357 Shares 8853 views

Na panelu dotykowego komputera przenośnego nie działa. Co można zrobić

Pomimo wycia mobilności na laptopie touchpad nie jest jednym z najbardziej popularnych środków kontroli, ale raczej postrzegane jako pewnego rodzaju alternatywę. I nie bez powodu. Usługi są oczywiste. Laptopy są coraz mniejsze i mogą być łatwo przenoszone wraz z dokumentami roboczymi w torebce, a dla „ładowania” i mysz jest nadal potrzebne i, choć niewielki, ale dodatkowe schowki. Ponadto, każdy rozumie, że praca z myszą, gdy notebook jest na kolanach, co najmniej niewygodne. Personalizacja pozwala touchpad, aby zoptymalizować wydajność. I niech gra, oczywiście, jest niewygodne, ale do pracy – więcej niż.


Dla tych, którzy nie rozumieją, co to „Pasztet” mówimy wyjaśni. Touchpad – touchpad, zwykle z dwoma przyciskami, który znajduje się tuż pod klawiaturą laptopa. Ruch palcem na ciebie kontrolować pasek kursora. Touchpad z funkcją multi-touch pozwala zwiększać lub zmniejszać działanie wybranego obszaru roboczego. Ale są błędy, które doprowadziły w laptopie nie działa touchpad. Jak rozwiązać ten problem, staramy się zrozumieć.

Najczęściej ludzie nie boli tylko pęknięcie panelu dotykowego, jak jego nieprawidłowego działania. Kursor „skacze” na ekranie, trzeba tłumaczyć w jednym kierunku, a it „muchy” w przeciwnym kierunku, a następnie powoli, potem szybko porusza … W skrócie, zachowywać się w sposób nieprzewidywalny. Trudno trafić przez konfigurację touchpad jest prawdopodobne, że w ostatnim czasie kolacji, siedząc przed komputerem. Łatwy tłuste miejsce na panelu dotykowym jest obarczona całą masę niespodzianek. Problemem często jest łatwo rozwiązać. Trzeba mydła wacik, wilgotnych chusteczek i 15 minut wolnego czasu. Procedura, jak sądzę, jest jasne.

Touchpad jest czysty, ale wynik nie stała się dodatnia? Wtedy, być może, za pomocą panelu czyste, ale nie suche ręce. Tabliczka dotykowa nie cierpi kropelek wody. On, oczywiście, nie wchłania wilgoci, ale jakość pracy jest znacznie odbicie. Palce powinny być czyste i suche. W skrajnym przypadku, konieczne jest, aby przejść do konfiguracji i uruchomić zakładkę „Mysz”. Regulacji czułości. Może to jest problem. Jeśli nie działa dodatkową funkcję panelu dotykowego, na przykład przewijanie, a wszystko jest normalne, to jest to wina oprogramowania. Pobrać i zainstalować z witryny aktualizujesz sterownik i będziesz szczęśliwy.

Zdarza się, że na dotyk laptopa pad nie działa w żadnych okolicznościach. Brak reakcji na bezpośrednie działanie. To nie wyklucza możliwości, że on po prostu wyłączony. Jak włączyć touchpad w laptopie, a nie uczyć się trudne. Wystarczy spojrzeć z bliska na klawiaturze. Klawisz Fn zacisk w połączeniu z jednym z F5-12. „Klawisze skrótu” na laptopach są przypisane na różne sposoby, ale opcje nie są tak bardzo. Spróbować.

Czasami proste awaria standardowej konfiguracji utilities czyni go tak, że nie działa na laptopie touchpad. Sprawdź status programów w prawym dolnym rogu pulpitu obok zegara. Być może doszło do awarii z powodu nieprawidłowego wyłączania komputera.

Gorsze rzeczy, które zostały wyciągnięte wszystkie możliwe sposoby, jak włączyć touchpad w laptopie, a wszystkie z nich próbował, ale problemem jest to, że jest uszkodzony. Może trafisz na niego ze złością. Pamiętaj! Każde trafienie na laptopie – to poważny cios dla kieszeni. Pomyśl dwa razy, a rekord.

W skrajnym przypadku. To nie działa na laptopie touchpad? Kupić przenośną USB myszy i nie odzwierciedlają na panelu dotykowym odzysku. To, co sprawia, że większość przypadków. Złamane odzysku touchpad zwykle nie może być. Jest to konieczne, aby zmienić centrum serwisowym. Czy ta usługa kosztuje 20 $. Teraz i decydują, że są wygodne. Prawdopodobnie, znając sytuację, a teraz większość z was woleliby berzhnoe urządzeń transportu bliskiego. Szczególnie należy uczyć dzieci, którzy lubią jeść w pobliżu komputera – a technika zbawi, a lekcja edukacji dzieciaków zaprezentuje, i pytanie, co zrobić, gdy na laptopa touchpad nie działa, przestaje pobudzać was.