101 Shares 8010 views

Wasilij Liwanow: biografia, życie osobiste i jego filmy

Możemy z całą pewnością powiedzieć, że w naszym kraju to wybitny aktor znany jest nie tylko dla widzów dorosłych, ale również dla dzieci. Jego miłość za wybitny talent, ale także niezwykłym głosem, który mówi, że najbardziej ulubione postacie z kreskówek.


Rodzice, rodzina

Wasilij Liwanow urodził się dziewiętnastego lipca tysiąc dziewięćset trzydzieści pięć lat w stolicy naszego kraju. Chłopiec urodził się w twórczy rodzinie aktorskiej. Nikołaj Aleksandrowicz Livanov – dziadek naszego bohatera – pracował w teatrze miasteczka i nosił pseudonim Isvolsky.

Borys Liwanow – Ojciec Wasilij, Ludowy Artysta ZSRR, słynne MHATovets. starsze pokolenie widzów znany ze swojej niezwykłej pracy w filmie „Admiral Ushakov” (1953), „Dubrovsky” (1935).

Mama – Eugene Kazimirovna – wychowuje syna i sprzątanie. Możemy powiedzieć, że biografia Wasilija Livanov była przeznaczona z góry. W takiej rodzinie, był zastawił od dzieciństwa twórczej postawy wobec życia.

Wasilij studiował w szkole numer 170 (dziś jest to numer szkoły 49). Należy zauważyć, że źrenice były tak znane osoby jak Edward Radzinski, Andriej Mironow, Giennadij Gladkov, Ludmiła Pietruszewska, Mark Rozovski.

Pierwsze kroki w kinie

W dziewiętnastu pięćdziesiąt ósmym roku Wasilija Livanov ukończył słynną Shchukin School. Początkujący aktor był w towarzystwie słynnego Wachtangowa Theatre. Pracował tam tylko jeden rok. To było w tym czasie zadebiutował w kinie. W dramacie „niewysłane litera” Wasilij Liwanow zagrał rolę geolog Andrew. Po strzelanie została zakończona, wielki reżyser Yuliy Rajzman przewidział wielką przyszłość młodego aktora w filmie i powinni opuścić teatr. Bazylia posłuchał rady i poszedł do pracy w studio aktora teatralnego. Nieco później opuścił – oferty pracy było wiele, wielki mistrz miał rację.

Kolejny obraz, który wystąpił aktor stał się dramat „The Blind Muzyk” na podstawie powieści V. Korolenko. Nawiasem mówiąc, Wasilij Liwanow, którego filmografia jest rozległe, tylko raz w tej taśmy został nakręcony z ojcem.

uznanie

Utalentowany aktor od razu zauważył filmowców. Drodzy filmowcy krajowa zaczęła zapraszać go do swoich obrazów w głównych rolach. I nie pozostawiają nikogo obojętnym (ani widzów, ani specjalistów, kino), żywe i przenikliwy obraz profesora Ioganessa Vernera, która doprowadziła do życiodajnych promieni życie. W filmie „Koledzy” Wasilij Liwanow został nakręcony z niezwykłą partnerami – Oleg Anofrieva i Vasiliem Lanovym. Grali początkujących lekarzy, których udział w pierwszych dniach praktyki spadła poważnie przetestowany. Rolą lekarza aktora natknąć się na jego twórczy sposób więcej niż jeden raz. Na przykład, w komedii „zielone światło”, gdzie zagrał niewielką rolę chirurga.

Biografia Vasiliya Livanova pełna jest silnym i ruchliwej pracy. W 1963 roku zagrała rolę w doskonale F. Dzierżyńskiego. Mówimy o dramacie historycznym "The Blue Notebook" Leo Kulidzhanov. Obraz okazało się tak duże, że po zdjęciu w wynajmie aktor wielokrotnie oferowane odgrywać rolę Chief Security Officer. Jednak wszystkie te propozycje Wasilij Borisovich odpowiedział z uprzejmą odmową – nie był zainteresowany, aby powtórzyć.

