486 Shares 7516 views

Witamina B1: aplikacja. Pokarmy zawierające witaminę B1

Korzyści z witamin z grupy B wiem chyba wszystko. Dziś będziemy mówić osobno o przedmiocie, takich jak witamina B1 – niezbędnych dla metabolizmu i tworzenia się krwi, unikalny minerał śladowy, który jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, dobrej pracy mózgu i całego ciała. Lekarze nazywają go jako tiaminy.


Który wzywa do B1 (witaminy)

Przede wszystkim jest on zaangażowany w metabolizm. Jego głównym zadaniem jest regulowanie metabolizmu węglowodanów i tłuszczów w organizmie. Nawiasem mówiąc, jest to ważny niuans, który zwraca uwagę twórców kompleksów witaminowych dla utraty wagi. Brak jakiegokolwiek elementu, a ponadto B1 (aktywność witaminy i młodzież) powoduje spowolnienie metabolizmu. To dzięki każda komórka B1 zacznie aktywnie wytwarzają niezbędne do życia i energii z określonych funkcji. Gdy wszystkie tkanki i narządy są pełne energii, organizm żyje pełnią życia, mięśnie pracują równie dobrze na mózg i układ nerwowy, dlatego wszyscy mają czas i nie są zbyt zmęczona.

Wiele mogą twierdzić, że nie jest to prawdą, ponieważ energia dostanie się do organizmu tłuszczów i węglowodanów. Co robi B1 (witamina)? Fakt, że komórki organizmu nie można używać tłuszczów i węglowodanów w czystej postaci, jest dla nich ważne jest tylko cząsteczka ATP. Oznacza to, że tłuszcze i węglowodany powinny zostać przekształcone adenozynotrójfosforanu, lub gdy składniki odżywcze obfitości komórki pozostają głodne. To jest wielka misja elementu takich jak B1. Witamina uruchamia procesy, które przekształcają węglowodany i tłuszcze w postaci, w której komórka może je przyswoić.

W pierwszej kolejności z deficytem tiaminy wpływa na komórki układu nerwowego, ponieważ wymagają one stały dopływ energii i nie mają pojęcia o jego stanie. Nakłady ogromna energia zapewnia szybką transmisję impulsów wzdłuż włókien nerwowych.

asymilacja tiaminy

To z jedzeniem musimy witaminę B1. Co zawiera ten element, musimy bliżej przyjrzeć się trochę później, a teraz przyjrzeć się, jak w procesie trawienia. Tiaminy wchłaniana do krwi z jelita cienkiego. Proces ten jest nasycona, to znaczy ilość witaminy, który może być absorbowany do strumienia krwi, jest ograniczona. Dlatego przedawkowanie B1 jest praktycznie niemożliwe. Dzień jelicie cienkim mogą wejść do krwi, tylko 10 mg tego pierwiastka, reszta pojawi się w kale. Oczywiście dotyczy to tylko naturalne spożycie witamin z pożywienia. Wtrysku także dostarcza substancji bezpośrednio do krwiobiegu, z pominięciem przewodu pokarmowego.

Często takie znaczenie niedoboru pierwiastków śladowych, ponieważ tiamina (witamina B1), spowodowane przez choroby przewodu pokarmowego. To może być wrzód żołądka i dwunastnicy, jelita grubego oraz inne choroby charakteryzujące się zaburzeniem struktury narządów. W tym przypadku, wchłanianie witaminy może być trudne, a to jest sprzeczne jest niezbędne tło prawidłowego odżywiania wyznaczyć dodatkowy zastrzyk.

Co się dzieje po hit tego elementu we krwi? Tiaminy odbywa się do wszystkich tkanek i narządów, a następnie wypełnia swoją funkcję fizjologiczną. Przede wszystkim, dostaje się do mózgu i układu nerwowego, jak resztkowy witamina B1 jest rozprowadzany pomiędzy komórkami skóry i włosów. Po tiaminy spełnił swoją funkcję, to jest ulegają degradacji w wątrobie i wydalania moczu. Cykl ten zachodzi w organizmie witaminy B1.

