279 Shares 5857 views

Spawania miedzi – główne punkty procedury

Miedzi odnosi się do metali dobre właściwości przewodności elektrycznej i termicznej. Miedź topi się w temperaturze 1085 stopni Celsjusza, i różni się od innych metali o wysokiej gęstości.


Jak jest spawanie miedzi? Przyjrzeć się bliżej!

Spawanie wykonuje się grafitu, miedzi, węgla, elektrody metalowe, a także czynnika gazowego. Technologia grafitu i węgla elektrodami na zastosowaniu elektrody wolframu, co jest spawania łukowego. Szew utworzony w tym przypadku przez stopienie materiału wypełniacza i krawędzie wyrobu.

Ponadto, w celu realizacji spawania miedzi z węgla lub grafitu elektrody, należy traktować elementy spawane brzeg. Można to zrobić za pomocą narzędzia szlifierskie mocy.

Elektrody wykonane z miedzi, przez zastosowanie strumienia ochronnej. W tym przypadku działa ona jako strumienia żużla borowego lub boraksu. Przed spawaniem, wiertło jest stosowany do ścięcia.

Gdy strumień suszy się, że jest możliwe użycie spawania miedzi. Będzie to wymagać dodatkowego materiału. Często, na przykład z brązu lub miedzianego drutu. Średnica tych dodatków zależy od grubości wyrobu. Dla trwałej spoiny należy wykonać fazowanie ogrzewania. Procedura ta jest wykonywana przed rozpoczęciem spawania miedzi. Ponadto, konieczne jest szew Pokrovka i szybkie chłodzenie. Wyprodukowano spawania miedzi węglowych i grafitowych elektrod prądu stałego.

Jeśli stosuje się stal do tej elektrody, a materiał elektrody jest całkowicie zależne od materiału do spawania. Zwykle wykorzystuje wariant brązu. Źródło prądu jest spawarka lub inne transformatory spawalnicze i urządzenia.

Spawać miedzi chroniony z gazami obojętnymi, stosowanego stopu i nie zużywalnych elektrod. Obejmować ulegające zużyciu prętów wolframu do eksploatacyjnych – miedź i elektrody z brązu.

Dla miedzi wolframowe stosuje się prądu przemiennego i stałego dla spawania miedź i brąz – stałe. Najbardziej niezawodne i trwałe połączenie zgrzewania jest uważany spawania miedzi w środowisku gazowym.

Argon spawanie jako najbardziej uniwersalna metoda

Spawania miedzi argon jest uniwersalnym jedna z wielu zalet. Proces ten jest stosowany w przypadku gdy:

  • wygląd jest ważne szczegóły, konstrukcje;
  • Musimy starannie wykonać otwór lub pęknięcia;
  • odtworzyć wcześniej uszkodzony urządzenie.

Rodzaje spawaczy

Zgrzewarka – ogólny termin dla całej grupy typu warunkowego urządzeń celów przemysłowych stosowanych w sposobie spawania łukiem elektrycznym topnienia. Profesjonaliści często nazywany spawacz spawanie źródło zasilania. Największy popyt na urządzenia z elektrodą MMA obsługi.

Spawacze są klasyfikowane następująco:

– urządzenia do przeprowadzania gazu i odporność spawania ręcznego typ;

– urządzenia z automatycznym lub pół-automatycznym sterowaniem procesu spawania;

– urządzenia do specjalnego spawania: spawanie instalacji argonu.

Należy również zauważyć, że obecnie duże zapotrzebowanie wśród ludności są spawacze typ gospodarstwa domowego.