ożywienie

Wasilij Liwanow ukończył w 1966. Kurs reżyserię w Państwowej Komisji Kinematografii. praca dyplomowa była animowany, kochany przez miliony dzieci – „bardzo, bardzo, bardzo” Później aktor aktywnie działa w tej fascynującej gatunku. Wiele bezbłędnie rozpoznać jego wyjątkowy, z dotykowym ochrypłym głosem, który wydaje się być stworzony w celu głos bajkowych postaci. Ale nie każdy wie, że nie zawsze tak było. Na planie „niewysłanej literą” aktor stracił głos, który następnie zdobytą niezwykłą barwę. Boa Carlson, Krokodyl Gena – wszyscy mówili głos ukochanego aktora. Ale to jest klasyczna animacja krajowy. Kilka pokoleń dzieci wyrośli z tych znaków.

Jednak kopiowanie prac w tym gatunku nie jest ograniczona. Zgodnie ze scenariuszem umieścić Livanov takie popularne komiksy jak „Phaeton – syn Słońca”, „Blue Bird”, „Ju-Ju-Ju”. I „Muzycy z Bremy”? Niewiele osób wie, że najbardziej popularny film oparty jest na scenariuszu Livanov. Na podstawie dobrze znanych została podjęta opowieść przez braci Grimm, który w oryginale był bardzo jej krótki, że nie ma takich znaków jak księżniczka i Troubadour. Można powiedzieć, że Wasilij Borisovich stworzył zupełnie nowy produkt. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w filmie brzmiały utwory wykonywane przez Gennady Gladkov Oleg Anofrieva, staje się jasne, dlaczego jeszcze po dziesięcioleciach tym filmie jest miłość, a nie tylko dzieci, ale również dorośli.

Ciąg dalszy kariera filmowa

W latach siedemdziesiątych, aktor Wasilij Liwanow, którego biografia jest nierozerwalnie związana z filmem, nadal zadowolić nowymi dziełami swoich wielbicieli. Film Alekseya Batalova „Player” na wielkiej powieści Fiodora Dostojewskiego Wasilija Borisovich pojawił się w 1972 roku.

Trzy lata później znakomicie zagrał rolę cesarza Mikołaja I w dramacie „zniewalającym Gwiazda szczęścia”. Z tym obrazem, historia się powtórzyła – do Livanov zewsząd wylewa na zaproszenie roli cesarza.

Wasilij Liwanow: Sherlock Holmes

Casting do słynnego filmu „Sherlock Holmes i doktor Watson” Maslennikov (reżyser) rozpoczął z widokiem na rysunkach Sydney Paget, bliskiego przyjaciela Conan Doyle, pierwszych ilustrowanych znanych dzieł. Brutal Wasilij Liwanow i uroczy i inteligentny Witalij Sołomin wydawało się, że zniknął z rysunkami Paget.

Pierwszy „Sherlock Holmes” z Vasiliem Livanovym zapoczątkowało słynnego serialu telewizyjnego, który składał się z pojedynczych filmów. Każde zdjęcie było ogromnym sukcesem, a nie tylko w ZSRR, ale także za granicą. W Wielkiej Brytanii, filmy te generowane ogromne zainteresowanie. Prasa nie skąpić na entuzjastycznych epitetów. Brytyjski entuzjastycznie podziękował rosyjskich aktorów, którzy wrócili do nich bohaterów narodowych.

Nie ma wątpliwości, że ten sukces – zasługa całego zespołu serii. Dobrze dobrane aktorzy – Irina Kupczenko Boris Brondukov Sergei Shakur, Rina Zelenaya Oleg Jankowski popełnił wielki zespół. W filmie dokładnie oddaje epoki wiktoriańskiej i, oczywiście, nie możemy mówić o wyjątkowej muzyki V. Daszkiewicz. Nadal dużym sukcesem – zasługa Wasilij Liwanow i jego przyjaciel i partner Witalij Sołomin.

Praca w teatrze

Podczas kręcenia aktora serii Livanov Wasilija bardzo przyjazny Solomin. Witalij przekonać swojego partnera w 1983 roku w celu złożenia oświadczenia w jego wczesnej historii „Mój ulubiony klauna”. Sinitsyn główną rolę w spektaklu wykonywane Solomin.

