296 Shares 9921 views

leczenie zębów zatłoczenie i przyczyny

W ortodoncji są dość powszechne z takim problemem, jak stłoczenia zębów. Ta anomalia występuje u dorosłych i dzieci. Jeśli nic się nie dzieje – w przyszłości mogą pojawić się poważne problemy z tkanek przyzębia. Pozbyć się takiej patologii ukąszenia mogą być różne metody, jednak niektóre z nich wymagają ogromnej ilości czasu.


Jaki jest stłoczenie uzębienia?

W stomatologii, pod tą patologią oznacza stan, w którym zęby z powodu braku miejsca rosną zbyt blisko siebie. Ten problem może wystąpić z następujących powodów:

 • Rosną dodatkowe zęby, albo wielkość niektórych z nich przekracza standardowe wymiary.
 • Podstawa kości nie osiągnął wymaganego rozmiaru.
 • Fell nie wszystkie zęby dziecka i pozostała wzrost utrudniają trwałe.

Jednak ta nieprawidłowość okluzji występuje, gdy przemieszczenie grup zębów, na przykład w przypadku tymczasowych zębami lub zęby trzonowe usunięte przedwcześnie, a puste przestrzenie pozostawione bez protezy. Ponadto przyczyniają się do rozwoju złych nawyków skupienia: oddychanie usta lub ssania palców. Tam była taka patologia ukąszenie może i dorosłych podczas wzrostu zębów trzonowych trzecich.

Według niektórych doniesień, 60 procent dzieci w wieku poniżej 14 lat nie jest częściowym przekrwienie. Niektóre dzieci mają odchylenie wpływa na górną szczękę, a znaleźć inne stłoczenie zębów dolnych. W rzadkich przypadkach ta anomalia obejmuje ukąszenie naraz obie szczęki.

etap patologiczne

W stomatologii rozróżnić kilka wariantów powstawanie skupienia dentystycznej:

 • Łatwy etap. Jeśli to nie wystarczy tylko 2-3 mm, a odchylenia wpływają tylko kilka zębów, pozostałe jednostki mają poprawną lokalizację. Ta prosta forma patologii najłatwiej rozwiązać w krótkim czasie.
 • Średni stopień. Ta anomalia ma różne zaburzenia w 4-6 mm, ponadto może wpływać tylko kilka sztuk, nie wpływając na atrakcyjność uzębienia. Podlega jednostka wyparcia na tym etapie jest lekko przesunięta poza linię poziomu rozmieszczone wokół własnej osi lub ma większe nachylenie.
 • Forma ciężkie. Ten stopień jest najbardziej złożonym i dobrze widoczny. W tym przypadku odchylenie osiągnie więcej niż 7 mm, a poszczególne zęby przesuwają się od naturalnego łuku zmieniając jednorodność i kształt uśmiechu. Jeśli naruszenie może spowodować poważne problemy, które eliminują jedynie usunięcie unitów stomatologicznych.

Stłoczenie zębów: Zdjęcie i przyczyn

Lekarze nie zawsze może być ustawiony, dlatego nie jest to patologia. Zwykle powoduje to pewne przyzwyczajenia i chorób jamy ustnej. Ludzie w wieku dorosłym, to anomalia pojawia się w momencie, gdy zaczną wybuchać zęby mądrości. W tej sytuacji zęby trzonowe i kły już zajmowania wolnych miejsc i eights nie ma nic, więc przesunięcie one sąsiedniej jednostki, biorąc niezbędną przestrzeń.

Do wyparcia stomatologicznej często powodują szkodliwe nawyki dzieci. Aby uniknąć tej choroby, rodzice powinni po prostu odzwyczaić dziecko od używania smoczków i sutki, palec ssania, połykania i inne infantylne. Jednak to patologia może wystąpić w wyniku wczesnej utraty zębów mlecznych i opóźnionego pojawienia się ich miejsce rodzimych.

Źle o charakterze ukąszenie jest często spowodowane przez wyparcia. Ta patologia jest w pełni wpływa na kształt i wielkość żuchwy, a nawet położenie siekaczy, kłów i zębów trzonowych. Kiedy niedorozwój wyrostka przetwarza może również wystąpić podobna anomalia.

Ponadto, stłoczenie zębów obserwuje się w takich kwestiach, jak:

 • Różne choroby, które wpływają na zaburzenia rozwoju żuchwy łuku.
 • Obecność nadliczbowych zębów, kiedy mają trochę więcej niż wymaganą kwotę.
 • niedorozwój żuchwy.
 • Zbyt duże zęby, które zajmują więcej put miejsce, tym samym zastępując jednostka rosną później.
 • choroby dziedziczne lub powoduje wystąpienie giperdontii makrodentii.

Stłoczenie zębów zawsze musi być poprawne, albo będzie musiał rozwiązać komplikacji porodowych. Przysmaki takie anomalie ortodonty.

Negatywne skutki patologii zgryzu

Wiele zignorować przepełnienia zębów, myśląc, że problem ten przynosi tylko estetyczne niedogodności. Jednak nie jest to przypadek, jak również inne wady zgryzu, bliskie położenie zębów może prowadzić do powikłań.

