334 Shares 9608 views

Jak wybrać pick-up? Cechy prasy zwijające i kwadratowe

Nowoczesne rolnictwo jest nie do pomyślenia bez sprzętu zmechanizowanego. Jednym z najbardziej popularnych maszyn do zbiorów prasę pola. Urządzenie to daje możliwość nie tylko znacznie skrócić czas do suszenia i zbioru siana, ale także znacznie redukuje złożoność procesu.


Jaki jest prasa?

Do pracy rolniczej przy użyciu ciągnika, do których, w zależności od ich funkcji, jest dołączony załącznik. Zbiorów stosuje się kosiarki rotacyjnej. Kładzie trawę przecięty na rolce, która jest prawie gotowe do dalszej obróbki technologicznej. Po pewnym czasie, uprawa wyschnie i rolka mogą być transportowane. Na tym etapie prac wchodzi do prasy. Główną funkcją urządzenia – aby odebrać słomę lub siano i prasuje na bele.

mechanizm typy

Istnieje wiele klasyfikacje prasy:

  1. Kształt wiązki siana bele i Edukacji: toczenia prasy. Mechanizmy pierwszego typu, pod wpływem tłoka tworzą prostokątne bel siana. Okrągły prasa do bel wykonywana poprzez skręcenie o suchej masy w cylindrze.
  2. Przez stopień masy uszczelniającej: prasie z niskim (do 100 kg / m), średniego (100-200 kg / m) i wysoką (200-300 kg / m), gęstości prasowania.
  3. W ten sam sposób podawania słomy w komorze: w prasie z boku, z przodu i z góry suchej paszy trawy.
  4. Sumując Typ: opryskiwacz, z własnym napędem, zamontowane i półzawieszany prasy.

W krajowych rolnych okrągłych bel typów belownica i są najczęściej używane.

Zasada działania prasy zwijającej

Podczas ruchu zespołu rolek działa na palce prasy do zbierania siana i doprowadzania go do komory prasowania. W tej komorze poprzez rolki prasującej i obraca ciężaru mechanizmu. W tym coraz ciągłej podaży nowych porcji siana. Podczas obrotu masę prasuje.

Po otrzymaniu wzrostem gęstości masy siano. Gdy maksymalna możliwa gęstość beli, przez górny wałek na specjalnym sygnałem urządzenia przybywa. W przypadku podawania bel siana w komorze górnej prasy walcowej zapobiega zatykaniu otworu odbiorczego. Po alarmach ciągnik obejmuje urządzenia uzwojenia. Odbiór przysłony, wykonane z ciąg nawijania rolki.

Po nawinięciu kierowcę ciągnika otwiera tylną kamerę i rolkę za pomocą obracania dolny wałek jest odprowadzany do ziemi. Po zamknięciu pokrywy tylnej komory naciśnięcie uruchamia się ponownie, a proces powtarza się formowanie beli.

Aby uzyskać wysokiej jakości rolki z dobrze zachowanymi, wilgotność siana lub słomy powinno być 20-23%. Zaleca się również, aby przeprowadzić naciskając rano lub wieczorem na lepszą formowania beli.

Zalety i wady rolki maszyny

Główne zalety prasy zwijające – czas trwania cyklu. W porównaniu z bele siana belowania jednostka jest łatwy w obsłudze i utrzymaniu. Ponadto, mechanizm ten jest łatwiejszy do naprawy.

Ze względu na kształt cylindryczny walcowanego prasy beli znaczącą wadę – ogólny siano brykietów. W efekcie powstają trudności podczas transportu i przenoszenia. Dlatego istnieje konieczność stosowania dodatkowych mechanizmów. I takie dźwigi i żurawie pomocnicze nie są tanie. Ponadto, ich obsługa będzie jeszcze dodatkowych zasobów: materiałów, surowców i pracy ludzkiej.

Zasada działania prasy do belowania

Gromadzenie zbiorów zachodzi za pomocą zębów umieszczonych na przedziały brutto. Jednostka przetwarzania siana i słomy jest niesiony przez tłok, który zagęszcza masę ruch postępowo zwrotny w specjalnych komorach. W tym przypadku możliwe jest dostosowanie długości beli.

