712 Shares 9853 views

Liv Ullmann (Liv Ullmann): biografia, filmografia i zdjęcia aktorki

Liv Ullmann – norweska gwiazda filmowa, udało stać się sławny dzięki strzelaniu słynnego malowidła Bergman reżysera. Aktorka, która pod koniec 2016 roku będzie obchodzić 78 lat, udało się zagrać w ponad 50 taśm. znany również jako reżyser, autor kilku bestsellerów. Co kilka interesujących faktów można pamiętać o jego dzieciństwie i młodości filmowej gwiazdy, jakie są jej najlepsza praca w filmie?

Liv Ullmann: Biografia gwiazdek

Miasto aktorka jest Tokio, gdzie urodziła się w 1938 roku. Pierwsze lata życia dziecka odbyło się w Stanach Zjednoczonych, a potem wraz z matką przeniósł się do Norwegii. Ojciec Liv Ullmann był inżynierem, który pracował w dziedzinie lotnictwa. Dziewczyna straciła w jego 6 lat (mężczyzna zmarł w wyniku nieudanej operacji na mózgu).

Anglia – kraj, w którym przez kilka lat żył Liv Ullmann. Biografia aktorki zawiera odniesienie do jej krótkiego pobytu w Londynie, gdzie opanowali podstawy zawodu działającego, uczęszczając do szkoły dramatu. To jest po powrocie do Norwegii i krótkim pobycie w różnych teatrach w kraju.

Liv filmowy debiut miał miejsce w 1957 roku, kiedy miała zaledwie 19 lat. Jednak rola w filmie „Głupcy w górach” nie ma większego wpływu na jej karierze. Obserwowani Robienie zdjęć w kilka norweski pozostali praktycznie niezauważalne krytyków i publiczności.

filmy Bergmana

Legenda głosi, że wschodząca gwiazda została „odkryta” w reżyserii Bergmana, kiedy zobaczył jedno z przedstawień, w którym zaśpiewała główną rolę i był pod wrażeniem jej talentu. Obraz „Persona”, wydana w 1966 roku, był to prawdziwy przełom dla Liv Ullmann. Filmografia uzupełniane swoją dramatyczną historię losów aktorką, która nagle traci zdolność mówienia.

Prawdziwy triumf norweskich gwiazd przyszedł pod koniec lat 60., okres natychmiast przyniósł jej trzy jasne role w twórczości Bergmana. W latach 1968-1969 przyjdzie tylko trzy dramaty z jej udziałem :. „Shame”, „Godzina wilka”, „Pasja” Kobiety, które odgrywa Liv Ullmann, imponującą kombinację cech, takich jak inspiracji, pasji, czułości i wewnętrznej siły w tych taśmach. Jej bohaterki nie są zainteresowane w banalnych przejawów romansu, potrzebuje czegoś więcej.

Niespokojny rola przyniosła Ullman idealny stan, do którego wszyscy przedstawiciele elity intelektualnej czasu. Jego rolą jest zawsze różnią się od siebie. Na przykład w „Jesienna sonata”, który ukazał się w 1977 roku, Liv odgrywa kobieta cierpi z maksymalizm moralny. Choć Alma z „Godzina wilka” gotów poświęcić się dla dobra miłości.

Zdjęcia innych reżyserów

Niestety, sukces nie były wszystkie taśmy, w którym podczas swego długiego życia udało się zagrać Liv Ullmann. Filmy amerykańskich, brytyjskich, francuskich filmowców rywalizowały zaprosiła gwiazdy do gwiazdy, często zawodzi publiczność. Wśród objawień „awarii” może być wyznaczony przez takich filmów jak „Lost Horizon”, „40 karatów”.

To nie znaczy, że lista udanych ról w aktywami Norwegian Star jest ograniczony do dzieł Bergmana. Na przykład, aktorka, a tylko fani fanów jakość kinowych zdecydowanie powinni oglądać epicką dilogy z jej udziałem, nakręcony przez Jana Truellem. „Emigranci” i „Osadnicy” dała kobiecie jasną rolę chłopskiej, którą znakomicie.

Znamienny jest również „Gaby: prawdziwa historia„, w którym pojawiła się w 1987 roku. Liv Ullmann bohaterka w tym projekcie filmowym próbuje uciec śmierci, po zapoznaniu się z lekarzy rozczarowujące diagnoza. Ciekawy, aby uzyskać obraz „Rose Garden”, który przyniósł Norwegian Star roli kobiet prawników, zwinny, silnych i pewnych siebie.

autobiograficzne książki

Aktorka była ciekawa, bogata w jasnych wydarzeń, przygody i historie miłosne życia, szczegóły, które kiedyś chciałem podzielić się ze społeczeństwem. Być może najlepszym praca napisana przez Liv Ullmann „-” zmiany”.

Otwarcie tej autobiograficznej powieści, ludzie mogą dowiedzieć się ciekawych faktów o dzieciństwie i młodości gwiazd, spotkać niezwykłych osobowości, które go otaczają. Książka z pewnością docenią także czytelników, którzy lubią uczyć się tajników działając bezpośrednio z końskiego pyska. Wiele stron podane do obrazów i przedstawień, w których aktorka odtwarzane.

życie osobiste

Twórczy związek, zjednoczone Bergman i Ullman w filmie, nie mógł pomóc, ale znaleźć odzwierciedlenie w realnym życiu. Dla reżysera Liv podzielone od pierwszego męża, psychiatra, Ingmar przeniesiony na wyspę La Foret. Z tej relacji, aktorka zostawiła córkę Lynn. Miłośnicy rozdzielono po mieszkają razem przez około 5 lat, ale różnica nie wpłynęło ich przyjaźń.

Drugą osobą, z którą norweska gwiazda filmowa postanowiła wziąć śluby, Boston stał się biznesmen, który pracował w branży budowlanej. Jego żona, ona pozostała na 10 lat, po którym para miała rozdzielone. Dzieci, oprócz Lynn, z Ullman nie pojawił.