Wyparcie żuchwy płytka nazębna powoduje, jak pomiędzy jednostkami z tej dolegliwości nie pozostają luki, tym samym uniemożliwiając dostarczenie kompletnej pielęgnacji jamy ustnej. Dlatego też, w trudno dostępnych miejscach zaczyna tworząc twardą kamienia i płytki nazębnej, które można usunąć jedynie specjalnego sprzętu stomatologicznego.

Taka anomalia zębów prowadzi do próchnicy. Dzieje się tak z powodu nagromadzenia się płytki nazębnej, wywołując namnażanie drobnoustrojów, które powodują zapalenie dziąseł i niszczenia twardych tkanek zębów. To miejsce, gdzie jednostka mocno dociskane do siebie, istnieją procesy zapalne.

W niektórych przypadkach, stłoczenie zębów staje się przyczyną utraty zębów. Nawet niewielki stan zapalny, który dana osoba nie zauważył, zatem nie odnosi się do fachowca, po pewnym czasie przechodzi w stadium przewlekłym. Jeśli nie traktuje się – w ciągu kilku lat będzie całkowicie bezzębnych szczęk.

Ta anomalia przyczynia się do powstawania traumatycznego okluzji. Gdy zatory na niektórych urządzeniach uzębienia zwiększa obciążenie podczas żucia pokarmu, ponieważ to, co z zapaleniem przyzębia i zmywalnym szkliwa.

leczenie

Dentyści wyeliminować ten problem na różne sposoby. Odpowiednim sposobem leczenia dobiera się w zależności od stanu jamy ustnej, cech indywidualnych pacjenta i stopnia przejaw patologii. Najbardziej skuteczną metodą jest sposób rozdzielania układu breketnaya i ekstrakcji zębów.

Przejdź do opcji leczenia w ostateczności, gdy frezy są zbyt duże rozmiary. Prawidłowe uzębienie jest w tym przypadku niemożliwe bez operacji. Zasadniczo, lekarze usunęli cztery, pięć lub mądrości zęby w obu szczękach. Po ich jednostki ekstrakcji są obok zaczną przesuwać, uzębienie wyrównane. Proces usuwania przed głównym ośrodku terapii za pomocą uchwytów, płyt lub trenerów. W rzadkich przypadkach, ta terapia jest niezależny sposób.

Pomaga wyeliminować ochraniacze przeludnienie zęby. Ustawić te młodzieńcze ortodontycznych urządzeń, a nawet dorosłych. Szelki umieszczone w różnych terminach, to wszystko zależy od złożoności wady zgryzu. Z ich pomocą, zęby są przenoszone do nowej pozycji. Ale w serii, jeśli nie ma wystarczającej liczby miejsc – będą wymagały usunięcia.

Korekcja wyparcia metody rozdzielania. Realizowane poprzez szlifowanie lub emalia ustanawiające tymczasowe przekładek w szczelinach między jednostkami. Zwrotny uwalnia około 6 mm przestrzeni. Obecnie metoda ta jest używana zamiast usunięcia.

Jak wyeliminować wyparcia z przednich zębów bez szelek?

W łagodną lub umiarkowaną chorobą i nadal korzystać korekcyjnych ortodontycznego kondensator, który podobnie szelki przesunąć zęby. Proces wyrównywania, choć wolniejsze, ale bardziej komfortowe dla pacjenta. Z niewielkimi zakłóceniami na poszczególnych zębów Urządzenie może być instalowane licówki ceramiczne lub LUMINEERS. W ten sposób będą w stanie dostosować się bez leczenia ortodontycznego.

Rozszerzenie wyparcia zębów płytek

Taka manipulacja jest dozwolone przeprowadzić dopiero po głębokim badaniu stanu tkanek przyzębia. Sama procedura jest wykonywana w różny sposób, ale najczęściej stosuje się płyty rozprężnego. Wyniki można uzyskać przez to urządzenie jest zrównoważony nacisku na uzębieniu. Urządzenie stopniowo daje jednostkom prawidłową pozycję. Płytki są tworzone indywidualnie. Najlepszy efekt wyściółki zębach u dzieci i młodzieży obserwowano.

czas leczenia

Leczenie stłoczenia stomatologicznej jest długa: od 6 miesięcy do 2 lat. Korygowanie rozmiaru i położenia powinny być rozpatrywane z wczesnego dzieciństwa szczęk – przy odpowiednim leczeniu, będzie ona trwać dłużej niż sześć miesięcy. U dorosłych, skrzywienie kości normalizacji urządzeń ortodontycznych, niestety, nie będzie działać. W ciężkich przypadkach, nie może obyć się bez zabiegu.

Jak uniknąć choroby?

Aby uniknąć nieprzyjemnych zabiegów stomatologicznych, konieczne jest uciekanie się do środków zapobiegawczych. Aby zapobiec tworzeniu się skupienia dentystycznych konieczne jest:

 • Porzucić złe nawyki.
 • Stale odwiedzić dentystę.
 • Uważnie monitorować z formacji dzieciństwa aparatu szczękowego.
 • Proteza czas przedwcześnie utracone zęby dziecka.

Stłoczenie zębów jest niebezpieczne i poważna anomalia z nieprzyjemnymi procedurami, aby rozwiązać problem, należy więc przejść do uniknąć pojawienia się takiego naruszenia. Główną metodą zapobiegawczego – terminowe usunięcie wszystkich schorzeń stomatologicznych.