Brak B1 w organizmie

Zdecydowanie trzeba śledzić ilości witaminy B1 w codziennej żywności i wprowadzić do diety dodatkowych źródeł tego pierwiastka. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ witaminy rozpuszczalne w wodzie nie kumulować się w organizmie, a nasze ciało jest niezbędne do normalnego funkcjonowania dzienne spożycie. Chciałbym zwrócić uwagę dziewcząt uprawiających czczo, łącząc je ze sobą kompleks witamin, witamina B1, że jest tylko katalizatorem przemiany tłuszczu w energię. Tak więc, jeśli nie jeść i pić tylko kompleks witaminy, twoje komórki pozostanie głodny, które mają wpływ na zdrowie.

W jaki sposób brak witaminy B1? Widzimy dwie opcje – niedobory witamin lub niedobór witaminy. W pierwszym przypadku pacjentka będzie doceniają na zmniejszoną aktywnością psychiczną, pogorszenie nerwowego, układu trawiennego i układu sercowo-naczyniowego. Ciężkie i długotrwałe brak tego składnika prowadzi do poważnych chorób, które są znane jako beri-beri i zespołem Korsakowa.

Jakie są negatywne skutki widzimy przez długi czas, jeśli dana osoba traci witaminy B1? Niedobór tiaminy prowadzi do zaburzeń metabolizmu węglowodanów i tłuszczu. Węglowodanów nie przetwarza się w cząsteczce ATP, a tym samym gromadzić się w produktach krwiopochodnych niepełnego przetwarzania węglowodanów, który jest kwas mlekowy i pirogronianu. Metabolity te przenikają do komórek mózgu i rdzenia kręgowego i naruszenie ich pracy, ponieważ są wysoce toksyczne substancje. Ze względu na brak cząsteczek ATP postępuje zaparcia, zanik i zaburzenia neurologiczne. U dzieci, ze względu na deficyt energii, która powinna pochodzić z węglowodanów, białka zaczynają być spożywane, co pociąga za sobą luki rozwojowej.

Zespoły hipowitaminozy B1

Ci, którzy właśnie doświadczył skutków niedoborów mikroelementów, wiedzą, jak wiele potrzeba witaminy B1. Referencje udowodnić, że odpisała swój majątek w dziesiątkach różnych chorób i starał się je leczyć, ale było o wiele łatwiejsze. Tak, można oglądać jednocześnie kilka objawów lub tylko jeden z nich. Ten drażliwość i bezsenność, zmęczenie i niezdolność do koncentracji, depresji i słabą pamięć.

Fizjologiczne zmiany przejawiają się w postaci gorączki, gdy pomieszczenie jest wystarczająco ciepły, pogorszenie koordynacji ruchowej, słaby apetyt, duszność, nawet przy niewielkim wysiłku fizycznym. Ponadto, można zauważyć spadek ciśnienia krwi i ciężki obrzęk dłoni i stóp.

Jeśli pacjent ma chroniczny niedobór tiaminy, to można zaobserwować stały ból głowy, duszność i złe wspomnienia. Ponadto ludzki wydaje chwiejny chód i ogólne osłabienie.

Produkty – źródłem tiaminy

Więc już zorientowali się, że B1 jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów i układów. Że poprawia krążenie krwi i pomaga odnowę komórek, zapewnia osobie z energii życiowej, poprawia zdolności umysłowe, szczególnie ważne u dzieci. Okres szkolny – już wielki test dla dziecka, a jeśli nie dostarczają jej wszelkich niezbędnych diecie, to może mieć wpływ na wydajność. W przypadku niektórych produktów witaminy B1 zawarte w największej ilości na tyle dokładnie, aby zapewnić cenną energię organizmu?

produkty ziołowe

Nic dziwnego, że dietetycy mówią, że warzywa powinny być na stole codziennie. Mianowicie ziemniaki, marchew, brukselka i brokuły są dobrym źródłem B1. Ale nie są sami. Wspaniałe źródło witamin z grupy B są fasola. Ten fasola, groch, soczewica. Idealnie, produkty te powinny być na stole każdego dnia po trochu. Nie zapomnij o wypieki z mąki pszennej z dodatkiem otrąb. B1 jest niezbędnym źródłem orzechy ziemne, w tym, co jest uważane za nakrętką, ale odnosi się do roślin strączkowych. W lecie powinny jeść więcej zieleni, bo liście pietruszki i szpinaku zbyt dużo tiaminy. W zimie możemy pomóc suszone owoce, takie jak rodzynki, śliwki, nasiona słonecznika i zbóż: ryż, kasza gryczana, płatki owsiane.

