472 Shares 4608 views

Krym, Riverside: opinie i zdjęcia turystów

Jednym z najbardziej niezwykłych miejsc wypoczynku nad Morzem Czarnym – to Krym, Teodozja. Riverside – poselochek spokojny, leżącego na wybrzeżu – to jest dość popularne. Co ciekawe, istnieją trzy na wybrzeżu Krymu. Jeden w zachodniej części półwyspu, około 8 km od wsi. Nikolaewka, drugi – na południu, 9 km od słynnej Foros, a trzeci we wschodniej krawędzi, 8 km od Teodozja. To co trzeci wioska jest nasza historia.


lokalizacja

Dwa morza Czarnego i Azowskiego, nad słynną Krym. Riverside – mała wioska, która leży we wschodniej części – rozciąga się wzdłuż Morza Czarnego. Jałta jest około 170 km od Symferopola 125 km od linii kolejowej. stacji i 135 km od lotniska, lub 1,5-2,2 godziny podróży taksówką, a od Teodozja. – w sumie 8 km, który pokonania autobusem w 20 minut. Jej wschodnia granica jest małe jeziorko sól Kuchuk Adzhigol (Aschigol). Borowina, nie ma tak wielkie zainteresowanie turystów nie. Od Morza Czarnego, jest oddzielona wąską Ak-Monayskim przesmyk na którym położono Kercz autostrady, przejście do wioski. Około kilometra od pierwszego jeziora jest drugi nazywa Adzhigol. Jest nieco większy rozmiar, zbyt słone i zbyt nie jest lecznicze. W bezpośrednim sąsiedztwie tego jeziora miejscowości Primorsku.

Jak dojechać środkami transportu publicznego

Większość ludzi, pociągiem lub samolotem na Krym. Riverside, który w Teodozji, znajduje się stosunkowo blisko do stolicy półwyspu Symferopolu i Teodozja podłączony do niego droga P23. Dostępny od linii kolejowej dworzec lub lotnisko może być bezpośrednim „lot”, biorąc taksówkę. Podróż będzie kosztować około 5000 rubli od lotniska i około 3000 rubli od stacji. Oficjalna Koszt taksówki (jeśli zamówienie przez dyspozytora) – 22 rubli / km .. Można dostać tańsze, ale ze zmianami. Jeżeli statek powietrzny przybył Symferopol potrzebie № autobusy 49, 49a, czółenka № 115, 98, 100 lub wózek № 9, 55, 54 do głównego układu napędowego stacja. cena biletu – od 9 do 15 rubli. Z dworca iść na stacji znajduje się ośrodek peshochkom 30-50 metrów. Stamtąd lato jest dosłownie co 10-12 minut lub udać się prosto przechodząc jazdy Teodozjusza. Cena biletu 350 rubli za osobę. Podróż trwa około 2 godzin. W Feodosii trzeba zmienić magistrali (minibus) № 106 do Beregovoye. W ciągu dnia „run” co 7-10 minut, a wieczorem, czyli po 20-00 – co 25-30 minut. Cena biletu z 12 rubli.

Dojazd samochodem

Samochodem na Krym (Riverside, jak już wspomnieliśmy, jest tutaj) trzeba iść na trasie Symferopol (M18) do Dzhankoy. Na tej trasie będzie przekroczyć granicę z Ukrainą i odprawy celnej. Szybciej odbywa się to w ciągu tygodnia w nocy.

Jest też drugi sposób, aby podróżować w n Shore (Krym) na pojeździe. – Bez zwyczajów, ale promem. Na autostradzie M4 jest konieczne, aby przejść do pierścienia, które toczą się po autostradzie do wsi Kislyakovskaya (regionu Krasnodar), mijamy go i po drodze na stacji „Leningrad” na „Staroderevyankovskoy”, a następnie w górę „Kanivska”, przejdź na drodze R268 prowadzącej do słynnego Krasnaja Polana na Timashevsk. Z tego miasta można dostać się do Krasnodar, i dalej wzdłuż drogi do P251 Temryuk. Albo iść drogą przez Kalinin, Połtawa w Sławiańsk nad Kubaniem i już tam iść do P251. Na wykorzystanie tego utworu do naśladowania w porcie Temryuk „Kavkaz”, jest prom do przekraczania w Kerczu, a potem będzie miał tylko 100 km po autostradzie do Teodozja. W ten sposób, oczywiście, bardziej trudne, ale po nich na wakacjach w Riverside, w tym samym czasie można wybrać się na wycieczkę na terytorium Krasnodar.

