199 Shares 1694 views

Akatyst do Arhangelu Mihailu: tekst i święte znaczenie

Spośród wszystkich gatunków muzyki kościelnej należy podkreślić hymny. Fakt, że jest to – jedno z najbardziej uroczystych i ważnych gatunków hymnu. Jest to sygnalizowane nawet, że po uruchomieniu, nie można siedzieć. Jednakże słowo „Akatyst” nie jedną, ale dwie wartości.


Po pierwsze, nazywają bezpośrednio uroczysty Akatyst do Przenajświętszej Bogurodzicy, który wykonał w piątym sobotę Wielkiego Postu. Drugie znaczenie – specjalny gatunek hymnów, który chwalił Pana i archaniołów. Wśród tych prac dotyczy Akatyst Arhangelu Mihailu. Rozważmy ten gatunek bardziej.

Akatyst do Arhangelu Mihailu: hymny pochwalne Evolution

Na koniec V VI techniki. N. e. nowy gatunek gimnoslozheniya – kontakion. Ten hymn mnogostrofny który zawiera 18-30 ICOS (lub wierszy), które są bardzo podobne w rytmie i liczby wierszy.

Biorąc pod uwagę Akatyst Arhangelu Mihailu, na początku można zobaczyć zwrotka wprowadzający – Kukuła. Różni melodię tekstu, ale jest podobny do refrenu ICOS. W ostatniej zwrotce jest modlitewny apel do kogo przeznaczone Akatyst. Więc Akatyst Arhangelu Mihailu intonowanie zawiera tylko ostatni w końcowej strofie. Cała praca jest skonstruowany w taki sposób, że zwrotka i Kukula śpiewa solista, a reszta – ludzie i śpiew chóru.

Dlaczego i po co okazuje Akatyst Arhangelu Mihailu?

tekst dzieła mówi sama za siebie. Jak Michael – Archanioł najwyższego wojska niebieskiego, jest on patronem wojowników i żołnierzy. Ten Akatyst zaleca się wykonać matek tych, którzy są na służbie. Archanioł również możliwe, aby poprosić o jakiejkolwiek ochrony. Jedyne ograniczenie – trzeba być czysta dusza, aby zrobić dobry uczynek i nie iść przeciwko boskiej Opatrzności. Tylko w tym przypadku wielki dowódca zastępów anielskich będzie Ci pomóc.

Ale Akatyst Arhangelu Mihailu – to nie jest jedynym sposobem komunikowania się z wielkiej boskiej esencji. Ponieważ Michael był dokładnie Archanioła, który obalił Lucyfera w piekle, domyślnie jest to po stronie wszystkich niesprawiedliwie skrzywdzony, oszukany i opuszczony, oprócz niego jest to możliwe i konieczne, aby zastosować się do niezwykle stresujące i niebezpieczne sytuacje. Aby to zrobić, po prostu psychicznie ze wszystkimi wierze wzywać archanioła i poprosić o pomoc w swoich własnych słów. Oczywiście, można powiedzieć, że przypadki cudownego wyzwolenia problemu – prosty przypadek. Ale jak wiadomo, w rowach i na płaszczyźnie padania bez ateistów. Dlatego Akatyst Arhangelu Mihailu może wykonywać i przed ważnymi wydarzeniami.

Archanioł Michał: alternatywny widok

Według teorii uniwersalnej hierarchii, archanioł Michał jest odpowiedzialny za pierwszy promień Woli i Mocy, reprezentujący znak zodiaku „Baran”, zaciętej walki i wytrwałości. Znowu, pogląd ten nie stoi w sprzeczności z ogólnie przyjęte, ponieważ nawet w tym – pomocniczo – wersji aktów anioła jako adwokata i bojownika o sprawiedliwość. Dlatego, nawet jeśli zamkniesz drugie, wersja niechrześcijańskich, wykonaj Akatyst Michael jest możliwe i konieczne. W każdym razie, ty decydujesz, kiedy i jak dziękować i prosić o pomoc archanioła.