohatera idzie na długi okres szkolenia. Po zakończeniu szkoły miasta (około 1491), bracia udali się do Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mikołaj i Andrzej wybrał Wydział Sztuk Wyzwolonych. W tej szkole, które przystąpiły do ludzkości, rozprzestrzeniła się ona w tym czasie. Uczelnia rzekomo nawet przeżył certyfikat potwierdzający zapłatę czesnego (do 1491) przez Mikołaja Kopernika. Po przeanalizowaniu 3 lata łaciny, astronomii, matematyki i innych nauk, bracia postanowili opuścić Kraków bez uzyskania dyplomu. Może zrobili taką decyzję ze względu na fakt, że uniwersytet w 1494 roku wygrał scholastycznej partię, której członkowie należeli do węgierskiego braterstwa.

Bracia wybrać miejsce kanoników

Andrzej i Mikołaj miał zamiar kontynuować studia we Włoszech. Jednak jego wujek, który w tym czasie był biskup Ermelandskim nie był do tego dodatkowych pieniędzy. Radził jego bratankowie zajmują miejsca kanonów (członkowie Kapituły rząd) w przedmiocie diecezji do niego w celu uzyskania wynagrodzenia niezbędne dla odległej podróży i studiów za granicą. Jednak plan ten został zrealizowany na raz – to uniemożliwił brak dyplomów braci. Nie pomogło nawet silnego mecenatu. Niemniej jednak, w 1496 bracia jeszcze poszedł na szkolenie dla prawników w Uniwersytecie w Bolonii. Zostały one wybrane w trybie zaocznym na Kanoników miejsce w 1487 roku, z zastrzeżeniem, wynagrodzeń, a także 3-letniego urlopu na kształcenie.

Kontynuując edukację na Uniwersytecie w Bolonii

Uniwersytet w Bolonii studiował nie tylko prawo, ale także uczonym astronomii Mikołaja Kopernika. Biografia mu tym razem oznaczony przez znajomości Dominique Mariey Di Navar. Ten nauczyciel z Uniwersytetu w Bolonii, znany astrolog od tamtego czasu. Kopernika, którego biografia może być odtworzone tylko na podstawie źródeł pośrednich w przyszłości, jeśli ich książki wymienia obserwacje astronomiczne, które posiadały łącznie ze swoim nauczycielem. Uniwersytet w Bolonii i Mikołaja nauczył się języka greckiego, który był bardzo popularny wśród humanistów, jednak budzi podejrzenie o herezję przez katolickich scholastyków. Poza tym lubił malarstwo – zapisać zdjęcie, które jest uważane za kopia wykonana przez Kopernika autoportretu.

Wykładał w Rzymie, studiując medycynę

Bracia studiowali w Bolonii 3 lat, ponownie bez uzyskania dyplomu. Według historyków, Nikolay krótko pracował jako nauczyciel matematyki w Rzymie, czytając w tym samym czasie i wykładów astronomicznych Aleksander VI Borgia, papież, jak również włoski naukowiec. Jednak dowody tego widoku nie istnieje.

Bracia w 1501 roku powrócił na krótko w Frauenburg na stanowisko. Chcieli, aby poprosić o opóźnieniu, aby kontynuować naukę. Po jej otrzymaniu, bracia udał się na studia medyczne na Uniwersytecie w Padwie. Pozostali tam aż do 1506 roku, i znowu nie otrzymują dyplom. Jednak w 1503 roku, bracia zdały egzaminów zewnętrznych jako student na uniwersytecie w Ferrarze i został doktorem prawa.

Homecoming, usługa biskup

Kopernicki w 1506 roku wrócił do domu po ukończeniu studiów. Mikołaja w tym czasie był już 33 lat, a Andrew – 42. W tym czasie otrzymają dyplomy w tym wieku było uważane za normalne. Co więcej, wielu naukowców uznawane w środowisku naukowym (np G. Galilei), nie mają dyplomu. Nie przeszkodziło to wszystkie z nich, aby uzyskać profesora krzesło.

Nikolay Kopernik, po latach służby w kanonie Fromborku został doradcą biskupa (stryj), a następnie kanclerz diecezji. Pomógł kuzyna do walki z Krzyżakami, co doprowadziło w 1511 przez Albrechta von Hohenzollerna, przyszłość jego renegata. Nicholas i pomógł w negocjacjach z Zygmunta I, króla polskiego, który był stryjem Albrecht. Uważa się, że Luke Vattselrode chciał, aby jego następcę Mikołaja. Jednak nie miał wystarczającą aktywność i ambicji dla tego rodzaju działalności.

