125 Shares 1606 views

Lek "Momat" (krem)

Preparat „Momat” (krem) jest zawarta w grupie kortykosteroidów do stosowania miejscowego. Substancja czynna – mometazonu. Lek ma przeciwświądowe, przeciwzapalne i antiekssudativnoe działanie. Lek niewiele różni wchłanianie. Po jednej aplikacji (bez opatrunków okluzyjnych) po ośmiu godzinach ujawnionych około 0,4% składnika aktywnego we krwi. Wątroba jest intensywny proces metabolizmu. Wydedukowania większą część przeprowadzić w nerkach, w niewielkim stopniu – z żółcią. Lek „Momat” (maści) jest wskazany zapalnych objawów, dyskomfort i swędzenie na tle dermatoz, mierzalne leczenia glikokortykosteroidami.


Przeciwwskazania

Nie lekarze przepisujący lek z okołoustnym zapalenie skóry, różowy trądzik, kiłę i gruźlicę. Przeciwwskazań do stosowania leków „Momat” (śmietana) obejmują także reakcje nadwrażliwości po szczepieniu, infekcje skóry (bakteryjne, grzybicze lub wirusowe). Zaleca leku podczas ciąży i karmienia piersią.

dozowanie

Maść „Momat” stosowane miejscowo cienką warstwę. Zaleca się użyć raz dziennie. Czas trwania leczenia ustala się biorąc pod uwagę stopień patologii, tolerancji nasilenia działań niepożądanych, jak również skuteczność terapeutyczną leku. Leczenie powinno być nadzorowane przez lekarza.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach podczas leczenia Agents „Momat” (krem) może być suchości i podrażnienia skóry, zapalenie mieszków włosowych, nadmierne owłosienie, trądzik, okołoustnego zapalenia skóry, macerację skóry, infekcje wtórne. Przedłużone stosowanie i rozległe obszary ciała prawdopodobnego wystąpienia objawów charakterystycznych dla agentów glikokortykosteroidów, w tym zespołu Cushinga i niewydolności nadnerczy.

Przedawkowanie. interakcji

W przypadku przedawkowania leków „Momat” (śmietany) ma wyraźną czynność hamowania na podwzgórze-przysadka-nadnercza systemu, co przejawia się w postaci wtórnej niewydolności nadnerczy, jak również. W praktyce medycznej, zarejestrowany Wyniki badania interakcji z innymi lekami.

informacje dodatkowe

Nie pozwalają na przenikanie leku do oka. Ze względu na fakt, że kompozycja leku jest glikol propylenowy, może powodować podrażnienie w miejscu stosowania. W tym przypadku konieczne jest zawieszenie wykorzystywania funduszy i odwiedzić lekarza. Długotrwałe stosowanie leku u dzieci może powodować zaburzenia w rozwoju i wzrostu. Dlatego pacjenci w młodszym wieku powinien otrzymać minimalną dawkę leku w ilości wystarczającej do działania terapeutycznego. Cream „Momat” keep nie więcej niż dwa lata. Po upływie terminu ważności nie można z niego korzystać. Lek nie należy dopuścić, aby zatrzymać lub przechowywać w temperaturze powyżej 25 ° C. Przed użyciem należy odwiedzić lekarza.