121 Shares 9759 views

Likier jajeczny. Jak zrobić Likier jajeczny

Obecnie istnieje duża ilość alkoholu. Jest prawdopodobne, że wszyscy z was nie może ich sobie przypomnieć. Wśród młodych ludzi jest najpopularniejszym piwem i osób starszych, co do zasady, wódka, brandy lub wino. Mamy teraz mówić o tym napoju, jak likier jaj, która również ma mnóstwo fanów. My również powiedzieć, jak gotować to słoneczny napój.

Historia

Jeśli zaczniesz rozmowę o ajerkoniakiem, a następnie, co do zasady, jest to związane z wieloma likier „prawnika”. Pochodzenie tego napoju jest niejasny. Istnieje kilka wersji. Pierwszy opiera się na tekstach holenderskich XVII wieku. Odwołał się do napoju jasnożółty kolor, który był popularny wśród żeglarzy żeglujących w holenderskich Antylach.

Co było wcześniej Likier jajeczny? Ta mieszanina alkoholu i awokado mus. W ojczyzny żeglarzy, niestety, nie było takich owoców, więc zastąpił go żółtkiem.

Nowoczesne jajko trunek ma kremową, aksamitną strukturę. Ten słodki napój zawiera średnio 16-18% alkoholu.

W różnych receptur alkohol gotowania jajek stosowane miodu lub cukier, brandy (lub brandy z winogron) (czasami wódka), skondensowanego mleka lub śmietany.

Na belgijskich i holenderskich rynkach sprzedać bardzo grube takich napojów. Do najbardziej znanych producentów wódki – „Jansen”, Bols, Warninks etc …

W Polsce produkować likier o nazwie Ajerkoniak. Jest przygotowany na bazie wódki.

Szczególnie błoto napoje dostępne są w Holandii. Dla nich za pomocą butelki z szeroką szyjką, w celu ułatwienia procesu odlewania. Ten rodzaj alkoholu wykorzystywane do przygotowywania deserów, kremów. Dodano również w ciasta i babeczki. Ale co do zastąpienia Likier jajeczny w torcie, jeśli nie jest w zasięgu ręki? Można użyć dowolnego alkoholu, jest szczególnie dobre „Bailey”. Również dla tych celów, można użyć zwykłej brandy.

Gotowanie w domu smaczny napój

Teraz proponujemy, aby dowiedzieć się, jak zrobić jajko likier w domu. Aby go przygotować, nie trzeba gotować dla mleka skondensowanego i od dłuższego czasu, żeby poeksperymentować w kuchni. Ale zanim wlać kieliszek likieru na, jeszcze trzeba trochę poczekać, inaczej napój będzie obecna jest jasny smak i zapach wódki. Wskazane jest, aby nadać jej napar przez trzy dni (minimum – dwunastej). Po tej procedurze, zły smak znika, a nie jest przyjęte bukiet (troche podobny do brandy).

Aby przygotować wymagane zwykłe dania, na przykład, głębokiej miski. Ponadto będą potrzebne wtyczki. Jeśli masz miksera, wszystko jest super, z niego korzystać. Urządzenie to jest najlepszy ubijając żółtka.

Domowej roboty Likier jajeczny

W celu przygotowania 450 ml roztworu, potrzebne są:

  • pół cyny mleko skondensowane;
  • trzy żółtka;
  • pół łyżeczki wanilii (w przypadku korzystania z wanilii cukru, a następnie 1,5 łyżeczki.);
  • 350 ml dobrej wódki (do smaku). Można użyć brandy.

Jak gotować Likier jajeczny? Rozważmy cały proces w szczegółach.

  1. Najpierw trzeba oddzielić białka od żółtek. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, tak, że napój wzięte nic zbędnego.
  2. Następnie trzeba dokładnie ubij żółtka.
  3. Następnie należy dodać jajka waniliowy, mleko skondensowane. Po tym, my nadal trzepaczką aż do uzyskania jednolitej konsystencji masy.
  4. Potem małe porcje dodać wódkę. Jest to konieczne, aby można było wybrać swój ulubiony konsystencję. Potem trzeba wymieszać likier i wlać do butelki. Gotowy napój miesiące można przechowywać w lodówce (nie więcej!).

Należy pamiętać, że tak gotowane jajko likier wystarczająco dużo płynu, ale po mógłby stać przez kilka dni na mrozie, jego struktura staje się bardziej gęsta i będzie przypominać krem. Takie metamorfozy są powodem, że używanie alkoholu jest znacznie szerszy. Tak więc, oprócz faktu, że jest on używany w koktajlach, sypali lody, jak również wykorzystywane do warstwy pośredniej i napełniania ciast i wypieków. Jest rzeczą oczywistą, że takie słodycze nie są przeznaczone dla dzieci.

Każda ze stron, dodać nastrój domowe słoneczną Likier jajeczny.

koktajle

Mając do czynienia z jak zrobić alkohol, należy rozważyć koktajl, który składa się z jaj napoju.

Po pierwsze, musimy wyjaśnić, jak gotować „Coffee-algierski”.

Koktajl ten ma bardzo ciekawy smak. Najpierw trzeba zrobić kawę w Turku, ostudzić, następnie należy ponownie doprowadzić do wrzenia. Teraz wlać do roztworu szkła jaj (20 ml). Następnie nalewania gorącej herbaty w ścianach zimnej wody (łyżeczkę). Konieczne jest, aby osiadł podstawy. Po tym, wlać do szklanki kawy. Gotowy napój udekorować wierzch kremu.

„Różowe buty”

Aby przygotować napój, miesza się w równych ilościach (około 20 ml), syrop granatu i likier jaja. Na koniec należy dodać do kremu. Wtedy wszystko trzeba dokładnie wymieszać. Następnie wlać koktajl stoi do góry sody.

„Śnieżka”

Ten orzeźwiający napój. Po pierwsze, szkło jest pobierane do 500 ml, wlewa do niego roztworu jaj (50 ml). Wtedy reszta objętości jest wypełniona lemoniady. Ozdobić szkło z plasterka wapna i specjalny koktajl parasol.

"Casablanca"

Taki napój jest jeszcze silniejsze. Mieszać na wstrząsarce 30 ml, 20 ml wódki jaj likier anyżowy słodkich 15 ml tej samej ilości soku z pomarańczy i ananasa. Wszystko odbywa się bardzo ostrożnie. Następnie, uzyskany napój wylano do szklanki, dodać pokruszony lód. Gotowy do picia plasterki owoców wyrozumieć.

Wreszcie, mała

Okazało się, że jest Likier jajeczny, i zbadać, jak gotować i jak to zrobić na podstawie różnych koktajli. Mamy nadzieję, że informacja jest przydatna.