807 Shares 7967 views

Jak korzystać z Ustnik do zębów. Wybielanie ochraniaczy. Stomatologia – czapki

Piękne, zdrowe, białe zęby – naturalne pragnienie każdego człowieka. Ale, niestety, zła dieta, złe nawyki, pewien sposób życia nie jest najlepszy sposób wpływa na zdrowie jamy ustnej. Szkliwo zęba staje się ciemniejszy odcień żółtawy lub, co może prowadzić do rozwoju systemów, zaczynamy się wstydzić swojego uśmiechu. Aby tego uniknąć, należy uważnie monitorować stan jamy ustnej i na czas, aby odwiedzić dentystę. Jeśli problem jest już tam i chcesz powrócić swoje białe zęby, najlepsze wyniki można osiągnąć, jeśli używasz ustnik do zębów (zwany także eylaynery). Aby przeprowadzić takie postępowanie może być w gabinecie iw domu.

Faza przygotowawcza

Obecnie istnieje wiele metod wybielania zębów szkliwo, które oferuje nowoczesnej stomatologii. Capa – jest nie tylko skuteczne, ale także dostępność środków. Najczęściej są one wykonane indywidualnie, proces ten składa się z kilku etapów:

 • usunięcie wrażenie zębów;

 • model gipsowy jest wytwarzany kondensatora;

 • zastosowanie materiału kompozytowego działają depot dla leku;

 • perforowane i pokroić ustnik do zębów.

Dentysta wyjaśnić pacjenta, co nastąpi procedury i ewentualnych skutków ubocznych. Ponadto, lekarz oceni stan zębów i, jeśli to konieczne, wykonać zdjęcie rentgenowskie, aby wykluczyć zapalenie i inne zmiany patologiczne. Po produkcji czapki na zęby zakładania i sam jej pacjenta. Ale lekarz określa, ile będzie go nosić.

odmiany cap

Wybielanie ochraniaczy pochodzą z następujących typów:

 1. Standardowy. Zwolnić je komercyjnie, można kupić w specjalistycznych sklepach i aptekach. Tego typu cap – najtańsze. Koszt pełnego kursu wybielanie będzie kosztować około 2000-3000 rubli. Eylaynerov wad jest to, że nie ma dopasowanego mocowania, a w wyniku, jeśli jest stosowany, może być odczuwany dyskomfort.

 2. Termoplastcheskie. nasadki te są wykonane z materiałów, które miękną przy ogrzewaniu i mogą nabywać dowolny kształt. Z tego powodu, mogą być łatwo dostosowane indywidualnie dla każdego pacjenta. W tym celu, ustnik musi być zanurzone w gorącej wodzie, a następnie natychmiast umieścić na zębach. Takie eylaynery droższe niż standardowe czapki dla zębów. Ich cena wynosi od 4500-6000 rubli.

 3. Indywidualne. Do wytwarzania takich kondensatorów jest usuwane z odlewu szczęki, a następnie tworzy model 3D, a następnie, przy pomocy urządzeń próżniową eylayner. Główną zaletą takiej czapce – jest to, że wybielania żel w kontakcie z tylko szkliwa, a nie uzyskiwanie na dziąsłach i bez mieszania ze śliną. Koszt takiego zestawu – 6000-12000 rubli.

wybielający żel

Każdy wzorzec i kompletne termoplastyczny nasadka jest specjalnym żelową. Składnik aktywny w niej wystaje nadtlenku mocznika lub nadtlenku wodoru. W celu zmniejszenia czułości szkliwa, żelu dodano fluor i azotan potasu. Czasami żel ładuje się kondensator podczas produkcji zestawu wybielającego. Ale przede wszystkim to jest umieszczone w specjalnej strzykawki, z której jest dozowany żel do każdej nasadki bezpośrednio przed użyciem nakrętki. W poszczególnych eylaynerah nałożona mieszanina bielenia przygotowaną lekarza. Stężenie substancji czynnej dobiera się indywidualnie, są dodawane do preparatów odczulające działanie. Środek otrzymany załadowano do strzykawki. Cena takiego zabiegu około 1500 rubli, a niektóre kliniki wykonać za darmo. Jeżeli zęby są bardzo brudna (np palą), dentyści zalecane zakupić zestaw, który składa się z wysoko stężonego żelu bielącym (35-44% nadtlenek mocznika) i remineralizatsionnogo żelu, które mogą być stosowane do zębów bezpośrednio po usunięciu osłony.

