136 Shares 6683 views

Dlaczego potrzeba line-out?

Line-out – to wyjście analogowe z sygnałem dźwiękowym, który nie wymaga dodatkowego leczenia. Taki łącznik na komputerze osobistym służy do podłączenia dodatkowego sprzętu audio, takimi jak słuchawki, głośniki, wzmacniacze audio, i tak dalej.


powołanie

wyjście liniowe – standardowy interfejs do transmisji sygnałów analogowych do różnych urządzeń audio. W większości przypadków jest to złącze sygnału dołączonego do wejścia powielane aktywnych kolumn. wyjście liniowe umożliwia podłączenie nie tylko głośniki, ale także innych urządzeń audio do źródła dźwięku. To złącze jest stosowane dla urządzeń, które są zaopatrzone w łączące wejściu linii. Oznacza to, że poziom sygnału wejściowego proporcjonalna do poziomu urządzenia wyjściowego, z którym istnieje połączenie.

Złącza konstrukcyjne wykonanie

Na kartach dźwiękowych wtyków wyjściowych linii „gniazda” (typu „mama”) zielone. Gniazdo znajduje się w tylnej części komputera. Na nowoczesnych zduplikowane PC złącza line-out i mikrofonu często są wyświetlane na przednim lub bocznym panelu, co jest bardzo wygodne dla słuchawek. Gniazda te są podłączone bezpośrednio do procesora dźwięku lub karty dźwiękowej komputera. Ale większość laptopów nie posiada złącza line-in i wyjścia, ale są gniazda do mikrofonu i słuchawek. Poziom sygnału analogowego na wyjściu słuchawki odpowiada wyjściu liniowego. Zwykle znajduje się takie gniazda z przodu lub z lewej strony laptopa. Gniazdka line-out i wejście mikrofonowe z komputera osobistego można znaleźć na klawiaturze multimedialnej. Gniazda te znajdują się na panelu bocznym.

Line Out radiowy

Motoryzacyjny i urządzeń odtwarzających konsument line-OUT strukturalnie różne od złącza PC. Oznacza to, że poziom akustyczny sygnał analogowy jest taka sama, ale typ złącza jest powszechne użycie drugiego. Zorganizować urządzenia wyjścia audio stosowane w takich gniazda typu „tulipana» (standard RCA). Jeśli kaseta wyjścia stereo, w tym przypadku na jego ciała (tylnej) jest ustawione dwa „tulipan” w różnych kolorach (czerwony i biały), po lewej stronie i prawego kanału. A jeśli urządzenie audio przeznaczony do dozowania kvadrozvuka wtedy ustalić, cztery otwory „tulipana”. RCA linia wyjściowa z magnetowidu nie tylko takich urządzeń przeznaczonych do przodu złącza „jack” Wyjście płyta słuchawek. Jeśli gniazdo jest włożony do złącza słuchawek, sygnał akustyczny na wyjściu RCA stylu jest hamowany, a głośniki nie będzie produkować dźwięk.

wniosek

Podsumowując, możemy zauważyć, że system odpowiadający złącze wejścia liniowego i wyjścia, pozwala na stworzenie sieci różnych instrumentów akustycznych, które będą pracować razem. Mogą one wzajemnie się uzupełniają i wzmacniają sygnały akustyczne.