80 Shares 7166 views

Archanioł Katedra Kreml. Sanktuarium carów rosyjskich

Katedra Archanioła – jeden z siedmiu unikalnych zabytków historycznych i kulturalnych, które są otoczone przez Plac Katedralny. Pw Arhangelu Mihailu, przywódca zastępów niebieskich, patronat nad Moskwą w swoich książąt ziemskich czynów, został wzniesiony na miejscu od czasów panowania Aleksandra Nevskogo. Nowoczesna forma Archanioła Katedra Kreml nabyte na początku XVI wieku. (1505-1508 rok). Aby zbudować świątynię, a także inne budynki Plac Katedralny, zaprosił architekta z Wenecji, w imieniu Nowej Aleviz. Archanioł katedry w Moskwie – pięć kopułą budynek zbudowany z cegły. Włoski architekt starał się dać jego stworzenie jest różny od sąsiadujących świątyń wygląda tak obficie wykorzystywane wystrój renesansowy białego kamienia do leczenia fasady katedry.


Świątynia pod wezwaniem Świętej Arhistratigu Mihailu, ma szczególny cel rytualnego: służy jako miejsce pochówku starożytnych moskiewskich książąt. To tutaj, że wszyscy rosyjscy władcy zostali pochowani, który zmarł przed założeniem Petersburgu. Wyjątkiem był Borys Godunow, pył, który został wyrzucony z katedry w 1605 roku na rozkaz Dymitr Samozwaniec I, a później pochowane w Trinity-Sergiusz Ławra. Cesarz Piotr II to kolejny wyjątek autokrata. Grobowiec cesarza, który zmarł w wieku 15 lat, jest tutaj, a nie w katedrze św Piotra i Pawła w Petersburgu kościoła.

Archanioł Katedra Kreml może pomieścić 54 pochówku. Kiedy Iwan Groźny zmarł, współcześni zdecydował, że takie wstrętne suwerenny godne osobnego miejsca pochówku, więc kurz i popiół z dwoma synami Jana IV są zakopane w dyakonnike autokrata (zakrystii) katedry. Grób monarchy – jedna z najbardziej interesujących miejsc, które warto zobaczyć w świątyni. Grób Iwana IV Groźnego był jasny dowód na to, że plotka rzadko odpowiadają rzeczywistości – naukowcy mówili o wenerycznych chorób króla, ale w otwartym grobie znaleziono szkielet, a nie dotknięte „zły” choroby, a impregnowane rtęci – broń zatrucia.

Carewicza Dymitra, zmarł w tajemniczych okolicznościach zostaje również pochowany w kościele. Jest on w napadu padaczkowego upadł na nóż, czy jest ubijane – możemy tylko się domyślać. Tajemnica śmierci księcia Borysa Godunowa wiedział, ale świat nie powiedziałem.

Od wewnątrz Archanioła Katedra Kreml urządzić 13-metrowy pozłacany drewniany ikonostas z ikonami związanych z XV-XVII wieku, i żyrandole z XVII wieku. Gdy car Aleksy Michajłowicz mury katedry były pokryte freskami, aby stworzyć dziesięć artyści zostali zaproszeni. Ponieważ ściany ortodoksyjnego świątyni zdobią sceny walki Mihaila Arhangela z Satanailom, upadłego anioła, a sceny walk zbrojnych. Rosyjskich monarchów, a następnie udać się do kampanii wojskowych, przyszedł do Archanioła Katedra Kreml i wykonał rytuał kultu przodków, zadając im duchową siłę, by wygrać.

W epoce sowieckiej służby w świątyniach Kremla zakazanych. Kościoła Prawosławnego powrócił dopiero w 1990 roku. Teraz w obchodach święta w katedrach usług uroczystych Moscow Kremlin odbywają, ale resztę czasu służą jako muzea.