339 Shares 9753 views

Isaak Levitan, "Złota Jesień". Skład obrazu

Rok szkolny rozpoczął się. W sierpniu nauczyciele przygotowali planowanie tematyczno-tematyczne, w którym raz w tygodniu jest lekcja na rozwój mowy. W tej lekcji dzieci pisują eseje lub wykłady, ucząc się przerzucać swoje myśli na papier za pomocą pisemnej mowy. Są także zadania do napisania eseju "Złota Jesień" autorstwa Levitan. " Jeśli dziecko wykona tę pracę jako pracę domową, to grzech nie mówi w swoim opusie pewnych informacji o tym dziele.

Historyczne tło malarstwa

Napisz esej na obrazie Levitan "Złota Jesień" jest łatwe. Wystarczy wiedzieć kilka tajemnic. Zacznijmy od niektórych informacji o arcydzieło. Obraz ten został pomalowany przez słynnego rosyjskiego malarza krajobrazu Isaaka Ilicha Levitana w 1895 roku. Dziś płótno należy do galerii Tretyakov (Moskwa).

Prace nad tym obrazem Levitan rozpoczął się w tym samym roku w prowincji Gorka Tver. Ogólnie uważa się, że obraz przedstawia gaj brzowy, który znajduje się pół kilometra od posiadłości artysty. W tym miejscu płynie rzeka Suezha, która została pomalowana na płótnie Isaac Ilyich. Artysta tak się spisał, pisząc jesienny krajobraz, że w jednym ze swoich listów odmówił swojej koleżance Wasilijowi Polenovowi odwiedzenia jego posiadłości. Kolejne 1896 r. Jego "Złota Jesień" wystawiono w Sankt Petersburgu wraz z innymi jego dziełami.

Jak napisać esej

W ciągu roku malował malarstwo Levitan ("Złota Jesień"). Zwykle jest budowanie eseju ze szkoły podstawowej zgodnie z planem. Powinien on składać się z co najmniej trzech elementów:

  • Wprowadzenie;
  • Główna część;
  • Wnioski.

Pierwsza część tekstu powinna być niewielka. Wystarczy dwa lub trzy zdania. Powiedz nam jakieś informacje o tym zdjęciu: kto to napisał, w jakim roku, do jakiego gatunku należy.

W głównej części przedstawia się analiza pracy. Najpierw opisuj wszystko, co widzisz na pierwszym planie. W naszym przypadku jest to ciemnoniebieska meandrująca rzeka, brzozy z drzewa złota i dwa słabe drzewa osika, które utraciły liść. Powiedz nam, co widzisz w oddali – to wzgórza i niebo. I sprawnie przejdź do analizy skali kolorów i techniki obrazu. "Złota Jesień" Levitan przypisuje się do głównych obrazów, ponieważ artysta wybrał jasne kolory, nasycone złotem. Dzieło śledzi wpływ impresjonizmu na sposób Levitan.

Wniosek o tomie jest podobny do wprowadzenia. Powinieneś napisać kilka zdań, które przenoszą wrażenie obrazu.

Levitan, "Złota Jesień". Skład

Oto przykładowy tekst.

"Niedawno byłem w Moskwie, miałem kilka godzin wolnego czasu i postanowiłem udać się do Galerii Tretyakov." Idąc po korytarzach zobaczyłem wiele płócien znanych artystów ". Ale obraz z jesiennym krajobrazem zwrócił moją uwagę. Wskazano, że obraz został napisany w 1895 roku, artysta Levitan, "Złota Jesień". Pewnie będę pisał kompozycję, więc chciałem wiedzieć więcej, zwróciłem się do odtwarzacza z opowieścią z przewodnika o płótnie …

Na pierwszym planie widz widzi meandrującą rzekę. Wydaje mi się, że jego głębokość przekazuje ciemnoniebieska paleta kolorów. Inspiruje spokojem i spokojem. Po lewej stronie rzeki artysta namalował cienkie osiki osika, otoczone brzozami w złotych strojach. Kontrast złota i niebieskiego daje płótnie radość i poczucie zbliżenia się do czegoś nowego. Bardzo interesujące spojrzenie złote korony brzozy nad białymi pniami. W oddali widać domy i pola przygotowane na zimę. Przejrzyste błękitne niebo obiecuje ciepłą i suchą jesienią. Isaak Levitan malował obraz mazochków, co sugeruje, że jego impresjonizm pracy miał znaczący wpływ.

Zainspirował mnie artysta Levitan ("Złota Jesień"). Ja nawet chciałem napisać kompozycję. Jesienią jesień chcę spędzić z babcią, aby napisać moje zdjęcie. "