732 Shares 5269 views

Produkcja palet jako biznes

Produkujemy opakowania – to jest bardzo proste. Ponadto organizacja całego procesu nie wymaga od pracodawcy do dużych inwestycji. Dlatego początkujący przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę na produkcję palet lub palet. To pojemników płaski kształt, wykonany z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Jest on przeznaczony do przechowywania, a także przenieść towarów za pomocą środków mechanicznych.

Produkcja palet jest bardzo obiecujący biznes. To ze względu na zapotrzebowanie na te produkty na rynku, które ze względu na ich wysokie koszty są żadne obce analogi. Poza tym przyciąga Business Start-upy i stosunkowo niewielki kapitał, które będą potrzebne na zakup sprzętu do produkcji palet.

Adresatami

produkcja palet jako firma jest bardzo obiecującym rozwiązaniem. Produkt ten z pewnością zainteresuje tych organizacji, które są w toku prowadzonej działalności gospodarczej z wykorzystaniem magazynów. kilka głównych grup można wyróżnić wśród potencjalnych klientów jest:

  • Firmy produkcyjne;
  • centra handlowe i supermarkety;
  • firma logistyczna;
  • rolno-przemysłowa.

planowanie

Pierwsza faza planowanych pomysłów trzeba biznes planu, który zostanie szczegółowo palet produkcyjnych od podstaw. W tym dokumencie, główne cechy produkcji tych produktów powinny być brane pod uwagę. krajowe firmy produkujące palety przylegających do zaleceń GOST 9557-87, wyprodukowany „palety”. Ten produkt jest zgodny ze wszystkimi standardami europejskimi i bardzo konkurencyjne na rynku.
Trzeba zdefiniować etap planowania, jak zostanie ustalony proces. Aby zwolnić wysokiej jakości palety powinny dać pierwszeństwo do zautomatyzowanych liniach, które produkują produkty zgodnie z wymaganiami GOST.

W planowaniu przyszłości firmy będą również musiały znaleźć główne kanały sprzedaży, poznanie z umów z firmami. Ważnym krokiem przed otwarciem własnej działalności gospodarczej, będzie badanie możliwych konkurentów. Tylko wtedy możemy złożyć ofertę dla swoich klientów, które będą najbardziej korzystne dla nich.

rejestracja

Za sporządzenie i podpisanie umów długoterminowych hurtowych dostaw firmy muszą posiadać oficjalny status. W tym przypadku jest to niemożliwe do zrobienia bez projektu IP, Inc. lub LLC. Ponadto należy wziąć pod uwagę przy sporządzaniu biznes planu.

Zakup sprzętu

produkcja palet jako firma powinna rozpocząć z zakupem maszyny lub linii. Mogą to być zarówno nowe jak i używane. I nie należy natychmiast zrezygnować z drugą opcję. Sprzęt używany w paletach może mieć przyzwoitą kondycję i zrobić dobry zysk z małej inwestycji.

On istnieje wiele wskazówek dla początkujących właścicielem przedsiębiorców na rynku dzisiejszym biznesie. Cena linie i maszyny, w których produkcja palet drewnianych będą różne w zależności od roku wydania i warunków użytkowania. Niektóre oferty nawet datowany 1980. Jednakże, jeśli maszyna cały czas przeszły remonty i dziś jest w dobrym stanie, to jest celowe na zakup sprzętu do produkcji palet. Sprzęt Cena, wydane w ciągu najbliższych dziesięcioleci znacznie wyższe, co jest niekorzystne w początkowych etapach tworzenia biznesu.

Przedsiębiorca musi również określić wielkość przedsiębiorstwa. Z tego priorytetu, który będzie wybrać rodzaj wymaganego sprzętu będzie zależeć.

proces

produkcja palet nie jest bardzo skomplikowane. Do uwolnienia tych produktów wymagają pomieszczeń, narzędzi, urządzeń i surowców. Główne etapy tego sposobu to:

  • cięcia kawałków na płycie, a na szefa;
  • deski do krojenia;
  • przycinanie go;
  • natychmiastowe montaż urządzenia.

Te proste działanie pod wpływem siły każdego pracownika z podstawowymi umiejętnościami wykorzystaniem tarczowa, wiertarka i śrubokręt. Zmontowane palety nie mogą być dalej przetwarzane – nie zagruntowane i pomalowane. Gotowe produkty są po prostu być składowane w oczekiwaniu na sprzedaży.

części

Do produkcji palet wymaganych drewna, procent zawartości wilgoci nie przekracza 18-20%. Tańszy koszt surowego drewna. Z niej można również zrobić to jest puste, a następnie – do zbierania tac. Wystarczy pamiętać, że z tej opcji wymaga suszenia już gotowego produktu. A do tego potrzebujemy specjalny pokój i dodatkowych funduszy na jego ogrzewania.

Dlatego zakup przyniósł już do pożądanego stanu surowca jest najbardziej korzystna. Aby nieco zmniejszyć koszty drewna, ma sens, aby zawrzeć umowę z sami producentów tarcicy, bez usług pośredników. Zapewni to korzystny nabywania surowców, ma dobrą jakość. Zmniejszyć koszty transportu pozwoli pokój dla umieszczenia palety w bezpośredniej bliskości źródeł drewna.

Surowcem do produkcji desek paletowych rozważyć drugi i trzeci klas lub barów. Kombinezon sporządza również, składający się z klejonego trociny. Płyty mogą być używane jako pół i krawędzi. Bary paletowe przyjmować w całości, ale ich koszt jest dwukrotnie opcję trocin sklejone. Wszystkie obecnie istniejące wymogi dla drewna zawiera GOST 9557-87.

