504 Shares 3591 views

Amber – substancja bezcenne?

Co to jest bursztyn? Wcześniej, ludzie, znalezienie kawałki bursztynu na wybrzeżu, myślał, że to ślina smok albo jakiś mityczny stwór. W rzeczywistości, ambra – substancję, która jest produkowana w jelitach kaszalota i wyrzucane z organizmu po zjedzeniu tony ryby i plankton. Im bardziej będzie ona pozostać w wodzie, tym lepsze jego smak. Ale świeże ambra – ostry zapach już raczej zepsuć ryby.

Podstawą przemyśle perfumeryjnym?

Ambergris jest stosowany w przemyśle perfumeryjnym. Wygląd jest nieregularny kształt z wielu agregatów ciemnej szarości. Kompozycja bursztynowy 60-85% stanowią aminy (związek o budowie podobnej do cholesterolu). Natychmiast po pobraniu, jest moczone w alkoholu, a po 3-6 latach staje się składnikiem kompozycji zapachowej o najbardziej niezwykły smak. Ona również jest aktywnie wykorzystywana, i są wykorzystywane do celów kulinarnych (jako przyprawa), zdrowia (z jego pomocą traktują chorób, takich jak astma, gorączka, padaczka). Jaki jest zapach bursztynu? Ten materiał początkowo ma nieświeży zapach ryby, a po kilku latach nabywa żywica-piżmowy zapach tytoniu z lekkim morza ledwo wyczuwalny kolejowego. W kompozycjach zapachowych nie jest ona używana jako przyprawa, a jako podstawowy element z wytrzymałą – popęd płciowy. Historia mówi nam, że najbardziej popularne uwodzicieli zawsze miał kawałek bursztynu, pomagając im się przyciągnąć zainteresowanie kobiet i wzbudzania pasji. Niezwykła właściwość tego materiału jest możliwość dołączania żadnych duchów oporu. Trudno jest sobie wyobrazić, że jedna dziesiąta kropli perfum wystarczy aromat trwał o jeden dzień. Osiąga się to ze względu na fakt, że około 70% bursztynu obejmuje związki utrzymujących zapach na skórze i spowalnia jego zaniku.

drugie złoto

Obecnie prawie wszystkie produkowane bursztyn perfumy wykupione firmom stworzyć perfumy i olejki. Wyjątkowość i wartość substancji wonnych jest porównywalna w cenie złota, więc niektórzy producenci są syntetyzowane bursztynowy perfum w sposób sztuczny, ale są firmy, których smak jest prawdziwy, prawdziwy bursztyn. Oto niektóre duchy, które zawierają tę substancję: "Opium" Yves Saint Laurent (1977), "Diuna" Christian Dior (1991), "Givenchy" L'Interditde Givenchy (1957).

Na podstawie bursztynu także tworzyć olej ma korzystny wpływ na skórę, kojący i daje zmysłowość. olej bursztynowy – jest zarówno do pielęgnacji skóry, podnoszenia, korekty i pozytywny wpływ na organizm jako całość. W medycynie, bursztynowy stosuje się do normalizacji w przewodzie żołądkowo-jelitowym, co eliminuje napady stabilną pracę układu nerwowego, demencji starczej. Jest on używany do tworzenia homeopatycznym „Amber 30”. Jest to jednak temat na zupełnie innym materiałem. Można w nieskończoność wyliczać użytecznych właściwości morza rzeczy, ale nadal bursztyn, głównie znajduje zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym. Średnia globalna roczna produkcja tego surowca w dziesiątki kilogramów, a koszt jednego kilograma do 600-800 dolarów.