193 Shares 2925 views

Żydzi: charakterystyczne cechy. Jak rozpoznać Żyda?

Żydzi – naród, który ma swoje korzenie w starożytnym królestwie Judy i Izraela. Ludzie, którzy przez ponad dwa tysiące lat tam bez własnego państwa, obecnie rozproszone w wielu krajach świata.


Tak więc, według oficjalnych danych, 43% Żydów mieszka w Izraelu, 39% – w Stanach Zjednoczonych, a reszta – w różnych częściach świata. Wielu z nich żyje i bardzo blisko nas. Czy wiesz, jak rozpoznać Żyda wśród rosyjskich, niemieckich, kaukaskiej i innych narodów świata? Jakie cechy odróżniają wygląd i charakter tego starożytnego i tajemniczego narodu?

zapytać

Tak, jak rozpoznać Żyda? Wystarczy zapytać go o to. Większość Żydów są dumni z tego kim są, a nie ukrywać swoje pochodzenie. Wiele kundel nawet nie zastanawiam się czego połowa wolą: żydowski lub rosyjski, ukraiński, białoruski … I nawet kropla krwi do nich jest bezcenne. Nawiasem mówiąc, jest normalną reakcję człowiek. Po tym wszystkim, Żydzi – to starożytny naród o bogatej historii i cech kulturowych. Więc dlaczego nie być z niego dumny? Zadaj je samodzielnie.

Ale są chwile, kiedy ludzie starają się ukryć swoje żydowskie pochodzenie. I to nie jest normalne. Na przykład, w latach pierestrojki w odległej nadawcę Lyubimov bezpośrednio pytani o nią. I showman żywo ślubował całego kraju, że ani on, ani jego rodzice byli Żydami. Cechy charakterystyczne, jednak były obecne w jego wyglądzie i zachowaniu. A nazwa mówi sama za siebie: Lyubimov pochodzi od Lieberman.

Spójrz na paszporcie

Jakie są imiona Żydów? Cechy charakterystyczne nazwisk żydowskich – niemiecka przyrostek „Mans” i „-er”. Jednak trzeba być ostrożnym. Po tym wszystkim, są to nazwiska samych Niemców i Łotyszy. Na przykład, znany dowódca Blucher było czysto etnicznych rosyjskim i niemieckim nazwisko odziedziczył od przodka, który brał udział w wojnie z Napoleonem. Była to nagroda za odwagę i Zasługi – nosić nazwę znanego niemieckiego dowódcy.

Jest jeszcze inna cecha żydowskich nazwisk. Tak więc, może to być swego rodzaju „znaczka geograficznego”. Wielu Żydów przeprowadzce do Rosji z Polski, zmieniły swoje nazwy, tak aby być w stanie zrozumieć, skąd one pochodzą. Na przykład, Vysotski (rozliczenie Visotsk Białoruś) Slutskj, Zhitomirskii, Dniprovskyi, Neva, Bieriezowski (wieś Berezówka) Don i t. D.

nazwiska żydowskie może być również utworzony z zdrobnienie imion żeńskich. Po tym wszystkim, w odróżnieniu od rosyjskiej, utrzymują ich więzy krwi ze strony matki. Przykład: Mashkin (Mashka) Chernushkin (Nigella) Zoyka (Zoika) Galkin (Galia) itd …

Ale pamiętaj, że nazwa – to nie jest cechą Żydów. Mashkin i Galkin może być prawdziwe rosyjscy chłopi, a pozornie standardowe Ivanov i Petrov – Żydzi. Tak więc na podstawie nazwy sam wyciągnąć wnioski zbyt wcześnie.

Wybór nazwy

Z nazw jest o wiele bardziej skomplikowane – mogą być cokolwiek. Oczywiście, czysto żydowska. Na przykład, Leo (pochodzący z Levy), Anton (Nathan) Boris (od Boruh), Jakub, Adam, Samson, Marc Abraham (Abraham), Mojżesza, Naum, Ada (Adelaide), Dean, Sarah estru ( Estery), Faina i inni.

Ale jest też oddzielne nazwy kategorii, które mają pochodzenie izraelskiego, ale Rosjanie nosić je częściej niż samych Żydów. Charakterystycznymi cechami tych nazw – koniec-il (Daniel, Michael, Samuel, Gabriel), a także biblijny sens (Maryja, Józef Eliasz (Eliasz), Sofia).

węszył

Więc jakie są charakterystyczne cechy Żydów? Pierwszą rzeczą, którą należy zawsze zwracać uwagę – to jest nos. I wiele osób uważa, że ta jedna cecha sam wystarczy rozważyć osobę Żydem. Słynny „shnobel żydowski” zaczyna się od podstawy łuku. Na przykład, izraelski antropolog Jacobs opisane zjawisko „Tip zagięte do dołu, przypominający haka, a skrzydełka są podniesione.” Jeśli spojrzeć z boku, wydłużony nos przypomina górę Rysunek 6. W takim nosa jest powszechnie znany jako „żydowskiego sześć."

Jednak tylko jedna postać ta nie można powiedzieć z całą pewnością, że człowiek – Żyd. Jeśli spojrzeć na portrety pisarzy rosyjskich, okazuje się, że prawie wszystkie z nich były duże nosy, i Niekrasowa, Gogola i Karamzin, a nawet Turgieniewa. Ale wiadomo, że Żydzi nie byli.