Przetworzony Masę pakuje się do prostokątnych bloków, które są trwale związane z przędzy. Prasy zwijające pozwala utworzyć kilka bel zgromadzone w zbiorach w jednym bloku wymiarowej. W trakcie pracy, urządzenie może uchwycić obszar 2 do 2,5 m, podczas gdy opis nie utrudnia ruchu.

Po kontakcie z prasą zewnątrz obiektów lub nadmiernej akumulacji masę wszystkich nadmiar przechodzi przez bloczek. Pozwala to nie tylko generować wysokiej jakości bele z taką samą ilością siana, ale również chroni dysk przed uszkodzeniami.

Kostkujące Zarządzanie odbywa się bezpośrednio z kabiny ciągnika.

Plusy i minusy z prasy kostkujące

Główną zaletą prasy do bel – zdolność do regulacji gęstości prasowania. Jednocześnie, w porównaniu do zespołu rolki uformowane bele są znacznie mniejsze. To sprawia, że możliwe, aby rozładować bele nie tylko zmechanizowany sposób, ale także ręcznie.

Również belownice mają najlepszą wydajność. Tak, niosąc bele prostokątnym kształcie jest znacznie łatwiejsza w porównaniu do walców. W jednym można umieścić ciało bele prostokątne 1,2 razy większe niż na rolkach. Ponadto są one łatwiejsze do przechowywania w miejscach przechowywania. Są one używane nawet tymczasowych ogrodzeń bydła. Wszystkie te zalety zapewniają wysoki popyt na prasy kwadratowych. Jedyną wadą tego zespołu uważa się za wysoki koszt.

Prasa microtractor

Ostatnio coraz bardziej popularne mini-press, który może być stosowany w połączeniu z blokiem silnika lub małego ciągnika. Ze względu na niewielki rozmiar mini-prasy jest bardzo łatwe do wykorzystania w małych przestrzeniach. Dlatego jest często wykorzystywany przez rolników indywidualnych lub w małych gospodarstwach wiejskich.

Mini prasa może być również rolki lub bele. Główną zaletą tej maszyny – produkuje małe bele o wadze do 20 kg. Dlatego, sprężone sienny może łatwo wyładować / ładunek i transport. Niektóre modele z mini-press posiada dodatkową funkcję regulacji wielkości średnicy beli lub beli. To jest zawsze bardzo wygodne.

Koszt urządzenia

Jak każdy inny sprzętu rolniczego, prasa nie jest tanie. Obecnie na rynku jest szeroka gama wyposażenia. Producenci wytwarzają nośników o różnych cechach technicznych i modyfikacji. Jeśli chcesz wybrać prasę, cena – nie najważniejszym kryterium. Przy zakupie maszyny należy zwrócić uwagę na rodzaj maszyny (beli lub prasy walcowej), pojemność, jakość montażu i formowania brykietów, pojemności, gęstość beli, wielkości komory beli, prędkości, szerokości dziedzinie przetwarzania, gospodarki konserwacji. Równie ważne jest, aby wybrać znany producent prasową, która produkuje wysokiej jakości i niezawodne urządzenie. Rzeczywiście, maszyn rolniczych, aby służyć długo i mają dobre zdolności operacyjnych. Dlatego też bardzo często można zobaczyć, że na tej samej cenie pras od różnych producentów mogą się istotnie różnić. Na przykład, jednostka rolka włoskiej firmy Super wart 750 tys. Rubli. Z tego samego mechanizmu produkcji krajowej musiał zapłacić około 400 tys. Rubli. Belownicę 145, produkowany przez LLC „Ancona”, można kupić w fabryce za 375 tys. Rubli. Rosyjscy koszty typu prasy do bel od 450 tys. Rubli.

Nieco tańsze Prasy kosztów dla mini-ciągników. Średnia cena za mini-prasie rosyjskiej produkcji wynosi 350 tys. Rubli. Podobna jednostka chińskiej spółki o wartości 1,5 razy tańsze.