737 Shares 7193 views

Rośliny doniczkowe na literę „A”: fotografii, krótki opis, wykaz

Nieskończenie wiele różnych gatunków roślin może rosnąć również w środowisku naturalnym, jak i sztucznym domu. W tym artykule przyjrzymy się , jakie są rośliny doniczkowe na literę „A”.


Wszystkie z nich da się wyliczyć, a co dopiero opisać. Poniżej prezentujemy niektóre z najczęstszych rodzajów roślin domowych, dać im krótki opis i pamiętać, niektóre z ich cech.

Rozpatrzmy bardziej szczegółowo kilka kolorów do domu.

Abutilon (klon pokojowa)

Jest to houseplant z literą „A” (zdjęcie poniżej) rośnie na całym świecie. Należy do rodziny Malvaceae. Zaletą roślin w jego bezpretensjonalność w szybki wzrost i obfite kwitnienie niezwykle piękne kwiaty.

Z prawidłowego wzrostu Abutilon troska osiąga do 2 metrów wysokości. Nazwa „pokój Klon” roślina otrzymana przez liście, którego kształt przypomina klon. Czerpiemy wiele odmian tej rośliny, które różnią się zarówno pod względem rozmiaru i kształtu liści, i wielu kolorem kwiatostanów.

agawa

Soczyste roślin (agawa rodzina). W sumie, jego rodzina ma około 300 gatunków. Szczególnie znany agawy amerykańskiej. Nazwę otrzymała ją ze względu na ich występowania w Ameryce Południowej. W Europie, została wniesiona w 16. wieku.

Gatunek ten może być zawarte w liście „Rośliny na literę A” jest również jedną z najwyższych. Dość duża roślina szaro niebieskawy remnevidnymi arkusz mający ostre kolce na brzegach.

Amerykański agawa czasem dorasta do 10 metrów wysokości i więcej, długość liści jednocześnie sięga 1,5 metra.

Aglaonema

Roślina z rodziny Araceae. Przedstawiciele nim są znane Monstera, Dieffenbachia anthuriums i innych.

Nazwa pochodzi od połączenia dwóch greckich słów, które oznacza „jasny, wspaniały«i»pręcik, gwint”.

W naturze, kwiat ten występuje w Azji Południowo-Wschodniej (deszczowych).

Wybitnie Aglaonema przetrwa w każdych warunkach, a nawet zdolność do przetrwania w warunkach niskiej wilgotności i słabym oświetleniu. Na liście „Rośliny, które zaczynają się na literę A” ten kwiat może sprawić, że pierwsze miejsce pod względem bezpretensjonalność.

Azalea (rodzina Ericaceae)

Jest to jeden z najbardziej popularnych i najpiękniejszych roślin doniczkowych. Jej inna nazwa – Rhododendron.

W warunkach naturalnych, przyrody, jest to krzew z dość grubych gałęziach. Osiąga wysokość około 2 m. Istnieje azalie w nazwie Alpine Rose.

Ojczyzna – Chiny i Indie. Również Azalea znajduje się w górach Kaukazu, w górach Syberii oraz w Stanach Zjednoczonych (stany południowe).

Wielki sukces w uprawie gatunków tego niezwykłego kwiatu osiągnęła Holandii, USA (Pensylwania) i japońskich hodowców. Zwłaszcza wybitni hodowcy Pennsylvania, który przyniósł wiele różnych azalii (Rosebud), kwiatów, które są bardzo podobne do róż.

aloes

Lista „Rośliny na literę A”, „to jest niemożliwe do wyobrażenia bez aloesu (ogólna nazwa roślin, magazynowania wody – soczyste), należące do jednej z najczęstszych i najbardziej popularnych rodzajów roślin. Należy ona do rodziny Asphodeloideae lub lilia.

Jego cechą jest to, że soczyste, mięsiste liście z obecności większości rodzajów grubymi i miękkimi kolcami. Roślina jest często stosowane w celu uzdrowienia.

Aloes jest dość powszechne w Afryce (RPA), Madagaskarze, na Półwyspie Arabskim (część południowa) oraz Maskareny.

W sumie 400 gatunków, wiele z nich opanowane doskonale w domu i bezpretensjonalny.

anturium

Jest również dość popularne zioło, które ma inną nazwę – kwiat-flamingów.

Przede wszystkim zauważmy, że wiele roślin doniczkowych z literą „A” mają miły brzmiące nazwy. Należą do nich Anthurium (Araceae rodziny). To jest tropikalny gatunek roślin. Przyciągają one jasne kolory kwiatów i liści nietypowy kształt.

Liście aksamitne są serca lub szerokości Wysięgnik jego wielkości 1,5 m długości i wysokości 1 m. Ponadto, na bujnej ciemnozielone liście kwiaty (na gatunki kwitnienia), nowoczesne, kwiatostan kolby. Ich kształt może być prosta lub zakrzywiona spiralna, niekiedy kuliste.

Jakie są niektóre rośliny dom na literę „A”?

Oprócz powyższych roślin domowych, lista może być wykonane i są następujące: awokado (American brzoskwinia); Adernium; miłorzębu; powietrze; akacja; pokrzywiec; Allamanda przeczyszczająca; Alokaziya; Ampelopsis; Ananas czubaty; Anigozanthos (kangura stóp); Aralia Siebold (japoński tłuszcze); Araucaria; Ardisia Aporokaktus; Szparagów (Asparagus); aspidistra; Astrophytum; Asklepias kurassavsky (Vincetoxicum, mlecz); Aucuba; Wystające Afelandra; Achimenes macranthon i inni.

Wielki i zróżnicowany świat roślin domowych, które przynoszą światło, ciepło i radość w sercach i duszach ludzi, którzy kochają naturę.