W 1988 Livanov wraz z Yu Semenov zorganizowała „detektyw” Moskwa teatru. W rzeczywistości, to stała się pierwszym krajem w entreprise. Na scenie Teatru Nowego umieścić nie tylko akcją i miejscowe grę, ale także niezwykłe spektakle dla dzieci. Teatr istnieje od czterech lat, ale potem pojawiły się problemy z finansowaniem, oprócz wpływowego struktur handlowych pilnie potrzebnych budynek teatru, i był zamknięty. Więcej niż w jakichkolwiek projektach teatralnych Wasilij Borisovich nie uczestniczyły.

Don Kichot

Biografia Vasiliya Livanova jest pełen eksperymentów. Aktor uwielbia szokować swoich fanów. Kiedy wszyscy przyzwyczajeni do oglądania mu bardzo słynnego detektywa, Liban nagle pojawił się przed publicznością w swojej nowej roli. W filmie „Don Kichot powrócił”, stał się zarówno reżyserem, scenarzystą i czołowym aktorem.

Co to jest odwołanie z tym obrazie? Przede wszystkim, interpretacja obrazu Don Kichota. Przez wiele lat, możemy uznać go za nieszkodliwe trochę dziwne rycerzem. Livanov widział innego. Według aktora, wielki Cervantes przewidział, co się stanie ze światem przez cztery lata. Wiedział, że Don Quixotes zyskają realną władzę. Ale ponieważ nie trzeba – to nie doprowadzi do niczego dobrego. Wasilij Borisovich powiedział, że doświadczyli mocy tych Don Quixotes. Śmieszne i smutne sny kiedy osioł Herder o fotel gubernatora. Może ktoś nie podziela opinię aktora, ale w tym samym czasie, obraz nie pozostawia nikogo obojętnym. Jest wykonana bardzo profesjonalnie – strzelanie piękne naturalne, niesamowite muzyka Giennadij Gladkov i wspaniały duet działający – Wasilij Liwanow i Armen Dzhigarkhanyan. Z tych wszystkich elementów obrazu została uznana przez krytyków, jak i publiczności. Hiszpański Koroleva Sofiya i Król Juan Carlos został zabrany livanovskogo „Don Kichota” w domu. Filmy z Vasiliem Livanovym – zawsze jest wydarzeniem na krajowym przemyśle filmowym. Zawsze trudno przewidzieć, co będzie w nowej roli.

Książki Wasilij Liwanow

Ten utalentowany człowiek jest autorem spektakli „Don Giovanni”, „Jednostka Bremy”, „Mój ulubiony klauna”, „Artist”. Zbiór bajek Livanova Vasiliya Borisovicha „najbardziej najbardziej najbardziej” i książka opowiadań „The Legend i zysk” został przedrukowany kilka razy. Prace te są wielokrotnie publikowane za granicą w języku hiszpańskim, serbski, angielski, turecki i rumuński. Wydawnictwo „Drop”, wydany zbiór zabawnych opowiadań „Santa Claus i latem”. Czytać te książki dla dzieci – są one bardzo miły i zabawny.

domatorstwo

Przez prawie trzydzieści lat, Wasilij Borisovich żyje szczęśliwie w swoim drugim małżeństwie. Jego pierwsza żona – Alina – Wasilij Borisovich kochał w młodości. Jednak wolała innego mężczyznę. Kilka lat później, Alina był rozwiedziony i był żonaty z Livanov. Żonaty życie nie był spokojny. W tym czasie aktor lubi pić w domu często odwiedzanych skandali. Zamężna córka Nastia i Alina siedem lat złożyła pozew o rozwód.

Od drugiej Livanov i jego żona spotkali się w studiu „Soyuzmultfilm”, gdzie pracowała jako artysta-animator. Rodzina miała dwoje dzieci. Najstarszy syn Wasilij Liwanow – Boris, Jr. – Nicholas.

dzieci

Anastasia Livanov dawno nie ma kontaktu z ojcem, ale zaprosił go do swojego ślubu. Absolwentka Wydziału Biologii na Uniwersytecie Moskiewskim, ale później stał się rzeźbiarz.

Jak już wspomniano, drugie małżeństwo najstarszym dzieckiem – Borys Liwanow. Syn Wasilij Liwanow kilka lat temu w wyniku kłótni domowej zabił człowieka, a otrzymał dziewięć lat w więzieniu. W tym czasie był już żonaty po raz drugi i miał córkę przez jego pierwszej żony, która cierpi z powodu alkoholizmu.

