865 Shares 4813 views

Co to jest czasownik i co w nim wyjątkowego?

Co to jest czasownik? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w podręcznikach, specjalnych katalogach.

W większości języków czasownik jest całkowicie niezależna część mowy. W języku rosyjskim, on zwykle odpowiada na pytania (w formie bezokolicznika) co robić? co robić? Czasowniki mają formy, takie jak hipoteka, osoby, płeć, numer, nastroju i vremeni.Glagol może wyrazić działań (Bagan), państwo (do zabawy), nastawienie (kochać), nieruchomości (chłodne).

Leksykalno-semantyczne czasowników kategorie są różne w różnych językach. Na przykład, w języku rosyjskim istnieje rodzaj czasownika (dwa z nich: idealny (odczyt) i niedoskonały (odczyt)), w semickich (np maltański) – rock (sprawczy, intensywność, itd.) Lub statyczne dynamiczne.

Rozważmy niektóre formy czasowników rosyjskich.

Jednym ważnym wskaźnikiem jest przejściowy czasownik przechodni. Co to jest czasownik przejście? Ten czasownik, który jest w stanie łączyć się z rzeczownika w biernikowe sytuacji bez preposition. Czasowniki zobaczyć, rysować, śpiewać są przemijające, ponieważ zdolność do tworzenia frazę z tych rzeczowników. Śpiewać (jakie?) Piosenka, rysować (Co?) Obraz zobaczyć (Kto?) Względna zobaczyć (co?) Zjawiska. Te czasowniki odcisk efekt, przekazując na ten temat.

Należy zauważyć, że czasowniki przechodnie mogą także tworzyć frazy z zaimków i rzeczowników w dopełniaczu sprawy. Na przykład, nie znaleziono (jakie?) Chleb nie widział (Kto?) Bracie, odcięta (jakie?) Sera. W ostatnim zdaniu rzeczownik odnosi się do części całości.

Czasownik przechodni stworzyć takie zwroty nie mogą. Exit – czasownik przechodni.

Jeżeli rzeczownik nie jest wymówką, konieczne jest w bierniku, ale nie jest to obiekt, czasownik, że idzie z nim, nie jest przemijające. Na przykład: trzymać godzinę.

W języku rosyjskim jest zwrotne i bezzwrotne czasowniki.

Co to jest powrót czasownik? To słowo dla działań i konieczności postfix -sya (-s). Na przykład: pranie, ubierz.

Wartości czasowniki zwrotne są różne. Słowa tej kategorii można wskazać:

  • Rzeczywiście powrócić działania, których celem jest przedmiotem jego własne. Próbka: Wear, montażu, obciążenie.
  • Jeden do zwrotu akcji. Jego służyć kilku przedmiotów, które są również przedmiotem niniejszej skargi. Przykłady: pocałunek, uścisk, walka.
  • Działanie specyficzne dla obiektu, ale nie ma żadnego obiektu. Pies ugryzie trzepanie krowy.
  • Stan przedmiotu, który jest niezależny od przedmiotu lub przedmiotu. Bądź szczęśliwy, smutny, spięty, zdenerwowany.
  • Działanie pośrednio zwrotny, który odbywa się w ich własnym interesie. Przykłady rozwinięte (= zbudować dom), wyjść (= do czyszczenia).
  • Działanie, które nie mogą być przedmiotem (bezosobowe). Przykłady nie mogę spać, nie działa.

Czasowniki zwrotne mogą tworzyć parę z odzyskania. Na przykład, praca, praca, mycia, prania.

Czasami (rzadko) i okresowego przemijające czasowniki mogą tworzyć synonimem parę. Jest to możliwe tylko w pewnym sensie niejednoznacznych słów. Na przykład słowo „bang” i „pukanie” będzie mieć taki sam sens tylko w sensie „zapytać pozwolić.” Znaczenie „knock – czas” czasowników takich par nie tworzą.

Niektóre czasowniki zwrotne nie tworzą parę z nieodwracalny. Przykład: nadzieja dumną potrzeby.

Zazwyczaj te czasowniki są utworzone z rzeczowników lub przymiotników (dumny – dumny potrzeba – potrzeba). Zazwyczaj dla takich wyprowadzania wystarczająco przyrostkiem-Xia, ale czasem powstawania nowego czasownika jest połączona przez początkowy: upad – upad.

Co to jest czasownik jest bezzwrotna? Jeśli powiem po prostu, że jest to czasownik, który nie posiada postfix-Xia (-s). Przykłady: latać, chodzenie i tak dalej.