717 Shares 1176 views

Najlepszymi lekami przeciwhistaminowymi są 4 pokolenia

O tym, czym są leki przeciwhistaminowe, ludzie, którzy od dawna cierpią na alergie, wiedzą najlepiej. Czasami tylko leki w odpowiednim czasie mogą je ratować przed bolesnymi świądami, silnym kaszlem, obrzękiem i zaczerwienieniem. Antyhistaminy 4 pokoleń są nowoczesnymi środkami, które natychmiast wpływają na organizm. Ponadto są one dość skuteczne. Wynik ich utrzymuje się przez długi czas.


Wpływ na organizm

Aby zrozumieć, co odróżnia antyhistaminy od czterech pokoleń, konieczne jest zrozumienie mechanizmu działania leków przeciwalergicznych.

Leki te blokują receptory histaminy H1 i H2. Pomaga to zmniejszyć reakcję organizmu z mediatorem histaminy. W ten sposób reakcja alergiczna zostaje zatrzymana. Ponadto, leki te stanowią doskonałą profilaktykę skurczu oskrzeli.

Zastanów się nad lekami przeciwhistaminowymi wszystkich pokoleń. Pozwoli nam to zrozumieć zalety nowoczesnych środków.

Leki pierwszej generacji

Do tej kategorii należą środki uspokajające. Zablokują receptory H1. Czas działania tych leków wynosi 4-5 godzin. Leki mają dobry efekt antyalergiczny, ale mają wiele wad, wśród których:

 • Zraniony uczeń;
 • Suchość w jamie ustnej;
 • Niewyraźne widzenie;
 • Senność;
 • Zmniejszenie tonu.

Wspólnymi lekami pierwszego pokolenia są:

 • "Dimedrol";
 • "Diazolina";
 • "Tavegil";
 • Suprastyn;
 • "Peritol";
 • "Pipolphen";
 • Fenkarol.

Te leki są z reguły przepisywane osobom cierpiącym na przewlekłe choroby, w których występuje trudność w oddychaniu (astma oskrzelowa). Ponadto, będą one korzystne w ostrej reakcji alergicznej.

Przygotowania do II generacji

Leki te nazywane są nie-sedatywnymi. Takie środki nie mają już imponującej listy efektów ubocznych. Nie prowokują senności, spadku aktywności mózgu. W przypadku wystąpienia wysypki alergicznej i świądu skóry, leki są na żądanie.

Najbardziej popularnymi lekami są:

 • "Claritin";
 • "Treksil";
 • "Zodak";
 • Fenistil;
 • "Histalong";
 • Semprex.

Jednakże główną wadą tych leków są kardiotoksyczne działanie. Dlatego te leki są zabronione dla osób cierpiących na patologie układu sercowo-naczyniowego.

Leki trzeciego pokolenia

Są to aktywne metabolity. Mają one doskonałe właściwości antyalergiczne i charakteryzują się minimalną listą przeciwwskazań. Jeśli mówimy o skutecznych lekach przeciwalergicznych, leki te właśnie reprezentują nowoczesne leki przeciwhistaminowe.

Jakie są najbardziej popularne leki w tej grupie? Są to następujące leki:

 • Zirtek;
 • "Cetryna";
 • "Telfast".

Nie mają one działania kardiotoksycznego. Często są one zalecane dla ostrej reakcji alergicznej i astmy. Doskonałe wyniki zapewniają w walce z wieloma chorobami dermatologicznymi.

Przygotowania do IV generacji

Ostatnio specjaliści wymyślili najnowsze leki. Są to leki przeciwhistaminowe czwartego pokolenia. Charakteryzują się szybkością działania i efektem długotrwałym. Takie leki całkowicie blokują receptory H1, eliminując wszystkie niepożądane objawy alergii.

Ogromną zaletą takich leków jest to, że ich stosowanie nie szkodzi funkcjonowaniu serca. To pozwala nam rozważyć ich wystarczająco bezpieczne środki.

Nie należy jednak zapominać, że mają przeciwwskazania. Taka lista jest raczej niewielka, głównie jest to wiek dziecka i ciąża. Ale nadal warto zasięgać porady lekarza przed użyciem. Przed zbadaniem leków przeciwhistaminowych 4. generacji nie jest konieczne zbadanie szczegółowych instrukcji.

Lista takich leków jest następująca:

 • "Levocetiryzine";
 • "Erius";
 • Desloratadyna;
 • "Ebastin";
 • "Feksofenadyna";
 • Bamipin;
 • Fenspiryd;
 • "Cetyryzyna";
 • Xizal.

