687 Shares 5062 views

Surowe pożywienie dla utraty wagi: korzyść i szkoda

Każda dziewczyna marzy o idealnej postaci i dążyć do proporcji 90-60-90 na wszystkie sposoby dostępne dla niej. W ostatnich latach stało się bardzo popularne surowej diety dla utraty wagi. Opinie od tych, którzy już próbowali tej metody są sprzeczne. Niektórzy twierdzą, że to surowa żywność, która pomogła pozbyć się znienawidzonych dodatkowych kilogramów, inni twierdzą, że ta metoda nie jest tak nieszkodliwa i może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie każdej kobiety. Spróbujmy zrozumieć, kto ma rację, a kto nie.


Surowe pożywienie do odchudzania opiera się na zasadzie jedzenia pokarmów, które nie są poddawane obróbce cieplnej. Zwolennicy takiego żywienia twierdzą, że z surowych warzyw i owoców organizm otrzymuje znacznie więcej witamin i składników odżywczych niż z tych, które zostały smażone, gotowane, solone lub marynowane. Taka żywność jest łatwo strawiona i jest zdolna do usuwania toksyn, co ma korzystny wpływ na organizm. Jednak przeciwnicy przekonują nas, że surowa dieta przy odchudzaniu nie pozwala na określenie ilości białka, tłuszczu i węglowodanów niezbędnych do normalnego życia człowieka. Wszyscy wiedzą, że nasi bliscy krewni spędzili całe swoje życie świadomie, jedząc tylko surowe pożywienie i to wystarczyło do normalnego życia. Ale czy to wystarczy we współczesnym życiu?

Korzyści płynące z surowej żywności:

  • Warzywa, takie jak kapusta, czosnek, cebula, sałata i inne, tracą prawie wszystkie przydatne substancje podczas obróbki cieplnej. Dlatego ich konsumpcja w formie surowej nasyca organizm ludzki niezbędnymi witaminami. Z tego powodu osoby żyjące w odżywianiu surowego rzadko chorują, a jeśli dostaną zakażenie, radzą sobie bardzo szybko. Podobnie, ci, którzy jedzą surową żywność, rzadziej cierpią na choroby sercowo-naczyniowe i prawie nie raka.
  • Surowa dieta przy odchudzaniu jest również korzystna, ponieważ gruboziarniste włókna w środku spożywczym oczyszczają jelita i łagodzą zaparcia. Tak więc, od surowych ekspertów ds. Żywności prawie nigdy nie usłyszysz skarg dotyczących pracy przewodu pokarmowego.
  • Ze względu na fakt, że gdy surowa żywność nie jest używana soli, jest dobrze wydalana z organizmu, zmniejszając tym samym ryzyko zakrzepicy tętnic i nadciśnienia tętniczego.
  • Skóra twarzy poprawia się, włosy stają się grubsze i rosną szybciej, gwoździe są silniejsze, a zęby rzadziej cierpią na próchnicy.

Zranić surowe potrawy:

  • Surowe rośliny strączkowe, które są spożywane w dużych ilościach jako substytut białka zwierzęcego, są bardzo powoli wchłaniane przez organizm, uwalniają toksyny i dlatego mogą być bardzo szkodliwe dla zdrowia. Jeśli wybierzesz surową dietę dla utraty wagi, wybierz przepisy indywidualnie i nie postępuj zgodnie z instrukcjami niepożądanymi guru.
  • Na roślinne rodzaje białka, wiele jest uczulonych.
  • Szpinak i szczaw mają dużo kwasu w ich składzie, co utrudnia wchłanianie wapnia.
  • Witamina A, zawarta w marchwi w dużych ilościach, jest blokowana przez włókno, które jest w tym samym produkcie.

Tak więc lekarze nie zalecają używania pełnej surowej diety w celu zmniejszenia masy ciała i zaleca się spożywanie co najmniej 30-40% żywności nie zawierającej soli. Więc ciało nie będzie wstrząśnięte kardynalną zmianą odżywiania, a siły będą wystarczające dla wszystkich planowanych przypadków.