infrastruktura wsi

Wieś Riverside (Krym) rozciąga się wzdłuż wybrzeża. Tutaj prawie cała infrastruktura w taki czy inny sposób związanych z turystyką. Są liczne kawiarnie, stołówki, restauracje (większość jest tylko w sezonie), jest tam lokalny rynek, masa straganów wzdłuż wsi, gdzie można kupić wszystkie rodzaje potrzeb i nie tak małe rzeczy. Brzeg ma jedną aptekę (medycyna istnieje kilka), sieci sklepów, sklep specjalne dla sprzedaży krymskiego wina, ale nie ma dużego supermarketu. Jest tam mały park „Field of Dreams”, gdzie można jeździć na różnych atrakcji, dyskoteki, wycieczki. Aby pozostać tutaj, istnieją pensjonaty, gospodarstwa rolne, bardzo duży wybór godnych warunków mieszkaniowych w sektorze prywatnym.

plaża

Wybrzeże Feodosia Bay, gdzie wieś Riverside (Krym), na cały półwysep słynie złotej plaży. Nazwa ta została podana do niego z jakiegoś powodu. Pokrycie jest naprawdę złoty kolor, a mianowicie żółty piasek zmieszany z kruszonym rakushnikom. Na takim podłożu bardzo przyjemne chodzić boso, podobnie jak dostać masaż światła. Leżąc na tego „złota” jest również bardzo ładne, ale na całym plaży zawsze dostępne leżaki (od 150 rubli za dzień). Długość Golden Beach około 15 km, szerokość – około 90-100 metrów, więc nie ma tłumów ludzi. A rano, nawet w lecie wydaje bezludnej plaży w rejonie osady Riverside (Krym). Obraz doskonale potwierdzone. Oprócz imponującej wielkości, plaża posiada doskonałe zaplecze, w tym leżaki, baldachimów, parasoli, grzybów przed słońcem, kawiarni, kiosków sprzedających napoje i przekąski, sportów wodnych. Wszystko bardzo długi złotej plaży dzieli się na oddzielnym pljazhiki, z których każdy ma swoją własną nazwę. Na przykład, „Scarlet Sails”, „17 km”, „Ojczyzna świata” i inne. Różnią się one tylko w odniesieniu do lokalizacji wsi i przystanki autobusowe, które są aż 4 sztuk w miejscowości Riverside (Krym). Entuzjastyczne recenzje o plaży. Jedyną rzeczą, trochę denerwujące turystów – Głazy przy wejściu do morza. Ale te kamienie są umieszczane tam specjalnie dla glonów, czasami opóźnień wnoszonych przez fale i burze. Gdyby nie te kamienie, morze na brzeg byłoby dużo bałaganu.

żywność

Na tyle dobrze przygotowany do służby turystów Riverside rozliczenia (Krym). Dostarczyć turystom istnieje wiele kawiarni i restauracji. Oni wszyscy mają różne zasady ustalania cen, zwłaszcza żywności i pracy. Bardzo popularne restauracje „Mój smak”, który może być super na śniadanie trzy na 250 rubli, a kolacja – 500. jest kolejnym dobrym jadalnia w budynku rynku, zwany „Rodzina”. Najbardziej popularne kawiarnie w brzegu – jest „Equator”, położone w centralnej części wsi, „Oasis”, położony blisko „równik”, „The Sea”, znajduje się na rynku, i wiele innych. Istnieje przybrzeżnych i barów, takich jak „Marcel”. Ten pasek ale napojów, przekąsek i oferty. Jest on położony na skraju wsi, jeśli jedziesz z Teodozja. Bar „Karanel” znajdziesz takie samo w budynku rynku. Nie będą oferowane smaczne piwo i mnóstwo przekąsek. Całej plaży za dzień pracy w warunkach sprzedawać lemoniady, wody, lody, przekąski (orzeszki, chipsy, ciasteczka) i świeże zimne piwo.

Rozrywka dla pełnoletnich

Wielu turystów na relaksujący spokojne wakacje pojechać na Krym. Riverside w stanie zadowolić ten rodzaj wypoczynku w całości. Po wyjęciu obudowy z dala od centrum, można spędzić wieczór w ciszy i spokoju. Ale ci, którzy chcą okulary też będą mogli łatwo znaleźć je w brzegu. Tutaj prawie każdy cafe a nawet stół po 20-00 występy rozrywkowe z muzyką i tańcem. Szczególnie znana „Equator” cafe, gdzie nowego programu niemal każdej nocy. Nestle to nie tylko dyskoteki, ale także interesująca wystawa, na przykład, „bliźniaki Shaw”, „Taniec z gwiazdami”, nawet „Strip Show”. Kolejny program jest łatwy do nauczenia z góry jako kawiarni podczas robotników dzień na plaży rozdawanie ulotek, zaproszeń podróżujących. Wpisowe 150 rubli.

