774 Shares 6071 views

Czy istnieje białko w nasieniu? Ile białka w nasieniu?

Czy istnieje białko w nasieniu? To pytanie jest zadawane dość często. Cum mężczyzn ciecz organiczną, która jest dość złożony materiał ma w swym składzie więcej niż 30 elementów. Skład chemiczny nasienia stwierdzono istotnych elementów dla zdrowia ludzi: witaminy B12, C, i inni, kwas cytrynowy, wapnia, cynku, miedzi, wysoka wytrzymałość na potasu, siarki.

Ten lepki śluzowate i nieprzezroczystą ciecz nierównomierny zapachy surowego kasztan (lekki zapach, przypominający chloru). Smak jest całkowicie uzależniona od jedzenia, słodki i słony smak goryczy i kwasu.

Jeśli wytrysk jest częste, a zmienia smak spermy. Jest bardziej gorzka. Natychmiast po ustawie jest gruba, ale po pół minuty, rozcieńczono, jego barwa jest nieprzezroczysta, matowe białe. Kwota zależy od indywidualnych cech mężczyzn, maksymalna – do dziesięciu mililitrów. To zależy od wieku, stanu zdrowia, pijany dziennie płynu. I od pojemności nawożenia nie jest naruszona. Liczy się ilość plemników w 1 mililitrze płynu nasiennego.

spermy zależy od tego jak często produkowane przez wytrysku. Jakie są często tak jest mniejszy i cieńszy niż jest.

Pęcherzyki nasienne zawierają różne stymulację prostaty że izolacja produkować rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym mięśnie. W plemników ma właściwości zasadowe, pomimo tego, że zawiera kwas cytrynowy. W tym artykule dowiemy się, ile białka w nasieniu.

struktura

Kompozycja nasienia składa się z dwóch głównych części:

  • Osocza nasienia, który tworzy jąder wydzielin przewodów gruczołu nowatorskie i tym wydzielania gruczołu krokowego.
  • Plemniki – elementy tworzące.

płyn nasienny składa się z zestawu określonych pierwiastków i substancji, które występują również w innych tkankach organizmu, ale w znacznie mniejszych ilościach. Głównymi składnikami osocza nasienia – jest minerałów, białek, hormonów, lipidów, enzymów, węglowodanów i innych substancji.

Przez których jakość spermy zależy? To ze względu na wydzielanie testosteronu przez jądra.

Jesteśmy zainteresowani ile białka w nasieniu. Na tym – na.

białka

Pęcherzyków nasiennych i prostaty zawierają związki białkowe, natychmiast zamienia aminokwasów w wyniku działania enzymów podczas wytrysku. Po znalezieniu kilku badaniach, że średnia zawartość białka na 100 ml roztworu 5040 mg. To ile białka występującego w nasieniu.

Podczas wytrysku nasienia średnia męskiej przydziela w objętości 10 ml i około 0,5 g lub 500 mg białka.

Nowatorskie białka osocza od aminokwasów przydzielone zawiera tyrozynę, kwas glutaminowy, glicyna, seryna, kwas asparaginowy, lizynę, leucynę, histydynę. Aminokwasy zawierał około 0,0125 g / ml.

Ile białka w nasieniu, to jest teraz jasne. I co tam jeszcze?

Ponadto białka i aminokwasy osocza nasienia ma wolnych amin w dużych ilościach: kreatyny, kreatyna znana jako wzrostu, co zwiększa aktywność mózgu, regulacja masy ciała i na układ sercowo-naczyniowy, cholina, spermina, spermidyna (30-366 ug / ml).

Znaczne stężenie spermy Kreatyna, które są wzajemnie zależny od stężenia kreatyny. Zawartość białka, jakie znaleźliśmy w nasieniu, a ile węglowodanów w nim?

węglowodany

Węglowodany w nasieniu związane z białkami i są w stanie swobodnym. Fruktoza, plemników w zasadniczy sposób wpływa na aktywność większości dostępnych węglowodanów. Nasienie jest uważane za normalną ilość fruktozy w ilości około 1-5 mg / ml. Gdy dane są wyższe, może to wskazywać na cukrzycę, a jeżeli są one niższe, choroby gruczołu krokowego. Sperma Fruktoza jest głównym źródłem dla aktywności życiowej plemników. Jako część plazmy nasienia występują także inne dostępne węglowodany, takie jak fukozy, inozytol, ryboza, glukoza, sorbitol. Z posortowane węglowodany, przejdź do tłuszczów. Ale z jakiegoś powodu, częste pytanie brzmi: Ile gramów białka w nasieniu?

tłuszcze

Nasienie zawiera następujące rodzaje tłuszczów: kwasy tłuszczowe, cholesterol, fosfolipidy. Średnie stężenie cholesterolu – 0,5 mg / ml, i generuje swój prostaty. Prostaglandyny są kwasy tłuszczowe mają również właściwości obniżające ciśnienie krwi, stymulowanie mięśni gładkich, i zapewnienie na ochronne działanie na skórę i błony śluzowe.