Najlepsze leki

Trudno jest odróżnić wśród leków czwartego pokolenia najbardziej skuteczne. Ponieważ takie leki były rozwijane nie tak dawno temu, jest kilka nowych środków przeciwalergicznych. Ponadto, wszystkie preparaty są dobre na swój sposób. Dlatego nie jest możliwe wyizolowanie najlepszych leków przeciwhistaminowych czwartego pokolenia.

Narkotyki zawierające fenoksofenadynę są wysoce pożądane. Takie leki nie mają hipnotycznego i kardiotoksycznego wpływu na organizm. Obecnie fundusze te słusznie zajmują miejsce najbardziej skutecznych leków przeciwalergicznych.

Pochodne cetyryzyny są często stosowane w leczeniu objawów skórnych. Po spożyciu 1 tabletki wynik jest zauważalny po 2 godzinach. W tym przypadku pozostaje przez dość długi czas.

Aktywnym metabolitem znanym "Loratadin" jest lek "Erius". Ten lek jest około 2,5 razy skuteczniejszy niż jego poprzednik.

"Xizal" medycyna zasługuje na wielką popularność. To doskonale blokuje uwalnianie mediatorów zapalnych. W wyniku tego lek ten skutecznie eliminuje reakcje alergiczne.

Lek "Cetyryzyna"

Jest to skuteczne narzędzie. Podobnie jak wszystkie nowoczesne leki przeciwhistaminowe czwartego pokolenia, lek w organizmie praktycznie nie jest metabolizowany.

Lek ten okazał się wysoce skuteczny w wysypkach skórnych, ponieważ jest w stanie wnikać w skórę naskórka. Długotrwałe stosowanie tego leku u niemowląt cierpiących na wczesny zespół atopowy znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia takich stanów w przyszłości.

2 godziny po podaniu pigułki konieczne jest utrzymanie trwałego efektu. Ponieważ utrzymuje się przez długi czas, wystarczy wziąć jedną tabletkę dziennie. Niektórzy pacjenci podejmują niezbędny wynik mogą przyjmować 1 tabletkę co drugi dzień lub dwa razy w tygodniu.

Leki mają minimalny efekt uspokajający. Jednakże pacjenci cierpiący na patologię nerek powinni być bardzo ostrożni, aby skorzystać z tego środka.

Lek w formie zawiesiny lub syropu może używać okruchów od dwóch lat.

Lek "feksofenadyna"

Ten środek jest metabolitem terfenadyny. Taki lek jest znany i nazywa się "Telfast". Podobnie jak inne antyhistaminy czwartego pokolenia, nie powoduje senności, nie jest metabolizowany i nie wpływa na funkcje psychomotoryczne.

Ten lek jest jednym z najbezpieczniejszych, ale bardzo skutecznych leków wśród wszystkich leków przeciwalergicznych. Lek jest popyt na jakiekolwiek objawy alergii. Dlatego lekarze przepisują to prawie wszystkie diagnozy.

Tabletki anty-histaminowe "Feksofenadyna" są zabronione dla osób dopuszczonych do dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Lek Desloratadyna

Lek ten należy również do popularnych leków przeciwalergicznych. Może być stosowany w każdym wieku. Ponieważ farmakolodzy okazali się być wysoce bezpieczni, taki lek jest dozowany w aptekach bez recepty.

Lek ma niewielki wpływ uspokajający, nie ma szkodliwego wpływu na aktywność serca, nie wpływa na sferę psychomotoryczną. Często lek jest dobrze tolerowany przez pacjentów. Ponadto nie oddziałuje ona z innymi lekami.

Jednym z najbardziej skutecznych leków z tej grupy jest lek "Erius". Jest to potężny lek przeciwalergiczny. Jednak w okresie ciąży jest przeciwwskazane. W formie syropu lek może przyjmować niemowlęta od 1 roku.

Lek "Levocetirizine"

Ten lek jest lepiej znany jako "Suprastinex", "Ceser". Jest to doskonały lek, który przepisywany jest pacjentom cierpiącym na reakcję alergiczną na pyłki. Środek jest zalecany w przypadku objawów sezonowych lub przez cały rok. Lek jest potrzebny w leczeniu zapalenia spojówek, alergicznego nieżytu nosa.

Zaleca się przyjmowanie leku rano lub podczas posiłku. Leku nie należy łączyć z alkoholem.

Wnioski

Lekami nowego pokolenia są aktywne metabolity wcześniej stosowanych leków. Niewątpliwie, ta właściwość sprawia, że antyhistaminy czwartej generacji są niezwykle skuteczne. Lekarstwa w organizmie człowieka nie są metabolizowane, ale dają długie i wyraźne wyniki. W przeciwieństwie do środków poprzednich pokoleń takie leki nie mają szkodliwego wpływu na wątrobę.