310 Shares 9635 views

Jak zamrażać jeżyny na zimę. Pyszne i zdrowe domowej roboty

Zimne, mroźne noce często chcą zafundować sobie coś smacznego i zdrowego. Przypominają nam o lecie, aby nasycić organizmowi witamin i rozmaite jagody zadowolą przyjemnych doznań. Jednak, aby je znaleźć świeże poza sezonem jest dość trudne. Porozmawiajmy o tym, jak zamrażać jagody w zimie. Jest idealnie nadaje się do przygotowania słodkich wypieków, sałatek, napojów owocowych i konsumpcji świeżych.

Przydatne właściwości borówki

W rzeczywistości, to ważne jest, aby nie tylko wiedzieć, jak zamrażać jagody w zimie, ale dlaczego to zrobić. w zimnych porach roku zakupu tego jagody świeże dość trudne, to może być kosztowne, nie posiadają koniecznego smaku, znajduje się tylko w niektórych sklepach. Jest o wiele łatwiej zrobić własny kawałek. Borówki powinny być spożywane regularnie, to ze względu na swoje właściwości, takie jak:

  • Obecność w kompozycji wiele antocyjanów. Składniki te są doskonałym naturalnym zapobieganiu takich strasznych chorób jak rak.
  • Zdolność do wydalania szkodliwych toksyn, toksyny.
  • Autoryzowany i zalecane dla chorych na cukrzycę.
  • Korzystny wpływ na narządy wzroku: regularne stosowanie jagód okaże się, że twoje oczy są mniej zmęczone, prawie boli, siatkówka jest aktualizowany szybciej.

Pierwszy receptury do zamrażania

Tak, jak zamrażać jagody w zimie? Zacznij swoją obrabianego ze wstępnym etapie: przepłukać i zbierać dobre owoce, zdjąć mały miot, osuszyć delikatnie rozbić strukturę. Następnie podnieść płaskiej tacy krawędzi umieścić na jednej warstwie jagody. Należy pamiętać, że owoce nie mają bliskiego kontaktu ze sobą, jeśli nasyplete zbyt wielu z nich, to jest duża szansa, że po prostu smerznutsya razem. Pojemność jest umieszczony w zamrażarce tylko na jedną godzinę, po czym jest już możliwe, aby wlać jagody w normalnych pakietów i wysłać do tej samej długotrwałego przechowywania.

Drugi przepis – zupa na zimę

Jak widać, proces jest bardzo prosta i nie zajmuje dużo czasu i wysiłku. Naszym następnym krokiem – do omówienia mrożone jagody na zimę w postaci puree. Zacząć jagody nadal muszą być wybrane, przemywa i suszy. Następnie należy przekształcić je w jednolitą masę, najprostszym sposobem na to jest za pomocą blendera. Otrzymaną mieszaninę umieszcza się w plastikowych pojemnikach i umieszczono w zamrażalniku. W razie potrzeby można dodać puree jagody niewielką ilość cukru.

Metody alternatywne formy wstępnej

Jagody są zbierane w zimie, nie tylko za pomocą zamrażania. Można również suszyć owoce na folii w piekarniku lub na słońcu, w którym to przypadku może być używany do gotowania lub galaretka gotowanie pieczenie ciasta. Ponadto, można od razu przygotować świeże jagody bardzo smaczny dżem lub zachować swoje dobroczynne właściwości zgodnie z oryginalnymi recepturami jagód we własnym soku. Korzystny wpływ na puszki zdrowia i borówki kompot.

Kilka przydatnych tajemnic

Wszystkie witaminy i pierwiastki śladowe wymagane istotne, aby zachować mrożone jagody. Przepisy gotowania może się różnić nieznacznie, ale zawsze należy brać pod uwagę szereg prostych wskazówek:

  • wybierać tylko do przechowywania całych owoców bez wgniecenia, uszkodzenia, zaburzenia integralności błony;
  • jeśli chcesz cieszyć się słodkim smakiem, ale nie używać cukru, spróbuj wybrać do przechowywania największego owocu, mówią, że mają najbardziej przyjemny smak;
  • nie zapomnij umyć jagody przed zamrożeniem, nawet jeśli ich nie kupił w sklepie, a zebrane w lesie, jeśli zapomnisz tej prostej zasady, należy umyć jagody po rozmrożeniu;
  • Jeśli przechowywać obrabiany w zmienionej formie w szklanych słoikach, dbać o zbiorniku czyste, sterylizować je w dowolny sposób.

Jagody w workach

Wróćmy do pytania, jak prawidłowo zamrażać jagody. Jeśli masz ograniczony czas, to najprostszym rozwiązaniem byłoby następująco. Zrywać owoców, dokładnie umyć i wysuszyć (Zauważ, że nie jest na jagody nadmiaru wilgoci w lewo, to jest bardzo ważne). Fasowania przygotowany jagody na przezroczystej torby celofan i przechowywać w zamrażarce. Po około dwóch godzinach jagody trzeba wyciągnąć i bez wyjmowania z opakowania delikatnie wstrząsnąć. Działanie to jest absolutnie konieczne, aby jagody nie sklejają się i nie stają się w wyniku jednej wielkiej bryły.

mieszany

Jagody dobrze z jagód, takich jak maliny, truskawki i porzeczki. Traktuj siebie i przygotować się do zimy i trochę więcej pięknych lat cięć, tym bardziej, że przygotowuje się tak samo łatwe. Zbierz swoje ulubione owoce, umyć i osuszyć za pomocą blendera lub miksera przekształcić je w jednorodną przecieru. Być może niektóre z nich wstępnie wyciętych owoców. W otrzymanej masy dodać cukier, jest on zazwyczaj umieścić w stosunku 1: 1, ale można dostosować ilość w swoim guście. Fasowania asortyment wstępnie przygotowany pojemników i przechowywać w zamrażarce.