Stężenie kwasów tłuszczowych w nasionach i ich wrażliwość kobiet macicy, kiedy znajduje się w okresie owulacji, jest bardzo ważne dla procesu Human Reproduction. Niektóre leki, takie jak indometacyna „” i „”, Aspiryna hamuje syntezę prostaglandyn, które zmniejsza zdolność nasienia do zapłodnienia.

Prostaglandyny są biologicznie czynne tłuszcze, które odgrywają ważną rolę w płodności. Mają stymulujący wpływ na mięśnie gładkie, obniża ciśnienie krwi, ochronę skóry i błon śluzowych, w tym żołądka i jelit. Macicy zwiększona ruchliwość po spożyciu płynu nasiennego do niego, a raczej jego niewielką ilość. Jednak duża ilość silnie hamuje i relaksuje.

Tłuszcze te są ważne w tworzeniu potomstwa, ponieważ są one obecne w spermie w wystarczających ilościach i jest wrażliwy na macicy w czasie owulacji.

Jeśli wziąć leki przeciwzapalne, które hamują syntezę prostaglandyn, ich poziom w nasieniu mężczyzn zmniejszyła się zauważalnie. Istnieją nawet niepotwierdzone przekonanie, że zdolność nawożenie wpływa na te tłuszcze.

enzymy

Uważamy skład nasienia. Białko jest ważnym elementem. Ale teraz pomówmy o enzymów.

Dzięki aktywnemu udziałem enzymów przez dwadzieścia minut, po wybuchu zachodzi rozcieńczenie nasion. niepłodność, mężczyźni często powoduje enzymy proteinorazrushayuschih Łącku ponieważ plemniki pozostają lepką konsystencję, która utrudnia przemieszczanie się plemników.

Oprócz enzymów proteinorazrushayuschih płyn nasienny ludzkie zawiera gidrolicheskie w dużych ilościach (maltozą, kwaśnej fosfatazy, glukozydazy) i utleniających (izocytrynowy dehydrogenazę dehydrogenazy mleczanowej) enzymów. Utleniający odgrywają istotną rolę w procesie metabolizmu membrany.

Glyukozofosfatizomeraza – Aktywny enzym występuje również w spermą samców przekształca glukozo-6-fosforanu do fruktozo-6-fosforanu. Enzym ten ma duże znaczenie dla przemiany węglowodanów w kwas mlekowy lub pirogronowego. Jego zawiera tkankę wykorzystujących szlak glikolityczny. Aktywność Wysokie szybkości glyukozofosfatizomerazy we krwi wskazuje na obecność patologii męskich narządów płciowych, a ponadto takie dane są zawyżone z chorobami wątroby oraz raka prostaty.

hormony

Zawarte w nasionach hormonów wzrostu stężenia we krwi, bez wpływu. poziom testosteronu w osoczu nasienia jest ze swojego indeksu tylko jedna dziesiąta zakładowego w surowicy krwi. Po stwierdzono jednoczesne analizy płynu nasiennego testosteronu we krwi i że poziom stężenia hormonów w osoczu nasion niepłodnych mężczyzn – 0,35-1,8 ng / ml w tych, które są płodne jak – 2,81-8,50 ng / ml. W tym ilości spermy i stosunek testosteronu pozytywne określono.

Czy dużo białka spermy? Te informacje są ujawnione powyżej.

minerały

Osocza nasienia zawiera magnez, sód, wapń, potas. Również w nasienia dużym stężeniu cynku, 0,15-0,3 mg / ml, że odgrywa ważną rolę w aktywności intelektualnej. Prostaty otrzymane cynku w podstawowym ilości.

Inne substancje

Kompozycja ważną substancją płynu nasiennego – jest kwas cytrynowy, który wytwarza gruczołu krokowego. Jego średnie stężenie w osoczu nasienia wynosi 510 mg / 100 ml. Kwas cytrynowy jest istotne dla powodzenia procesu upłynniania nasienia oprócz koagulacji, mogą wiązać jony wapnia.

Sprawdziliśmy wiele białka w plemnikach. Ponadto opisano szczegółowo kompozycji nasienia.