531 Shares 6795 views

Jazydów wesele – tradycja

Jazydów ślub zaczyna się wcześnie rano do domu pana młodego z obowiązkowym zaproszenie muzyków. Ceremonia ślubu wiąże się z obecnością bardzo bliskich krewnych, przyjaciół i dawnych sąsiadów. Około południa powierników oczyszczenie wysłany do domu panny młodej. Tam, w środku podwórza, rodzice panny młodej organizują mały stolik z napojami i potraw.


Wymowa obowiązkowe w takich przypadkach, słowo o powagą dnia. Wśród gości są te kobiety, które przynoszą prezenty dla panny młodej na tzw Sani (okrągłe tace), lub w ich rękach. Jazydów ślub wymaga specjalnego podejścia do prezentów: prezentuje najbardziej umiejętne sposób rozplanowany, są fabrycznie zapakowane w przezroczysty materiał i są powiązane z kolorowymi wstążkami. Jazydów ślub zawiera co najmniej pięć tacek, ale są one wymagane. Na jednym z nich na pewno są Haley (czerwony szalik) i suknię dla panny młodej, w którym będzie ona być na ślubie. Na tace leżą również słodycze, to butelka szampana i inne prezenty. Pod muzyki prowokacyjny młodej rodziny zabawy biorąc dary i spotkać się z ich prezenty zaufany pary. Teraz jazydów ślub w Moskwie odbywają się dość często, i przestały być egzotyczne.

Tańcz razem „kurdyjski Dance” jest poprzedzony wyjazdu panny młodej z domu rodzicielskiego. Ale przed tym, wszyscy goście na pewno przyjść do domu. Nie ze słowami wdzięczności ustawione wyświetlanie wszystkich wniesionych prezenty do wszystkich obecnych. krewni panny młodej do młodego wręczył pierścień, który wkrótce nosi jego narzeczonej podczas ceremonii. Nowy jazydów ślub prowadzone są zgodnie ze wszystkimi tradycjami i obowiązkowego demonstracji posagu. Jego witryna wziąć oczyszczenie aby następnie dostarczyć przed wejściem w domu młodych. Posag składa się głównie z pościeli (Naveen bukowego): koce, materace, poduszki. Innym symbolicznym ceremonia przed rozpoczęciem posiłku w domu panny młodej – wiązana ze sobą dwie szale – ten, który dał oblubienicy, z tym, który już istnieje w młodej. Narzeczona pozostaje w nich na wszystkich dalszych ceremonii. Całkowity czas trwania posiłku w domu panny młodej – średnio od dwóch do trzech godzin.

Ilość uroczystości, które odbywają się przed wyjazdem panny młodej z domu, to nie wszystko. Obserwowani przez dwa. W pierwszym brat panny młodej (o ile, oczywiście, nie jest a) trzykrotna wiąże i rozluźnia taśmy wokół jej talii. Drugi – okup oczyszczenie poduszkę panny młodej. Jak tylko akcja miała miejsce, panna młoda, w końcu, można z czystym sumieniem i radosnym sercem zabrać z domu rodzicielskiego progu. Na progu domu pana młodego, jego matka obsypany młodych słodycze, po której panna młoda stoi na peronie, kładąc na głowie zaręczona jabłko – symbol płodności i reprodukcji.

Podczas podróży do domu na barkach pary naprzemiennie umieszczone pita – symbol bogactwa rodziny. Na progu domu, podczas gdy młodzi i stóp panny młodej musi być złamany talerz. Jeśli możliwe jest oczyszczenie – pierwszego chłopca, gdy narzeczona – dziewczyna. Na weselu święto mężczyźni i kobiety siedzą osobno. Jazydów ślub – to tańce i piosenki, a muzyka towarzyszy całą ceremonię. Do przestrzegania tradycji powoływanych Toastmaster.