115 Shares 5146 views

Jak korzystać z oleju lnianego do włosów

Powszechnie wiadomo, że olej lniany stosuje się zarówno do gotowania oraz w leczeniu niektórych chorób. Bardzo udany olej lniany jest stosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów. Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych, pomimo panującej opinii, doskonale pomaga w walce z trądzikiem i inne zmiany skórne: egzema, łuszczyca, peeling, plam pigmentowych. Te kwasy tłuszczowe mają działanie przeciwzapalne, co zmniejsza swędzenie i pieczenie, i pomaga zwalczać zmiany skórne. Jest często stosowany również olej lniany do włosów.

Olej lniany jest liderem w swojej wartości biologicznej wśród innych olejów jadalnych. Zawiera on 46% witaminy E, który ma zasadnicze znaczenie dla organizmu ludzkiego, jako że sam nie jest wytwarzany. Ponadto, zawiera dużo witaminy A, a także cenne kwasy nienasycone. Przede wszystkim, właściwości użytkowe oleju powodowany przez zawartość kwasów tłuszczowe omega-3, kwasy omega-6 i omega-9. Omega-6, gdy obecny w inne oleje roślinne, kwas tłuszczowy omega-3 występuje tylko w lnu olejów naftowych i ryb. Dlatego olej lniany zawiera recenzje taki sposób, że jego skład jest niepowtarzalny, a jego zapach, przypominający osobliwego zapachu oleju rybnego, jest wyraźnym wskaźnikiem jego jakości.

Olej lniany jest bardzo dobry do walki pojawiają się na twarzy z czarnymi kropkami. Przed zabiegiem, należy dokładnie umyć ręce. Po pierwsze, dokładnie oczyścić twarz z brudu, a następnie umieścić na niej kompres: na zwilżone ciepłą wodą i bandażem lub gazą umieścić nasiona lnu. Kompresować posiadać 20 do 30 minut. Po zabiegu lekkim naciskiem ręki wycisnąć wszystkie czarne kropki i natychmiast zdezynfekować twarz. Olej lniany skóry mogą być stosowane w każdym rodzaju skóry. Równie dobrze może pomóc w walce przeciwko plam pigmentowych i piegi. Dobrze jest również stosowany do masek jak bazy olejowej.

Doskonała pomoc lniany olej do włosów i paznokci wzmocnienia. Oto kilka przepisów, które mogą być wykorzystane do poprawy jakości i wyglądu włosów. Pierwszy czysty olej powinny być stosowane na skórę głowy, dokładnie rozcierając go. Następnie rozprowadzić olej na całej długości włosów i pozostawić na kilka godzin. Możliwe, w celu lepszej absorpcji oleju lnianym, to uprzednio lekko ciepły. Oraz zapewnienie, że olej jest lepiej mieć wpływ na włosy, można trzymać głowę pokrytą olejem nad włosami parowej.

Więc używać do włosów olej lniany może nie tylko w domu, ale także w saunie przed szamponem. Tylko pamiętaj, aby pamiętać , że taka procedura w saunie lub łaźni parowej może być nie więcej niż piętnaście minut. Kiedy dbanie o włosy, można użyć bazy lnianą bez tłuszczu. W tym celu olej nie zostanie podjęta, a napar z siemienia lnianego. Ten wlew jest idealny do ochrony włosów i włosy przed wysoką temperaturą w trakcie całego procesu przy użyciu lokówki.

Jeśli twoje włosy są suche i łamliwe, konieczne jest, aby używać oleju lnianego do włosów, pocierając je przed każdym myciu głowy. Procedura ta powinna nastąpić w ciągu trzech miesięcy. Cały kurs może być powtórzony po krótkiej przerwie. Prawidłowo stosować olej lniany do włosów może pomóc im stać się gładkie i zdrowe. Olej lniany sprzedawany jest w postaci ciekłej lub w kapsułkach. Można go przechowywać jeden rok w temperaturze nie wyższej niż 10 stopni. Jeżeli olej jest odkryta, konieczne jest, aby używać go przez miesiąc i przytrzymaj jednocześnie z dala od światła i ciepła, najlepiej w lodówce. W przeciwnym razie olej schnie szybko ze względu na wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zepsuty lub suszone olej nie może już być stosowany zarówno do leczenia lub żywność.