124 Shares 5846 views

Dress code Black Tie. Jak się ubrać: zalecenia stylista

Styliści dawna myślał ciągu pozwala osobie łatwo i bez wahania określić ubrania, które będą odpowiednie dla konkretnej sytuacji, zdarzeń. Ta wyjątkowa metoda nazywana jest dress code. Koncepcja ta od dawna wiadomo, że wielu ludzi. Jednakże całkowita wartość jej niewielu z nas otworzyć na percepcji. Co to jest? Również Black Tie strój będzie częścią zapłaty tego artykułu.


Dress code: co to jest?

Należy zacząć od etymologii tego wyrażenia. W języku angielskim słowo reprezentowana przez pojęcie brzmi jak „dress code”. Tak głośne wyrażenie jest już mówić o jego znaczeniu i specyficzności. Dokonanie zawarcia z tym pomysłem do zapamiętania definicji.

Dress code – jest formą ubioru, stylu ustawiony, odpowiedni dla ściśle określonego zdarzenia, instytucji lub organizacji w pewnej okazji lub segmentu życie krótkie.

Aby zrozumieć tego rodzaju definicji, konieczne jest, aby wiedzieć, jakie przepisy regulują ubioru. Ubrania powinny je poznać.

Kodów klawiszy (przepisy)

1. Styl Nieformalne (Cocktail). zwany także strój biznesu. Kod ten należy rozumieć przez rozporządzenia garniturów biznesowych zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

2. Styl Court suknia. Ten typ ubioru mogą być nazywane, w rzeczywistości, martwe, ponieważ jego stosowanie zostało ograniczone do najbardziej minimalnych stawkach. Kod ten sąd. W przeciwnym razie – zasady sukienki sądowych.

3. Styl dorywczo Biznes (Szykowny lub, innymi słowy, Ośrodek Casual). znany także jako Country Club. Kod ten można nazwać prawie rzeczowym. Dokładniej mówiąc, jest to uproszczona, lekka wersja biznesu. U kobiet zapewnia polo połączoną z dnem w tkance płuca (Capri wydłużone spodenki, koszulki). I dla mężczyzn jest regulowany lub koszulka polo w duecie z spodnie wykonane z lekkich tkanin.

4. Styl formalny (inna nazwa – Pełna formalna). Jednak to się nazywa pełny strój lub strój formalny. To jest naprawdę kod świąteczny, zapewniając kobietom wybór sukienki balowej. Dla mężczyzn, to dyktuje białą lub jasną garnitur. Pod warunkiem, że jest na wycieczki do odpowiednich działań w godzinach popołudniowych. Wieczorem – czarnym kolorze w połączeniu z białego motyla. Taki kod jest nazywany również jako biały krawat.

5. Rozporządzenie Smart Casual. Jej inna nazwa – dorywczo działalności. Lub zaktualizowana wersja – Cocktail (nowy styl). Jego nazwa alternatywna – wykonawczy dorywczo lub Corporate Casual. Oglądane rozporządzenie przewiduje codziennym środowisku, które jest w pracy iw sferze domowej. To golfy, bluzy, koszulki połączeniu z spódnice, dżinsy, spodnie, uzupełnionych przez skromne akcesoria (kolczyki, zwięzłe, pasy, etc.) dla kobiet. Kod przewiduje dżinsy, spodnie, koszule, kurtki, swetry dla mężczyzn.

6. Style Semi-formalne (dla palących lub, jak to nazywa, Le Smoking). Jest to również kod, który reguluje zasady strój dla placówek świeckich. Sugeruje on, sukienki koktajlowe / wieczór dla kobiet i czarnych smokingach dla mężczyzn.

Nie jest to wyczerpująca lista nowoczesnych zasad, które wymaga ubioru. Odzież charakteryzuje się specyficzną kulturą i odpowiednią atmosferę.

Koncepcja wymyślona w lakoniczny i zaniżone Wielkiej Brytanii. Następnie została spopularyzowana na całym świecie.

Należy zauważyć, specjalny strój – osób prawnych. Każda szanująca się organizacja, firma jest uważana za gigant z własną marką, z własną marką. Dlatego mają i ustawić ubioru dla pracowników pracujących na rzecz korporacji.

Co to jest Black Tie?

Dress code Black Tie nie został wymieniony wśród powyższych rozporządzeniach podstawowych. Wynika to z faktu, że można go nazwać wyjątkowym. Nie bez znaczenia jest i to bardzo popularne. Przepisy te dyktują surowe przepisy dotyczące jego lokalizacji. Więc co jest dress code Black Tie?

