155 Shares 1905 views

Jak zrobić oponę z rąk?

Jak wiadomo, dziś samochód – to nie luksus, lecz prawdziwą koniecznością, a czasami dość ostre. W tych nowoczesnych pojazdów poddać bardziej znaczących zmian co roku, doskonały w swoim wyposażeniem i coraz bardziej nowymi funkcjami. Jednak pomimo licznych innowacji, kierowcy sporadycznie jeszcze wykonać kilka ręcznych procedur, aby poradzić sobie z którego nie będzie mógł każdy komputer pokładowy. Jednym z takich wydarzeń – opona. Ręce zrobić zadanie śmie nie każdy właściciel samochodu, wiele osób woli powierzyć swój pojazd w rękach pracowników SRT. Jednak w celu zastąpienia opony na zimę lub, na przykład, aby szybko zdjąć koło w sytuacji awaryjnej, nie ma potrzeby, aby łatwo zapłacić dużo pieniędzy. Znacznie mądry, aby dowiedzieć się, jak wykonać self-made oponę z rąk, aby być gotowym na ewentualne szkody i zachować znaczną część finansowania.

Ale żeby zacząć zastanawiać się, jakie zadania są przypisane do kół samochodu z technicznego punktu widzenia.

Głównym celem opony samochodowej

Konstrukcja tych elementów konstrukcyjnych opony pojazdu oraz balonik. Jednocześnie podczas jazdy opona wykonać szereg ważnych funkcji:

– zmniejszają one, a czasem całkowicie pochłaniają wibracje i wstrząsy maszyny spowodowanego jazdy na nierównych drogach, co jest szczególnie ważne dla osób mieszkających na obszarach wiejskich;

– moc rozkłada się równomiernie, który promuje komfort jazdy kierowcy i pasażerów;

– Dzięki opon samochód przylega do jezdni o wiele bardziej wiarygodne;

– maszyna nie chwiać się z boku na bok, a porusza się płynnie.

Zanim omówimy szczegółowo cechy takiej pracy, jak opony z rękami, należy zbadać wszystkie rodzaje opon samochodowych. Ponadto, te różne elementy są również strukturalnie, że ważne jest również, aby wymienić.

Cechy konstrukcyjne i rodzaje opon

Nie tylko zawodowi kierowcy, ale także zwykli kierowcy wiedzą, że wybór kół – to bardzo ważna lekcja. Na podstawie cech strukturalnych opony, postanowił przeznaczyć następujące próbki:

  1. Komora. Wewnątrz tych opon kół mają specjalnych elementów gumowych. Ponadto konstrukcja zawiera również dane, takie jak ramy głównej bieżnikiem a stopką.
  2. Tubeless, czyli zawierającego między obręczą a oponą pustej przestrzeni.

Jeśli mówimy o typach sezonowych, opony można podzielić na następujące rodzaje:

  • Próbki letnie, które powinny być użytkowane w suchym i ciepłym pogody;
  • opony zimowe wyposażona w specjalną bieżnika poprawy przyczepności, co jest niezbędne w łagodnych warunkach temperatury i oblodzenia jezdni;
  • Próbki sezon, który może pracować w każdych warunkach pogodowych.

Dlaczego monitorowania ciśnienia w oponach?

Jak wiadomo, koła opony z rękami obejmuje nie tylko działania naprawcze. Obejmuje to również procedury, które powinny być wykonywane w regularnych odstępach czasu – to ciśnienie powietrza wewnątrz opon sprawdzane. Częstość jego realizacji zależy bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów, jak powietrze z kół stopniowo zanika, a to może spowodować awaryjne.

Konstrukcja nowoczesnych pomp elektrycznych zwykle zawiera manometr – specjalne urządzenie, które pomaga kontrolować ciśnienie w oponach. Ponadto, ważne jest, aby pamiętać, że ta krótka procedura będzie nie tylko chronić proces jazdy, ale także zachować część paliwa, ze względu na słabo napompowane opony i samochód zużytego paliwa więcej niż potrzeba.

Jeśli chodzi o zmianę opon?

