700 Shares 4780 views

Podczas kopania tulipany? Spójrz – nie spóźnij się!

Im bliżej wiosny, tym bardziej chcesz kolory. Ale to nie jest importowany, zagraniczne i niezwykłe zimno, a nasze własne, które zostały odrzucone na łóżku lub na ukwieconym alpejskiego wzgórza. Jedną z pierwszych kwitnących kolorowych tulipanów. „Z jego dziewiczy piękno nie może być porównywana nawet Rose” – tak mówi się o tulipana jest jednym z wschodnich mędrców. Jest to boski kwiat – mówią w Turcji, gdzie tulipan można znaleźć dosłownie wszędzie: na starym herbie kraju, na tkaninach, potraw lub dywany.

Elegancja kształt i jasność koloru kwiatu wykonane jednym z najbardziej ukochanych osób. Kilka rośliny mogą stać rywali tulipany na różnych formach i wyrafinowania. Czara, liliowce, Peony-, frędzlami, papuga … Różnorodność gatunków pozwala wybrać idealny kwiaty, które zachwycają od kwietnia do czerwca. A potem więdną …

Faktycznie, tulipan – mało wymagająca roślina. Kwiaty mogą żyć w cieniu, aby pogodzić się z każdej glebie, nawet częstego podlewania i regularnego nawożenia ich do niczego. Tylko jedna zasada wymagają one przeprowadzenia bezkrytycznie: Czas wykopać żarówek.

Podczas kopania tulipany? Jak znaleźć optymalny czas, aby następnie rosnąć zdrowe i silne rośliny? Niektórzy hodowcy początkujący liczone go od chwili, gdy skończył kwitnienie. Ale ta metoda nie jest pożądana. Po okresie dojrzewania pełnych bulw będzie zależeć nie tylko od czasu, ale także na głębokość sadzenia, temperatury, ilości roślin. Na przykład, w ciepłej i suchej pogody żarówki dojrzewa szybciej niż w deszczowy i chłodny. Podczas jego dojrzewania zmniejszona, jeśli natychmiast po kwitnienie występuje ciepło. Dlatego lepiej jest ustawić najwcześniejszą datę kiedy kwiaty lepiej kopać, a następnie przejdź przez niego.

Fakt, że żarówki już dojrzał i przyszedł czas, kiedy kopanie tulipany, można znaleźć na liściach. Jak tylko liście się żółta, a rośliny są miękkie i wiotkie, nie trzeba czekać na ich całkowitym wyschnięciu, dokonać wstępnej, próby kopania.

Kopanie kilkanaście roślin, konieczne jest, aby przyjrzeć się bliżej powierzchni bańki. Kopanie tulipany masa jest wykonana przy 80-90% bulw na powłoce Jasnożółty skali pojawiają się przebarwienia lub punktów. Nie bój się, że żarówki dug wydają niedojrzały. W przyszłości, gdy jest przechowywany, dojrzewają, a ich światło pokrywające łuski przekształcić brązowy. Dalsze suszenie cebulek produkowane, ich oczyszczania i rozdzielania według rozmiaru.

W przypadku gdy wykopaniu cebul tulipana wcześnie, nie spiesz się. Pozostawić je na jakiś czas w ziemi – to tylko skorzystają. Na wydobyty czasu i odpowiednio suszonych kwiatów wag główki nie pęka, dopóki w końcu przechowywania, nawet jeżeli temperatura znacznie różnić. Żarówka nie kurczy się, nie zakazić szkodników i patogenów chorób wirusowych. W przypadku, gdy kopanie tulipany w czasie żarówki mają zwiększoną odporność na Fusarium. Dzięki tej metodzie nie usunąć kolor kopania żarówkę zasadniczo bez strat. Oni nie rozpadają się na płatki i całych, jasny, wyraźnie widocznych w ziemi. A przede wszystkim, łóżko może zostać uwolniony ponownie do kwiatów roślin. Jednoroczne dobrze zamknąć wszystkie „łysiny” w kwietnik.

Oczywiście, kopanie konieczne, aby czas. Zbyt wczesne żarówki do czyszczenia, podobnie jak spóźniony, z pewnością wpływa na jakość materiału rozmnożeniowego. Jeśli kopać tulipany zbyt wcześnie, będzie to miało wpływ na zdolność reprodukcyjną i walory dekoracyjne kwiatu. W środkowej strefie koniec czerwca – początek lipca – to jest dokładnie to najlepszy czas, kiedy kopanie tulipany najlepiej. I należy to zrobić bardzo szybko, aby nie opóźniać, dojrzewać żarówki nie są popękane.

Mówi się, że kwiat żółty tulipan utrzymuje szczęścia i ujawniają pączek może tylko prawdziwy śmiech. Ale tulipany dowolnym kolorze są bardzo realne kawałek wiosny, a więc radość i szczęście.