Przeprowadzka do Fraenburg

Kopernik w tym czasie zaczął tworzyć teorię astronomiczną. W lutym 1512 bp Luke Vattselrode zmarł. Od tego czasu kończy synekura Kopernika. Krzesło biskupa odbywa Fabian Losaynen, kolega z braci z Uniwersytetu w Bolonii. Nicolas musi opuścić Lidzbarga. Kopernik powrócił do Frauenburg, gdzie został kanonikiem katedry. Tideman Giże, jego zwolennik i przyjaciel staje kanclerz diecezji. Jednak dopóki jego obowiązki Nicholas bardzo obciążone. Jest on odpowiedzialny za sprawy gospodarcze i poboru podatków. W tym czasie jego brat Andrew chory na trąd i postanawia udać się do Włoch.

Kopernika stał się znany

Kopernik kontynuował studia w astronomii. Naukowa zdobywa sławę w tej dziedzinie, jeśli pod koniec 15 wieku. Jego wykłady są bardzo popularne, są one odwiedzane przez Aleksandra VI Borgii, a także Mikołaja da Vinci. Historycy podkreślają, że papież Leon X w 1514 roku, powiedział naukowiec, co myśli o reformie kalendarza. Nikolay Kopernik przedstawił swoje poglądy w liście do Pawła Middelburgskomu, kurator papieskiego tej kwestii. Radził na jakiś czas odłożyć ten wynalazek, tak długo jak nie zakończyć tworzenie teorii (które, nawiasem mówiąc, Kopernik pracował przez 30 lat). Jednak pisemne dowody na to udowodnić, że nie są ujawniane.

Nikolaya Kopernika w jesieni 1516 roku, by wybrać miejsce Tiedemann Giese. On staje się menedżerem południowych włości należących do diecezji warmińskiej. Giza i od tego czasu służył jako biskup kulmskogo. Kopernika w związku z powołaniem nowego przeniósł się do 4 lat w Olsztynie. Tutaj jest on zmuszony do jednostki wojskowej – Krzyżacy Varma ataku i przechwytywania częścią. I gdy są one zdeponowane nawet zamieszkania Kopernika. Mikołaj wrócił do Fromborka w 1521 roku, po spokój została zawarta z Krzyżakami.

Pierwsza rozprawa, propozycje reformy monetarnej

Uważa się, że to właśnie wtedy stworzył swój pierwszy traktat zatytułowany „Małe komentarz”. Ta praca została wykonana znany swoją teorię w wąskim przedziale. Kopernika propozycje dotyczące reformy monetarnej Prus należy do roku 1528. To właśnie wtedy ustawić je na diecie Elblągu.

oskarżenie Kopernik

Warmia biskup Ferber po śmierci, która miała miejsce w 1537 roku, stając się Johann Dantisk były humanista i epikurejski. Później stał się świętoszek i wsteczny, i dlatego zrobił karierę religijne. Wiele smutek i kłopoty Kopernik wygłosił swoje panowanie. Dantisk jeśli oskarżonych Mikołaja niemoralnego współżycia z Anna Schilling, zamężnej gospodyni. Kobieta czy specjalny dekret biskupa zakazane z Fromborka, ponieważ jest to niebezpieczne człowiek uwiedziony „czcigodny astronoma.”

W ostatnich latach swego życia, śmierci

Na Kopernika w 1539 roku pochodzi Retik AI badać jego teorię. Po pewnym czasie, opublikował książkę, w której nowa teoria została przedstawiona, a następnie opublikował książkę i jego nauczyciela.

Kopernik zmarł w dniu 24 maja 1543 zmarł po udarze mózgu i paraliżu spowodowanego przez nią prawą połowę ciała. W 1655 roku Pierre Gassendi napisał biografię, zgodnie z którym w rosnącym zimną ręką Kopernika jego przyjaciele umieścić oryginał książce. Nicholas, według współczesnych historyków, został pochowany w katedrze Fromborkskom (zdjęcie powyżej pokazuje go). W 1581 roku przed jego grobie zainstalowana tablica z portretem i obok katedry znajduje się pomnik Mikołaja.

Dzieje Mikołaja

Kopernik znany jest przede wszystkim jako twórca teorii heliocentrycznej. Jednakże, jest on uznawany za wiele innych działań związanych z utalentowanym i dobrze wykształconych humanistów epoki. Opisujemy najważniejsze odkrycia Kopernika krótko.