Jak opisano powyżej, widzimy, że istnieją bardzo surowe przepisy, które nie pozwalają żadnych odchyleń. Ale są bardziej uproszczone wersje, podając rodzaj wyboru. Dress code Black Tie, w istocie, jest ścisłe przepisy, tracąc tylko mistrzostwo biały krawat.

Format styl „black tie” przepisuje odzieży na specjalne okazje, imprez towarzyskich i oficjalnych przyjęć. Więc jeśli na liście wycieczek i wizyt w przyszłości nie jest to zdarzenie, aby wyraźnie przepisać ubioru, to będzie bardzo przydatna szczegółowe wprowadzenie do niego. Robimy to w taki sposób, aby nie wpaść twarzą w błocie, i świecą w całości.

Historia i Black Tie trafności

Gatunek ten został zidentyfikowany w XIX wieku. Pomimo tej stosunkowo długą historię, znaczenie ich kodu nie stracić. I nic dziwnego. Black Tie Style nadaje ton dla bardzo ważnego wydarzenia, eliminuje wszelkie wątpliwości co do wyboru rzucanie meblami. Pomaga ludziom spojrzeć właściwe.

Znaczenie kodu jest ze względu na dużą liczbę technik w określonym formacie, które odbywają się nie tylko wśród gwiazd, ale też nie są częste dla zwykłych obywateli.

Black Tie Style dla kobiet

W tym przypadku, nie ma nic szczególnie skomplikowana nie jest przewidziane. Dla płci pięknej, w porównaniu z zasadami białym krawacie, uważany za mniej poważne stylu Black Tie. Dress code dla kobiet zapewnia koktajl suknię do kolan, aby powrócić do dziennych. W godzinach wieczornych powinny być preferowane poszczególne deski w podłodze. Nie może być żadnych pelerynki, bolerka, marynarki.

Zabrania buty, różnego rodzaju kapelusze. Ale Biżuteria (kolorowe kolczyki, bransoletki, naszyjniki i inne drobiazgi) i zegarek są dopuszczone do uzupełnienia obrazu. Od tego musimy stwierdzić, że kobieta jest na tyle łatwe, aby podnieść jej strój w tym kodzie i popełniać błędy.

Styl Black Tie dla mężczyzn

Ale to zakłada wyznaczony preparat czarny krawat strój dla mężczyzn? Tu rzeczy nie są takie proste. Ale trudność polega tylko na tym, że mężczyźni są większe małe niuanse, naruszenie z których jedna może doprowadzić do całkowitego zaniku. Aby mieć dobrą widoczność we wszystkich aspektach, nie zgubić się w nich i nie zapomnij niektórych obserwować tą listę.

1. Wymagane głębokiej czerni.

2. Butterfly ciemno.

3. Satin / Silk dość szeroki pas do noszenia na spodnie – szarfę.

4. Biała koszula.

5. Czarne buty.

6. dziurki (szal).

Tuxedo – najważniejsza część tego zestawu. Dlatego następnym sekcja poświęcona będzie do niego.

Prawo smoking dla Black Tie

Głównymi kryteriami naprawdę dobrej smokingu to wysokiej jakości tkaniny i cięte. Uznany za najlepszego sukna wełnianego przeplatane z diamentu lub złotą nitką. Materiał nie powinien Bat szorstka w dotyku. Fine wełna – najlepszym rozwiązaniem. Charakterystyczną cechą można nazwać klapy tuxedo utworzone z tego jedwabiu. Spodnie są wyłożone do kolan.

Black Tie Opcjonalnie: co to jest?

Black Tie Opcjonalnie – ubiór w tym preparacie oznacza prawo do lotu fantazyjny partii zdarzeń. To pozwala zmienić strój pani wieczorem podłodze przez kilka przedmiotów fantazyjne szafę (np dobry spódnica w połączeniu z luksusowym bluzki).

Do połowy ludzkości smokingu jest opcjonalne. Jego mężczyzna gość ma prawo do zmiany na bardziej wygodną garnitur. Niemniej jednak, musi spełniać poziom imprezy i wyglądają naprawdę dobrze.

Niektóre niuanse stylu biznesowym

dress code firma mówi sama za siebie swoją nazwę. Idąc do pracy, spotkanie biznesowe, należy trzymać się tej granicy. Dla kobiet i mężczyzn jest jednym z najlepszych w garniturach. Powinny one być ciemne lub po prostu ciche dźwięki. Dla pań może być tak garniturach spodni i spódnicy. Kobiety muszą stosować się do pewnych zasad: długość spódnic i sukienek – nie powyżej kolana.