106 Shares 4784 views

Układ pokarmowy – podstawą sprawnego funkcjonowania całego organizmu ludzkiego

Układ pokarmowy pozwala ludzką aktywność ze względu na dostarczanie niezbędnych składników odżywczych wykorzystywanych jako źródło energii i budulca. Substancje te dostają się do organizmu przez układ pokarmowy, o całkowitej długości około 10 metrów i o całej rozszerzania i kurczenia się wnęki.

Struktura układu pokarmowego człowieka obejmuje: policzkową ustnej, gardła, przełyku, żołądka, trzustki, wątroby, pęcherzyka żółciowego, jelita grubego i jelita cienkiego.

jamy ustnej. W tej części układu pokarmowego występuje bezpośrednim testem żywności, ekspozycję na jej chemiczną i fizyczną. Żucia żywności należy do drugiego rodzaju uderzenia, a to początkowa faza działania systemu zależy od jakości odbioru i przyswajania składników odżywczych. Nie bez powodu wielu eksperci doradzają jak żuć jedzenie, które następnie poddaje się działaniu śliny utworzonego w bolusie.

Ślina przypisany dość ważną rolę w trawieniu pokarmu. Składa się ona prawie całkowicie z wodą (około 99%). Zawarte w nich białka mucyny przyczyniają się do kleistości obecność lizozymu pozwala na oczyszczenie z żywności oraz enzymy, takie jak amylazy i maltazy trawiony odżywczych.

Anatomią układu pokarmowego wskazuje, że jednostka po gardła oralnym który jest mięśni narządu z niektórymi otworami (jamy ustnej, środków do nosa, z wejść do przełyku i krtani, a dwie rury ucha środkowego). Ekspozycja, na skutek wycieku żywności w ścieżce oddechowego, wejście do krtani jest objęte nagłośni.

Sam proces połykania żywności jest wynikiem redukcji mięśni gardła, przez które dostaje się do przełyku i przez membranę – żołądek. Od przełyku – mięśni rurkę, która ze względu na zmniejszenie tych mięśni jedzenie jest popychany dalej.

Układ pokarmowy zawiera żołądka, znajdujący się pod membraną w nadbrzuszu. Natura niej dwa otwory wykonane – wejście i wyjście. Druga przepustnica zamyka wystarczająco silne mięśnie (zwieraczy). Żywnościowego jest utrzymywana w żołądku przez dłuższy czas (do 11 godzin), które poddaje się chemicznym ataku soku żołądkowego, który jest bezbarwną cieczą zawierającą kwas chlorowodorowy. To przez ten składnik jest bezpośrednio wykonywane funkcji trawiennych. Kwas jest destrukcyjny wpływ na spożytych bakterii. W związku z tym, ryzyko zarażenia chorobami zakaźnymi pojawia się w przypadku chorób przewodu pokarmowego, które są przekazywane przez układ pokarmowy.

Otrzymany treści pokarmowej z żołądka do A części zwieracza stopniowo wchodzi w jelicie. Jelito cienkie rozpoczyna się z dwunastnicy, co otworzyło wspólnego przewodu żółciowego i przewodu trzustkowego. Nadchodzi koniec trawienia pokarmu przez działanie soku trzustkowego i żółci.

przetworzonej żywności z jelita cienkiego stopniowo przechodzi się do okrężnicy, który ma długość od 2 metrów. Tam intensywnie wchłania wodę i resztki żywności niepotrzebnych już wyeliminowane z organizmu. Ze względu na dużą liczbę różnych bakterii w jelitach, poprawiających trawienie. Jednakże istnieją negatywne aspekty. Tak więc, pod działaniem mikroorganizmów są zniszczone już niepotrzebne żywności i uwolnienie toksycznych związków do eliminacji, która odpowiada w wątrobie.

Układ pokarmowy przypisuje wątrobę dominującej roli. Po tym wszystkim, jest największa gruczołów trawiennych, przez które oczyszczone i wszystkie krwi żylnej z żołądka, śledziony i jelit.

Tak więc, układ trawienny – dość skomplikowany system przetwarzania żywności w organizmie ludzkim, z których każdy narząd przypisana rola, a nieobecność co najmniej jednego elementu składowego mechanizmu mogą rozwijać chorób przewodu pokarmowego.