Według wypowiedzi aktora, a jego żona jest bardzo zmęczona zachowaniem swego syna. Doszło do tego stopnia, że rodzice starają się organy ścigania z prośbą, aby chronić je przed jego atakami.

Mikołaj poszedł w ślady ojca, ukończył VGIK i stał się aktorem. On wykazał wielką obietnicę i nie powoduje problemów do ojca.

Wasilij Liwanow dzisiaj

Obecnie, wspaniały aktor trudno usunąć. Propozycje otrzymywanych jest jeszcze dużo, ale aktor odmawia im, biorąc pod uwagę scenariusze głównie zameshennymi krwi, przemocy i seksu. Według niego, wielka prawda sztuki może pokazać tylko klasykę. Więc zgodził się zagrać psychiatrę Strawińskiego w filmie „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa.

Ostatnie prace

„Kto puka do moich drzwi …” (1982) – zbrodnia, dramat

Nagle w początkującego aktora mieszkanie zadzwonił dzwonek, i pojawił się na progu nieznanego dziewczyna prosi ją, aby ukryć swoich prześladowców. Gdy wyszła z mieszkania w godzinach porannych, napastnicy zaczęli czyhają na aktora. Postanowił pomóc obcy …

"Księżyc Rainbow" (1983) – Science fiction

Film oparty jest na powieści Pawłowa. Ten film o wyzwaniach, jakie czekają ludzkość podczas rozwoju przestrzeni kosmicznej …

„Nadzwyczajne Przygody KARIK i Wala” (1987) – film dla dzieci, Fantasy

Ekranizacją powieści Yana Larri. KARIK i Wala spaść do mieszkania profesora Raccoon za. Po wypiciu nieznanego płynu, są tak zredukowane, że ważka łatwo przenosi je do stawu. Teraz wszystko stało się niezwykłe cechy i zarysy …

„Dostał” (1992) – Detektyw

Obraz na powieści Chase. Dwoje ludzi, którzy są daleko od podziemi i wszystkich przestępstw, starając się uczynić ich życie bardziej dostatnie i szczęśliwe, postanowił wykorzystać samolot, który niesie diamenty w wysokości trzech milionów dolarów. Bohaterami filmu Harry Griffin i jego dziewczyna Gloria pozornie przebiegły plan przemyślane do ostatniego szczegółu. Jednak udaje życie w swój własny sposób. Ich ideałem Plan upadł. Harry stracił dobre imię, wolność, Gloria …

"Polowanie" (1994) – Detektyw

Wydarzenia rozwijają się w Moskwie w 1773 roku. Rich Bride, sierota i piękne, właściciel nieruchomości Krutoyarsk staje się pożądane ekstrakcji wielu nauczycieli i opiekunów. Jest też i łotrem. Zaradny i przebiegły, to jest łatwe do wyeliminowania jednego przeciwnika po drugim. Jednak nie kurczy się od morderstwa, fałszerstwa, zmiana …

"Mężczyzna Season" (2005) – Akcja

Wydarzenia poruszają się w różnych krańców Ziemi z udziałem prezydentów, przywódców mafii, narkotyków potężnych tajnych organizacji i agentów bezpieczeństwa państwa. Wszystko zaczyna się od zwykłego wyłożenia kart. Narc kij pokonał swojego asystenta, bo niech oficer bezpieczeństwa wycofać swój telefon, który jest nielegalne. Pobity gangster pomyśleć o tym, że wiemy o świecie, w którym żyjemy. Wtedy wszystko zaczyna się szybko rozwijać – prześladowanie, szyfrów, trupy …

"Niedźwiedzią przysługę" (2007) – Akcja

Cztery części thriller, w którym przeplatają się wielka polityka, wielkie pieniądze, zdradzie i miłości, życia i śmierci. Pracownik Stock Exchange Oleg Grinyov słynie z niesamowitej sensie finansowym. On pojmuje wielką grę. Ale jego cel – nie tylko zarobić dużo pieniędzy. Chce ożywić gospodarkę Rosji i równoległe, aby pomścić śmierć swojego ojca …