Niezbędne do produkcji palet jest również paznokcie. trzymać się razem wszystkie przygotowane składniki.

Jeśli produkcja palet powstała w małych ilościach, produkt może być zwolniony ręcznie bez specjalnego lokalu leasingowych, a także na zakup sprzętu. Jednak z opływowe sprzedaży w przyzwoitych ilościach będą musiały wyposażyć zakład.

Instrukcja montażu palet

Taka metoda produkcji palet wymaga nabycie specjalnej tabeli. Jest on wyposażony w prowadnice do długości i szerokości, co pozwala na ustawienie pożądanej wielkości palety. Przed rozpoczęciem stół roboczy jest zamontowany poziomo. Jego rowki ułożone są stożki, a na nich – planszę do dołu i od góry. Wtedy jeden lub dwóch pracowników są mocowane za pomocą gwoździ pustych po obu stronach. W tym celu konwencjonalny lub pneumatycznego młotka.

Często w tartakach ubijaniu palety ręcznie bez tabel, wykorzystując produkty przemiany materii. Oczywiście, ta opcja wymaga niewielki koszt, ale aby produkt konkurencyjny, gdy jest to niemożliwe. Palety okazać się tanie, ale niskiej jakości oraz w ilościach malutkie.

Specjalna tabela pozwala znacznie przyspieszyć ten proces. Nie zajmują dużo miejsca, ale pozwoli na kontrolowanie parametrów produktu i jego poprawne kąty. Ponadto pracownik uwalnia się od operacji, takich jak pomiar i kontrola prostopadłości. To sprawia, że można produkować do dwustu artykułów na jedną zmianę.

Półautomatyczna linia

Używając bardziej wydajny sprzęt może znacznie zwiększyć liczbę wytwarzanych produktów. Aby to zrobić, półautomatyczną linię do produkcji palet można kupić.

Produkuje pół palet na minutę i jest obsługiwany przez dwóch operatorów. Współpracuje z kierowcą i jednym wózkiem widłowym. Takie urządzenia wymagają specjalnego pokoju, ponieważ jej długość 6 m, szerokość – 2 m, a wysokość – 3 m. Minimalny koszt półautomatycznej linii jest w ciągu pięciu milionów rubli. Taki sprzęt jest produkowany w Europie, jest zdolny do wytwarzania dużych ilości produktów gotowych. Ponadto, kosztuje sporo czasu bez większych napraw. Jednak główną przeszkodą w nabyciu takiej linii może być jego cena, która zaczyna się od dziesięciu milionów rubli.

automatyczne urządzenia

Jeśli nie jest imponująca kwota kapitału początkowego (do 10 mln rubli.), Można rozważyć zakup linii najbardziej produktywne. Automaty są w stanie wyprodukować do 650 palet w ciągu jednej minuty. Tak wytworzone produkty są wysokiej jakości. Linie automatyczne zebrane w Europie, będą mogli pracować bez obsługi przez dziesięć lat. Do ich obsługi zajmie pięć do sześciu operatorów, a dwa lub trzy Loader.

rentowność

Rentowność działalności do produkcji palet zależy od kosztów surowców i wielkości produkcji. Im więcej Palety produkowane w jednej zmiany, tym szybciej zwrotu z funduszy inwestycyjnych.

Przy prawidłowej organizacji biznesowych jest to jeden z najbardziej opłacalne. Jego powrót jest średnią z dwóch do trzech lat, ponieważ palety są w stałym popytem a ich produkcja zajmuje trochę czasu i wysiłku.

Palety z tworzyw sztucznych

Ostatnio nabiera tempa produkcji palet z tworzyw sztucznych. Wynika to z nowych warunków, które dyktują aktualnych międzynarodowych stosunków ekonomicznych. Palety z tworzyw sztucznych są bardzo popularne zarówno na producentów i przewoźników, jak zwiększyć bezpieczeństwo transportu ładunków na długich dystansach.

Ręka, oczywiście, jest niemożliwe do wytworzenia produktu. Początkujący przedsiębiorcy mają do zakupu specjalistycznego sprzętu, po podjęciu decyzji, w jaki sposób będzie produkowany ten produkt.

Plastikowe palety mogą być metodą odlewania. Produkty uzyskane po naciśnięciu nadciśnienia szczególnych surowców w formach.
Inna metoda wytwarzania palety z tworzywa sztucznego jest w ruchu. W tym przypadku tworzywo sztuczne proszek zestala się w piecu obrotowym do formy. Jest też inny sposób – do formowania wtryskowego.

Warto powiedzieć, że niezawodność paletach plastikowych zależy od sposobu ich wytwarzania. Istotną rolę w tej sztuce i sprzęt używany.
Ostatnio bardzo popularne tace, prysznic (produkcja Rosja). Wykonane na zamówienie specjalistycznego sprzętu, mogą mieć różne kształty.

Dlatego jako pomysł na biznes, można rozważyć produkcję brodzików. Obecnie produkty te są wykonane z akrylu, bardzo popularne na rynku konsumenckim. Takie palety są optymalne wg wielu kryteriów, a nie zdobyły uznanie nabywców. Produkty akrylowe są tanie, łatwe w instalacji i proste w obsłudze. To przyciąga kupujących i urozmaicone wzornictwo takich produktów. Ze względu na wysoki popyt konsumentów, można liczyć na biznes wysokiej marży, która w niedalekiej przyszłości rozpocznie uzyskując wymierne zyski.