577 Shares 1421 views

Psychologia jest pozytywna – świetny sposób na zmianę życia na lepsze

Pozytywna psychologia jest jedną z filarów wiedzy o ludzkiej psychologii, która pojawiła się pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Głównym celem tej sekcji jest znalezienie optymalnych warunków dla osiągnięcia zamożnego życia i dobrobytu zarówno dla jednostki jak i dla społeczności. Chociaż omówiono to wcześniej, to jednak Martin Seligman jest uważany za założyciela pozytywnej psychologii . Po przeczytaniu tego artykułu nauczysz się głównych aspektów, które pomogą Ci poczuć się jak szczęśliwa osoba.

Psychologia jest pozytywna: co to jest?

Samo słowo "pozytywne" w tym wyrażeniu mówi wiele. Powszechna jest wiedza, że szczęście to luźna koncepcja: widzi radość w miłości, drugą w pieniądzu, a trzecia ma wystarczająco dużo czekolady i ciekawą powieść by poczuć się zadowolona. Tajemnica szczęścia dla każdego jest wezwana do otwarcia pozytywnej psychologii.

Nowa branża jest zbudowana w oparciu o potwierdzenie życia osoby, podejście to różni się znacznie od oficjalnej nauki. W recepcji od zwykłego psychologa dowiaduje się, w czym leży jego nieszczęście. Pozytywna psychologia uznaje problem za zupełnie inny punkt widzenia. Głównym zadaniem jest znalezienie, odsłonięcie mocnych stron osoby i nauczenie ich wykorzystania ich na własne potrzeby. Jeśli dana osoba koncentruje się na rozwijaniu sił swojej natury, może łatwo pokonać całą jego depresję i stres.

Historyczne tło

Wcześniej słowo "psychologia" było związane z leczeniem osób z zaburzeniami zachowania, które cierpiały na różne choroby psychiczne.

Już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku wśród myślicieli i filozofów zaczęły rozwinąć teorię, która koncentruje się na pozytywnych aspektach natury ludzkiej, a zatem na szczęściu. Szczególnie wyróżnieni: E. Fromm, K. Rogers i A. Maslow.

1998 był przełomowym momentem w historii psychologii. M. Seligman został prezydentem Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologów. Pozytywna psychologia stała się głównym tematem rozwoju i studiów. Następnie zorganizował i przeprowadził Międzynarodową Konferencję i Światowy Kongres na ten temat.

Jakie jest zastosowanie?

Ta gałąź psychologii może całkowicie zmienić światopogląd człowieka. Osoba, która praktykuje wesoły aspekt poznania, zaczyna inaczej postrzegać świat. Jego światopogląd i wierzenia zmieniają się radykalnie.

Nauka tej gałęzi nauki Jasno stwierdza, że wszystko, co się dzieje, jest po raz pierwszy rozważane, a następnie zrealizowane. Każda osoba odpowiada za własne szczęście, więc szczęśliwe wydarzenia mogą być łatwo zaprojektowane.

Takie przekonania są łatwo dostępne i zrozumiałe dla każdej osoby, są łatwe do zweryfikowania w praktyce, eksperymentując z ich myślami. Nauka ta staje się coraz bardziej popularna każdego dnia, ponieważ motto: "pozytywne myśli, a następnie – pozytywne w życiu" – działa.

Podstawy uczenia się

Psychoterapia, rozwiązywanie problemów związanych z pracą, samopomoc, edukacja, zarządzanie stresem obejmuje psychologię pozytywną. Seligman udowodnił, że korzystanie z podstaw pozytywnego myślenia może zmotywować ludzi do rozwijania swoich najlepszych umiejętności i aspektów charakterystycznych.

Ważne jest tylko zrozumienie, że ignorowanie problemów nie jest opcją. Wykorzystanie pozytywnego myślenia znacznie rozszerza i uzupełnia sposoby rozwiązywania problemów.

Oto kilka przykładów pewnych wniosków wyciągniętych z pozytywnej psychologii:

  1. Każda osoba jest odpowiedzialna za to, czy jest zadowolony, czy nie.
  2. Najlepszym sposobem na pokonanie frustracji jest rozwijanie mocnych stron.
  3. Praca jest ważnym czynnikiem dobrego samopoczucia. Osoba zaangażowana w pracę zawsze czuje się ważna i szczęśliwa.
  4. Pieniądze nie przynoszą szczęścia, ale zakupy innych osób mogą sprawić, że ty i ich ludzie będą dużo szczęśliwsi.
  5. Rozwój optymizmu, altruizmu i zdolności do podziękowania pomogą Ci poczuć się szczęśliwi.

Jak cieszyć się życiem

Bardziej pozytywne! Oto motto osoby ćwiczącej to nauczanie. Nieustannie być w dobrym nastroju, wierzyć w ich siłę i osiągnąć cele, pomagać w specjalnych frazach – afirmacjach.

Eksperci z pozytywnej psychologii radzą Ci wybrać kilka słów, które pomogą Ci dostroić się do pozytywnego wyniku ekscytującego problemu. Mogą to być takie wyrażenia, jak: "łatwo wyjdę z każdej sytuacji", "jestem dobry", "wszystkie moje problemy są możliwe do rozwiązania", "jestem najlepsza na tym świecie", "jestem zadowolony z siebie".

Zwroty, które są najbardziej odpowiednie do Twojej sytuacji, musisz napisać arkusz. Potem muszą powtarzać głośno lub do siebie, dopóki wewnętrznie nie wierzysz, że wszystko tak naprawdę jest.

Jeśli zaczniesz myśleć pozytywnie, wtedy we właściwym tempie zobaczysz wspaniałe zmiany w swoim życiu: będziesz mieć dobry humor, nauczysz się zobaczyć piękne nawet w najmniejszych przejawach, a pewność siebie pomoże radzić sobie z jakimkolwiek problemem.

To, co cuda są w stanie stworzyć pozytywną psychologię! Książki na ten temat pomogą Ci dowiedzieć się więcej o tym, jak zmienić swoje życie na lepsze i być szczęśliwe.

Zalecamy omówienie tego zagadnienia z książką M. Seligmana, która nazywa się "nową pozytywną psychologią". Wierz w siebie – i odniosą sukces!