Tłumaczenie z języka greckiego

W 1509, Nicholas, który mówił doskonale greckim, w języku łacińskim pracy 6 lub 7. BC. e. „Moralne, wiejskie i miłosne Feofilakta Simokatty, scholastyka”. Uważa się, że twórcą tego dzieła był ostatnim historyk, który nawiązuje do dawnej tradycji. Niestety, nie wiadomo, czy to tłumaczenie zostało opublikowane, ale tekst jest znany. Co ciekawe, historycy powiedzieć, czy ta korespondencja jest wypełniona anachronizmów i nic niezwykłego w sobie nie jest historyczne i mityczne osoby. Jednak ten „naiwny” i „nudny”, „śmieci” jakoś podziwiałem Kopernik, Mikołaj inspirowany tłumaczenie. Jego praca, poświęcił wuja. Ponadto spadkobiercy sprawy Mikołaja z daleka i inne dzieła Teofilakta Scholastyki.

klasy kartografia

I w tej dziedzinie Kopernik pozostawił swój ślad. On stworzył mapę Prus, który niestety nie przetrwał. Za pomocą własnej roboty paralaksy linie stożków świerkowych Nicholas mieściło się w zakresie 3 „szerokości Frauenburga. Pręty te, zwane „Trikvetra” są obecnie na Uniwersytecie w Krakowie. Według historyków, pod koniec 16 wieku. Ten cenny zabytek Ganov Jan, biskup warmiński, Tiho Brage przeszedł przez Elias Olai Tsimber, ostatniego ucznia.

Inne klasy Kopernika

W zarządzaniu gruntami okresu warmińskiej (od 1516 do 1520 roku) Nikolay Kopernik dowódca opanowali rzemiosło, inżynier wojskowy i administrator. Studia obejmują finansów publicznych do końca 1520-tych. Ponadto piszą, że Mikołaj był znany lekarz, traktuje wolne od rzemieślników i chłopów. Odkrycia Kopernika rzekomo obejmować nawet swój wynalazek na kanapkę.

"Commentariolus"

Trzy prace prezentowane prace astronomiczne Nikolaya Kopernika. Dwa z nich zostały opublikowane dopiero w 19 wieku. Pierwsza praca – „Mały komentarz”, który przedstawia teorię Mikołaja. Kopia rękopisu znalezionego w bibliotece sądu w Wiedniu w 1877 lub 1878 roku, kilka lat później, w 1881 roku, została odkryta przez samego notebooka z ewidencji Kopernika. Składa się z 16 stron i został znaleziony na Uniwersytecie w Uppsali, w swojej bibliotece. Czasami jednak poinformował, że znajduje się w Sztokholmie.

„Przesłanie Kopernika przeciwko Werner” i „O obrotach sfer niebieskich”

„List przeciwko Werner Kopernika” – drugi raz Mikołaj esej o astronomii. To jest jego list do Bernarda Wapowskiego, rektor katedry krakowskiej. Praca jest podwójnie interesujący, gdyż zawiera chronologiczny tok rozumowania autora, które są oparte na analizie precesji gwiazdy Według źródeł średniowiecznych i starożytnych. W 1543 roku został wydrukowany główną księgę Kopernika O obrotach sfer niebieskich”. Miejsce wydania tej pracy wskazują, że Ratyzbona, Norymberskiego. Zawiera on wyniki obserwacji autora, a także katalog 1025 gwiazd, składa je osobiście.

teoria Kopernika

Idee tego naukowca były bardzo odważne jak na swoje czasy. Kopernika świat jest radykalnie odmienne od ogólnie przyjętych poglądów swoich poprzedników i współczesnych. Nicholas rzucił geocentrycznego system na świecie, który został stworzony przez Ptolemeusza. W tym czasie było to śmiałe posunięcie, ponieważ model ten rzadko kwestionowana. Jest on obsługiwany przez bardzo wpływowy w czasie Kościoła katolickiego. Według niej, w centrum wszechświata jest Ziemia i Słońce, sfera gwiazd stałych i wszystkie planety krążą wokół niego. System heliocentryczny Kopernika stoją w sprzeczności z tym poglądem. Naukowcy uważają, że Ziemia, podobnie jak inne planety krążą wokół Słońca. Mikołaj powiedział, że ruch na niebie, które widzimy w ciągu dnia – to jest konsekwencją ruchu planety wokół własnej osi. Odkrycia Kopernika im przedstawione w dziele „O obrotach sfer niebieskich”, które zostało opublikowane w roku jego śmierci. Książka w 1616 roku zakazano Kościoła katolickiego. Niemniej jednak, nowe pomysły stale zmusza ich drogę. Odkrycie, dokonane przez Mikołaja, dał potężny impuls do nauki. Wielu naukowców po czym odwrócił się do niego.

Więc ruszyliśmy biografii i otwarcie Nikolaya Kopernika krótko. Jak można sobie wyobrazić, istnieje pewien stopień prawdopodobieństwa, że pewne fakty z jego życia są prawdziwe. Odtworzyć biografii ludzi, którzy żyli przed nami, to zawsze jest trudne. Jednak staraliśmy się przedstawić najbardziej prawdopodobną informację o takim człowieku jak Kopernika. Biografia i jego odkrycia są nadal przedmiotem badań historyków. Może po pewnym czasie będą mogli uzyskać dokładniejsze informacje.