Jest to dość duży asortyment produktów, są one dostępne na codzień i może być na stole. Tak, mamy wymienione jedynie produkty roślinne, przejdź do żywności pochodzenia zwierzęcego.

produkty zwierzęce

Jeśli chcesz mieć zdrowe i piękne, codziennie trzeba połączyć warzywa na talerzu, i mięsa, ryb i zbóż, owoców i produktów mlecznych. Wystarczy więc masz pełną dietę, która zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz. Tak więc, w jakichkolwiek produktach zwierzęcych bogatych w witaminy B1? Jest to przede wszystkim czerwone mięso, tj wieprzowego i wołowego. Białe mięso (kurczak), mimo popularności zdrowych programów żywieniowych, które zawiera mało użyteczne, z wyjątkiem białka. Na drugim miejscu podroby: wątroba, nerki i serce – tak wychodząca może zająć należne jej miejsce w tabeli. Następnie nazwać ryby, jaja (żółtka) i mleko.

Należy zauważyć, że jeśli określone, aby prowadzić zdrowy styl życia i zoptymalizować dietę, konieczne jest, aby wykluczyć takie napoje jak herbata, kawa i alkohol, ponieważ mogą one zniszczyć witaminy z grupy B. Według maksimum należy zmniejszyć poziom cukru i rzucić palenie. Następnie wszystkie przychodzące dietetyczny witamina B1 zostaną wykorzystane z korzyścią dla ciała.

norma zużycia

Dla osoby dorosłej dziennie średnio jest to konieczne do 1,1 mg tiaminy. Dla mężczyzn, dawka jest nieco wyższa – 1,2 mg. Kobiety w ciąży i karmiące piersią konieczne jest stosowanie około 1,4 mg dziennie. Jest oczywiste, że w celu dokładnego pomiaru ilości tiaminy tylko w zakresie korzystania z kompleksów witaminowych. Ale można mieć pewność, że poprzez optymalizację mocy, wprowadzając do diety wystarczającej ilości mięsa i produktów rybnych, a także świeżych owoców i warzyw, będzie wyposażona we wszystko co niezbędne. Tym bardziej, że przedawkowanie witaminy B1 nie jest możliwe za pomocą konsumpcji, ich produktów. Ponieważ organizm zajmie tylko tyle, ile potrzebuje.

zastosowania medyczne

Czasami lekarze przepisują dodatkowe spożycie tych substancji, takich jak witaminy B1. Instrukcje użytkowania mówi, że biorąc tiamina powinny być tylko na zalecenie lekarza i na podstawie analiz. Lekarz może wybrać dowolną formę leku według własnego uznania – zastrzyki lub tabletki. Wskazania do zastosowania nie mogą służyć jedynie niedoboru witaminy, jak tiaminy stosuje się w złożonej terapii w leczeniu wielu chorób (neuropatia, anemia, encefalopatii, miażdżycy, zapalenia wątroby, zapalenia nerwu, neuralgii i wiele innych).

Często choroby skóry i ciężkie zatrucia są powodem, dla którego lekarz wyznaczony B1 (witaminy). Instrukcje potwierdziła, że jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga organizmowi w przypadku zatrucia i leczenia uzależnienia od alkoholu.

Witamina B1 dla skóry i twarzy

Oczywiście, wystarczająca ilość tiaminy w organizmie jest warunkiem koniecznym dla skóry i włosów wyglądał niesamowicie. Obecnie istnieje wiele przepisów dla maski, w którym roztwór do wstrzykiwań chlorku tiaminy. Należy zauważyć, że takie stosowanie nie niesie żadnego efektu terapeutycznego. Jeśli istnieje problem w organizmie, a powinien on wziąć pod witaminy B1. Maska do włosów z dodatkiem tiaminy może obsługiwać tylko wygląd loków, ale nie więcej.

wyniki

Witamina B1 jest istotnym pierwiastkiem śladowym, i należy zadbać, że ciało nie odczuwały brak. Pierwszym krokiem jest, aby zoptymalizować swoją dietę zawierać zdrowej żywności, które są bogate w różnych składników odżywczych, w tym witaminy B1. Jeśli jest to niemożliwe, aby przestrzegać tej zasady (napięty harmonogram pracy, podróży) może wyeliminować niedobory witamin i mikroelementów pomocą kompleks mineralny, ale powinien być podawany wyłącznie przez lekarza.