Zajęcia dla dzieci

Nie tylko dorośli, ale dzieci będą zainteresowani odpocząć w miejscowości Riverside (Krym). W ciągu dnia jest to, oczywiście, plaża i morze. Wejście do wody, jak wspomniano wyżej, tutaj z kamieni, ale zaledwie kilka metrów rozpoczyna niezwykłą czyste i gładkie dno. Głębokość jest mały, woda nagrzewa się bardzo dobrze. Dla dzieci jest najważniejsze. Oprócz pływania, można zabawiać dzieci na zjeżdżalni, dmuchanych bananów katamarany. W godzinach wieczornych, kiedy opada ciepła, rodzice mogą prowadzić swoje dzieci do wspaniałego parku rozrywki „Field of Dreams”, znajduje się na obrzeżach miejscowości. Istnieje wiele rond, strzelanie galeria, trampolina, jeździć na „wirtualnej rzeczywistości” i wiele innych.

Hotele i noclegi ze śniadaniem

Tani i wygodny odpoczynek zapewnia Shore (Krym). Prywatnego sektora, pensjonaty i hotele są zawsze chętnie oferują swoje usługi turystom. Praktycznie na brzegu jest to wspaniały hotel „Ai-Petri” (po drugiej stronie ulicy od plaży). Można zatrzymać się w tanim kategorii „standard” i „luksusowy”. Śniadanie jest wliczone w cenę. Przygotowuje się w restauracji jest bardzo smaczne, goście mogą być inne punkty żywienia zbiorowego nie szukać. Ceny od 1225 rubli za pokój za noc. Inny hotel w miejscowości „równika”, które oferują również różnego typu. W hotelu znajduje się kawiarnia i bar, a obszar smażenia mięsa terytorium. Dobre recenzje i ten hotel „Brigantine” (na zdjęciu).

Wśród nadmorskich kurortach można odróżnić „Wodnik”, który oferuje tanie pokoje kategorii „standard” i „gospodarka”. jest konieczne jedzenie tutaj, aby przygotować własne posiłki. Koszty utrzymania – od 450 rubli.

sektor prywatny

Ostatnio, wszystkie ośrodki mieszkańcy aktywnie oferują turystom komfortowe mieszkania. Wyjątkiem i Riverside (Krym). Sektor prywatny, jak opcją noclegu, jest po prostu wspaniały, a wnioski – ogromny zestaw. Warunki są inne, lepsze gdzieś, gdzieś gorzej, ale z tak dużej konkurencji, prawie nie ma właścicieli, którzy nie chcą, aby zadowolić wypoczynek. Ceny w sektorze prywatnym są różne, w zależności od zakresu usług świadczonych, ale średnia wynosi 400-600 rubli na osobę dziennie. Bardzo dobra reputacja ma ciche i przytulne Guest House „Valdemar”, znajdujący się w centrum wsi. Dostępne są trzy rodzaje pokoi – z obiektów i klimatyzacji (450 rubli / dzień ..) z łazienką i wentylatorem (400 rubli / dzień ..) i bez udogodnienia (od 175 rubli / dzień ..). Pensjonat jest ciepła, domowa atmosfera, czystość, mają możliwość przygotowania własnych posiłków, internet działa dobrze i TV, wyposażona altana z grillem na świeżym powietrzu. Te pensjonaty w brzegu dużo. Ten „przytulne patio”, „Turkus”, „Lily” i inne.

Riverside (Krym): Opinie

Ten ośrodek jest jednym z najlepszych na półwyspie. Jest odpowiedni dla rodzin z dziećmi i dla młodych ludzi i dla osób starszych. Bliskość takich znanych miast jak Teodozjusza daje wieś coraz większą popularność. Ale najbardziej atrakcyjne i znaczących zabytków – jest to plaża. Nawet rdzennych mieszkańców Teodozja pochodzą pływać i opalać się na weekend, to jest w Riverside (Krym). Fototrawione ziemię z głazów, z których tak wielu kontrowersyjnych poglądów. Niektórzy uważają, głazy potrzebne do utrzymania czystości morza, podczas gdy inni widzą w nich tylko problemy. Obchodzi miejscowości turystycznej plusy:

– dogodną lokalizacją

– mnóstwo wspaniałych miejsc, gdzie można zjeść smaczne i niedrogie;

– dobre i tanie mieszkania;

– dobra infrastruktura wsi;

– bliskość Teodozjusza;

– wspaniała plaża;

– ciekawy program rozrywkowy w kawiarni;

– Sea smaczne i niedrogie owoce i warzywa.

wady:

– nie ma dużych supermarketów;

– tylko jedna apteka małą asortymentu drogich leków;

– wejście do morza z kamieni;

– kilka terenów zielonych;

– zajęta szosa przez wieś.