637 Shares 4118 views

Hip dach: takie udogodnienia

Biodrowego dachu jest strukturą składającą się z czterech trójkąta równoramiennego rampy zbieżne w punkcie i spoczywa na podstawie prostokątnej (czasami kwadratowy). Zużycie materiałów tutaj zostanie zmniejszona z powodu braku szczytami. W razie potrzeby, dach namiotu można wykonać samodzielnie. Proces jego budowy nie jest tak skomplikowane.


System krokwi dachu biodra mogą być wiszące lub naslonnoy. konstrukcja zawieszenia mocowanie odbywa się na ścianach zewnętrznych, w przypadku braku lub wsporników wewnętrznych ścian nośnych wewnątrz domu. Montaż rygli zbudowanych, lepiej jest dać profesjonalistom. Ale naslonnaya dachem pozwolić aptekach. Zwykle rozwiązuje się krokwie osadzona na podporze środkowej po stałego na ścianie nośnej i podstawy ze zbrojonego betonu. Zwłaszcza, gdy takie rozwiązanie okazało nachylenia dachu czterdziestu stopni.

Mówiąc bardziej szczegółowo, jak wygląda. Krokwie Nakosnye udać się do narożników ścian nośnych. Te ukośne elementy leżą na jednym końcu mauerlat, inne opierają się na nogi i wiązary noszą i wsparcie dla narozhnikov. Te ostatnie z kolei są wieloprzęsłowej skrócone nogi. Stojaki i szelki wykorzystane do wsparcia stóp systemu. Poprzeczki potrzeba wsparcia w skate. Dźwigary i podkłady trzymać stojak rozpórki okładziny. Wskazane jest, aby zamontować podkłady na hydroizolacji. Działa na pracę, podobne do belek leżących równolegle z mauerlat.

Dodatkowe wsparcie Sprengel, zwykle z barem. Wsparcie w ramach całego dachu zależy od typu domu. To może być cantrail budynki ramki, mauerlat ściany z cegły, górne korony kabiny dziennika.

Podczas budowy dachem powinny mieć wzajemne wielkości elementów, aby zapewnić wytrzymałość i ogólną zdolność nośną. Odległość od krzyżulców do krokwi będzie do 135 cm. Średnica drewna lepiej jest zająć około 10 cm Rozmiar deski. 8 cm grubości i szerokości 10 cm. W odległości 170 cm z drewna zajmuje około 15 cm i płytę. – 9 cm na 10 cm biegnie i mauerlat lepiej mieć średnicę log 16 cm lub drewna 5 cm na 10 cm zębate, dźwigary i rozpory odpowiedni odcinek drewna 12 cm. albo znowu wielkość drewna od 5 cm do 10 cm. Wszystkie wymiary są, oczywiście, lepiej jest obliczyć krokiew do etapu pracy, obciążenia śniegiem i wielkości domu.

Ogólnie bias wspomniana struktura zależy od materiału powłoki. Do płytek parametrem 30 do 60 stopni. Materiały rolka działają w rozmiarach od 8 do 18 stopni. arkuszy cementu azbestowego umieszcza się w zakresie od 14 do 60 stopni.

Podsumowując, należy stwierdzić, że dach biodrowego, zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule, powinny być wykonane z drewna wysokiej jakości, zwłaszcza bez sęków, o nośności. Wskazane jest, aby wiedzieć, że jeśli drzewo jest wysuszona, głębokość pęknięć nie może zawierać więcej niż 1/4 długości drewna. Należy zauważyć, że najlepszym siła przyciągania i odporność na stres iglastych.