Jeśli mówimy o jakiej porze roku trzeba usunąć tzw opony, wszystko zależy wyłącznie od pogody na zewnątrz. Ważne jest, aby pamiętać, że środowisko miejskie jest nieco inna od rolnictwa, więc wyposażyć kół opony zimowe mogą być i tuż przed nadejściem mrozów na ruchliwej drodze. Temperatura w przybliżeniu wskaźniki, które wskazują na konieczność „pereobuvaniya” – 5 – 6 ° C,

Z kolei, aby zmienić opony zimowe na letnie nie muszą zaraz po wiosna kalendarzowy. Ważne jest, że temperatura wynosi około 9 – 10 ° C utrzymywała się przez kilka dni. Ale, aby przejść na opony z kolcami na zbyt długo, ponieważ nie jest to konieczne: jest obarczona przedwczesnego zużycia opon i mogą być niebezpieczne w przypadku hamowania awaryjnego.

Materiały do pracy opon sylwetkę

Oczywiście, każdy kierowca z wami zawsze musi mieć minimalny zestaw narzędzi, takich jak klucz, szefowie różnych rozmiarach i tak dalej. Ale jeśli mówimy o zmianie procedury kołach, nie ma czegoś takiego jak główne narzędzie opony z rąk nie istnieje, konieczne jest, aby mieć kilka narzędzi :

  • jack obowiązek podnieść pojazd;
  • Klucz balonowy, konieczne do usuwania śruby z koła;
  • Manometr którego można kontrolować ciśnienie;
  • Pompa (jako opcja) – sprężarka do napełnienia butli;
  • montaż ostrze dalej wierzchowca. To narzędzie pozwala na usunięcie oponę z koła bez żadnych problemów.

Ponadto, w celu ułatwienia cała procedura umożliwia zastosowanie roztworu mydła (ok właścicielom samochodów wolą korzystać smar silikonowy).

Demontaż uszkodzonego koła

Przed wykonaniem naprawy, opona musi być usunięte z pojazdu razem z ramą. Dla takich meroprityatiya niezwykle ważne, aby mieć narzędzia, takie jak gniazda i balonnik. Wykonać całą pracę zalecane tylko na równinie, a jeśli nie jest pewna stronniczość, a następnie pod kierownicą trzeba ująć pewne wsparcie.

Ponadto, strona, na której opona jest uszkodzona, to powinno być podnoszone za pomocą podnośnika. Aby osiągnąć większą wysokość nie jest konieczne, wystarczy, że opona była na 3-4 cm nad ziemią. Potem, za pomocą balonnika można odkręcić nakrętki i zdjąć koło.

Wszystko to wydarzenie ma również zastosowanie do procedury, takie jak opony. Dłoniach rysunki cały proces pracy, aby zwykły kierowca jest bardzo problematyczne, tak aby naprawić zdarzenie zostało szybko i poprawnie, należy kierować się zaleceniami podanymi poniżej.

Proces opon zastępczych

Jedną z głównych trudności, które powstaje podczas opony jest związane z oddzielaniem obręczy z opony. Aby to zrobić, należy użyć specjalnego noża, używając jej szeroką twarz. Że wszystkie procedury są prostsze, obrzeże zaleca się wstępnie zwilżony smaru na bazie mydła lub silikonowego części lepiej ślizgać.

Opona z rękami – zdarzenie raczej żmudne i czasem długo. Co do zasady, wydajność zależy przede wszystkim od umiejętności i cierpliwości wykonawcy.

Po usunięciu starej opony, nowy produkt należy umieścić na obręczy na tej samej zasadzie, bez pośpiechu iz dwoma ostrzami montażowych.

Ustawienie koła z nowej opony

Po sprzętu rim nowa opona całą strukturę chcesz zainstalować na swoim miejscu i dokładnie dokręcić wszystkie śruby. Wykonywanie oponę z rąk, aby skonsolidować wszystkie szczegóły należy podchodzić bardzo poważnie, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo jazdy na długich dystansach. Zaczynają dokręcić śruby na górze najlepsze i nadal poruszać się po przekątnej. Taki sposób pozwoli urządzenie najdokładniej wykonywać ustawienie kół.

Wykonaj procedury potrzebne tylko wtedy, gdy maszyna jest w pełni na ziemi. Wszystko, czego potrzebujesz, aby dokręcić śruby mocno, jak to możliwe.

Tak więc, można powiedzieć, że w kontaktach z jak zrobić oponę z rąk, wymagane jest, aby ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń, a następnie wynik pracy będzie zdecydowanie pozytywny i określić, że cała procedura została przeprowadzona kierowców na własną rękę, to będzie trudne nawet dla najbardziej wymagających pracowników stacji konserwacja.