Noty aplikacyjne

Kapu do zębów dziś można kupić w każdej aptece, recepta nie jest wymagane dla tego produktu. Ale na tym polega problem. Wiele osób zakupu eylaynery wybielania bez konsultacji ze swoim dentystą. Capa – rodzaj działania leków opiera się silne środki chemiczne (nadtlenek wodoru i nadtlenek mocznika). Kiedy stosowany nieprawidłowo, mogą spowodować znaczne uszkodzenie szkliwa zębów (może stać się porowate, kupić pereotbelenny matowy kolor), uszkodzenia i podrażnienia śluzówki spust dziąseł. Capa wybielania zębów powinny być wykonywane wyłącznie przez nadzorem ekspertów.

Aby uniknąć takich problemów, zaleca się, aby stosować się do następujących zasad:

 1. Przy wyborze środka wybielającego należy wziąć pod uwagę ilość nadtlenku wodoru w nim. Wyższy udział procentowy – większy wpływ. Taki kondensator zaleca się nosić krótki okres czasu. Eylaynery w których niższe poziomy nadtlenku można stosować stałe.

 2. Należy stosować się do wszystkich zaleceń dotyczących stosowania czapki stomatologicznych.

 3. Przed użyciem wymaga profesjonalnego czyszczenia zębów.

 4. Przed założeniem na eylayner wybielania należy dokładnie myć zęby za pomocą nici dentystycznej i pasty do zębów.

 5. Długotrwały sobie ustnik muszą być usunięte przed jedzeniem i szczotkowanie zębów.

 6. Po wybielaniu przez kilka godzin, aby powstrzymać się od spożywania żywności, kawy, herbaty.

Kiedy nie można używać wybielanie ochraniacz zębów dla zębów?

Takie wybielanie zębów szkliwo jest przeciwwskazane dla osób poniżej 18 roku życia, a także:

 • Obecność ciężkiej choroby ogólnoustrojowej;

 • przyjmowania silnych leków;

 • ciąży i karmiących piersią;

 • Nadmierne palenie;

 • Choroby dziąseł i zębów;

 • nadwrażliwość na żelu składniki materiału osłonowego lub jamy ustnej.

Należy również pamiętać, że po usunięciu zębów wybielanie ochraniacz zębów mogą być wykorzystane dopiero po 4 tygodniach po ekstrakcji.

Jak dbać o zaślepkami?

Pielęgnacja z zaślepek nie jest trudne. Są one wystarczająco dobrze płucze się bieżącą wodą, przez oczyszczenie pozostałości przez żel i dobrze wysuszono. Przechowywać eylaynery konieczne w szczególnym przypadku z otworami wentylacyjnymi. Capa być chronione przed wysokimi temperaturami i uszkodzeniami mechanicznymi. Podczas podróży do dentysty należy zawsze przyjmować z ustnikiem, tak aby lekarz mógł ocenić jej stan. Napełnianie ustnik jedna pokrywa nie może być używane dłużej niż 1 sekundę kropli kompozycji bielącej. Upewnij się, że narzędzie nie trafić na gumie. Po zainstalowaniu wszystkich nadmiar kapsułki żelowe należy usunąć i wypłukać usta czystą wodą.

Konkludując

Wybielanie zębów przy użyciu cap – bardzo skuteczny sposób. Ponieważ kondensator jest wykonana z przezroczystego polimeru, który czyni je praktycznie niewidoczny na zębach procedura wybielania można przeprowadzić w dowolnym momencie, nawet podczas pracy, szkole lub innej działalności.