187 Shares 1757 views

Akwarium sum – to świetna alternatywa dla kapryśny ryb

Niedoświadczeni właściciele akwariów często cierpią z tego nieprzyjemnego zjawiska, jak śmierć ryb. Wiele rodzajów ryb akwariowych są bardzo wrażliwe na jakość wody, temperatura, pasz i filtrem, więc istnieją przypadki masowej śmierci. Akwarium sum – to świetna alternatywa dla kapryśny formularzy. Są one nie tylko bardzo odporne i mogą żyć w sprzyjających warunkach, ale także różni się od innych rodzajów różnych kolorach i kształtach.


Oczywiście, nie wszystkie gatunki sumów akwarium, które są dość wymagający do warunków przetrzymywania, mogą żyć w niekorzystnych warunkach. Gatunek ryb jest najszczęśliwszy w normalnych warunkach w dużych akwariach właściwej filtracji i napowietrzania.

sum akwarium są godne ich zachowanie. Wiele z nich współistnieć pokojowo ze sobą oraz z innymi rodzajami ryb, ale są też mięsożerne sum, więc przy zakupie sum trzeba wiedzieć, jak duża ona rośnie i jak współistnieć z innymi mieszkańcami akwarium. Najczęściej akwarium sum znaleźć zakątek na dole i jest ona wykonywana w większość czasu. Na przykład, moje sum-platydoras większość dnia „wisi” od ściany zbiornika i filtra wody. Ponadto warto zauważyć, że przez większość czasu jest on w pozycji „głową w dół”.

Poniżej znajduje się krótki opis niektórych typów sum.

1. nakrapiane sum

Uwielbia kopać w ziemi, więc nadaje się do przechowywania w zbiorniku z małych i dużych żwiru na dnie. Kolory nakrapiane sum są bardzo różni się od zwykłych do białego oliwy spektakularny (białe). Długość ciała ryby. – 6-7 cm oraz krótki ciała. On ma płaski brzuch i wysklepione. Ryby nakrapiane sum są bardzo duże w porównaniu z ciałem głowy z parą anten. Nakrapiane sum prowadzi aktywny tryb życia prawie cały dzień. Dobry spożywa żadnego jedzenia.

2. Ancistrus

Te sumy są często wykorzystywane nie tylko jako zwykły ryb akwariowych, ale także jako „czyszczenie” szyby akwarium i innych powierzchniach. Ich cecha szczególna jest obecność specjalnej przyssawki, za pomocą którego są przyłączone do powierzchni obiektu lub liści roślin, i oczyszczano je od zanieczyszczeń i kurzu. Istnieje kilka rodzajów kolorów tych ryb, ale ich różnorodność albinos najbardziej atrakcyjne. U dorosłych (zwłaszcza u mężczyzn) na głowie rośnie procesy, które są bardzo dekoracyjny wygląd rozgałęzienia. Chociaż niektórzy eksperci twierdzą, że czyszczenie okien za pomocą Ancistrus nieskuteczne, przez 2 lata zawartości akwarium mam tylko 1 raz robi „wiosenne porządki” w to, bo moja 8 wielobarwny Ancistrus doskonała praca ze swoich „obowiązków”.

3. Agamiksisy

Te sumy osiągnąć 20 cm długości i mają bardzo piękny i wspaniały kolor: na czarnym tle ma różne formy białe plamy. Te sumy są kirysowate rodzina. Nazywane są dokuczliwy sum, ponieważ są one bardzo nietypowe zły emitować dźwięk. Ryby te są bardzo spokojny, mimo jego wielkości. Preferują nocny. Te akwarium sum z terapią wspomagającą przetrwać nawet 15 lat. Żywią się wszelkiego rodzaju paszy. W niewoli, prawie nie rozmnażają.

4. platydoras

Wielkość i kształt korpusu, jest bardzo podobny do agamiksisov, ale różne kolory: wzdłuż ciała czarnego wynosi krem paskiem. odnoszą się również do długotrwałych (18 lata). Spokojny i bezpretensjonalny sum.

5. Tarakatumy

Barwne ciche ryby, osiągając długości 20 cm. Na ogół, większy zbiornik, tym większa tarakatum wzrasta. Hodowane ryby z różnych kolorach, z których niektóre są albinosy. 2 parami długich anten i wydłużonego korpusu torpedowego. Ryby te są bezpretensjonalne w opiece.

We wszystkich powyższych korzystnych sum akwarium temperatura wody od 24 do 27 ° C Prawie wszystkie sum wymagają takiej samej opieki, więc są one łatwe do utrzymania razem.