W rzeczywistości, Izrael mogą być różne od nosa, a mięsiste „ziemniak” i wąskie, z garbem i proste, długości, o wysokiej nosa, a nawet zadarty nos. Tak, że tylko jeden nos – to nie jest wskaźnik „Żydzi”.

typowe błędy

Uważa się, że istnieją pewne cechy, które mają tylko Żydów (charakterystyczne rysy twarzy) – ogromny nos, czarne oczy, grube usta. Na nosie, już zrozumiał. Jeśli chodzi o ciemnych oczach i pulchnych ustach, to najczęstsze cechy negroidalny. Negroidalny domieszka jest szczególna nie tylko Żydów, ale także ludzi innych narodowości. Na przykład, w wyniku mongoloid i Unii Negro może uzyskać takie same funkcje. To zanieczyszczenie jest często obserwowane u Greków, Hiszpanów, Portugalczyków, Włochów, Arabów, Ormian, Gruzinów.

Kolejny masowy złudzenie – Żydzi ciemne kręcone włosy. Tutaj, wszystkie takie same. Negroidalny cechą – jest dostępny. Z drugiej strony, biblijny Żyd Dawid był blond. To Nordic domieszka. Spojrzenie na rosyjskiego piosenkarza Agutin – typowego Żyda, ale nie ciemne.

Numer jeden znak

A jednak, jak odróżnić twarz Żyda od słowiańskiego-tier? Czy istnieją oznaki żelbetu? Odpowiedź brzmi: tak. Jeżeli nie jesteś pewien, kto jest przed tobą: Żyd czy nie, przede wszystkim zwrócić uwagę na linię rasowej – zanieczyszczenia Morza Śródziemnego. Ona nie jest nawet na Kaukazie, która jest często mylony z Żydów z powodu ich mięsiste nosy, wargi grube i kręcone włosy. zanieczyszczenie Morza Śródziemnego jest bardzo typowe i jasno wyrażone, nawet z dużej kazirodztwa. Co to jest?

I prawo, a profil jest bardzo wąska długa twarz. To nie rozciąga się w górę, w przeciwieństwie do typowych stron Slavic-rosyjskich. Taki kształt głowicy z wąskim podłużnym i szyi tylko Żydzi. Cechy charakterystyczne widać na zdjęciach Lui De Funes i Sofia Rotaru. Rosyjski Żydzi – mieszanina rejonu Sródziemnomorskiego i peredneaziatov (rasy kaukaskiej, ormian). Doskonałe przykłady – Borys Pasternak i Władimir Wysocki.

Zatem główną cechą Żydów – jest to bardzo długa, wąska twarz, że góra nie rozszerza. Jeżeli z jakichkolwiek zanieczyszczeń takich osób wzrosła, gdzie indziej, ale w rejonie czoła. Lob Żyd zawsze jest wąski, tak jakby jego ścięgno. W innych miejscach, co do zasady, głowica może przedłużyć. A potem widzisz ten znak, można zwrócić uwagę na nosie, ustach, oczach, imię i wszystkiego innego, co jest różnica Żydzi.

charakterystycznymi cechami

Główne cechy każdego Żyda jest zaufanie, absolutny samoocena i brak jakiejkolwiek nieśmiałości i nieśmiałości. Istnieje nawet specjalny termin w języku jidysz, który łączy te cechy – „bezczelności” Tłumaczenie słowa w innych językach nie istnieją. Bezczelności – rodzaj dumy, która powoduje chęć do działania bez obawy być niedostatecznie przygotowane lub niezdolny.

Co to jest „bezczelności” Żydów? Odwaga, zdolność do zmiany własnego losu, walczyć z jego nieprzewidywalności. Wielu Żydów uważa, że samo istnienie państwa Izrael – jest święte, i to jest to akt bezczelności.

Jak wspomniano powyżej, analogi w innych językach i tłumaczeniach tej koncepcji nie jest. Ale w nieżydowskiego społeczeństwa bezczelności ma negatywny kolor i utożsamia się z pojęciami „śmiałość”, „nietolerancji wobec innych ludzi”, „bezczelność” i tak dalej. D.

znaki pośrednie

Warto zastanowić się niektóre z bardziej charakterystycznych cech Słowian i Żydów. Na przykład, czystości powierzchni. Żydzi, w przeciwieństwie do większości rosyjska jest często obserwowane nagromadzenie znamion w nos, usta i podbródek. Mole – oznaka starzenia i degradacji organizmu. Im później są one utworzone w ludzkim organizmie, tym silniejszy organizm. Żydzi znamiona, zazwyczaj kształtują się w dzieciństwie.

Nadal nazywają cechy charakterystyczne dla Izraelitów – silnoobnazhennye dziąsła z uśmiechem. Jest to bardzo rzadkie w słowiańskiego-Rus. Zydow często dość rzadko, a uzębienie asymetryczne, w przeciwieństwie do słowiańskich, które są charakterystyczne dla gęstych górnych i dolnych zębów.

Burr jako utrudnienie mowy jest często uznawany za wskaźnik pośredni. W zasadzie, to charakteryzuje niektórych Żydów. Ale tylko mniejszość. Większość Izraelczyków bardzo wyraźnie wymawiać literę „R”. A nawet uczyć tej rosyjskiej. Mimo to, zadziorów – rzadka cecha, ponieważ wielu Żydów, którzy mieli taką wadę, trwale sprzężony z logopedą. I każdy Rosjanin dziecko może mieć wymowę urodzenia.

narodowość

Wszystkie narody świata nie ma obowiązkowych i surowe przepisy dotyczące obywatelstwa. Tutaj wolność wyboru albo obywatelstwo matki lub ojca. Jedynymi wyjątkami są Żydzi. Mają ścisły i nienaruszalną zasadę: tylko ten, kto jest urodzony z matki Żydówki może być uznany za Żyda.

I to prawo jest ściśle egzekwowane w całym życiu narodu.