712 Shares 4335 views

Prawda o tym, jak kolagen działa na organizm

Kolagen, według niektórych – to magiczny eliksir, który pomaga pozbyć się zmarszczek i wzmacnia włosy i paznokcie. Ale czy to naprawdę tak skuteczne, czy to wszystko jest zwykły szum?


Czym jest kolagen?

Jest to jeden z najważniejszych białek w naszym organizmie. Kolagen jest istotnym elementem naszej skóry, włosów i paznokci, nie dziwi fakt, że jest tak popularny w świecie piękna. Białko jest polipeptyd, który zawiera wiele aminokwasów, takich jak glicyna i proliny, i są obecne w tkance łącznej (kości i chrząstki, itd.). Twój organizm potrzebuje kolagenu, ale organizm może produkować własną rękę, więc większość z nas tak naprawdę nie trzeba dodawać proszku kolagenu do żywności lub wziąć go jako suplement witaminy.

Kolagen i ciało

Ludzki organizm nie wchłania kolagenu w całości. Jeśli chcesz, aby go w tabletkach, mających na celu przyczynienie się do wzrostu kości, włosy i paznokcie, to głupi pomysł. Nasz organizm rozkłada kolagen w układzie pokarmowym do aminokwasów, które organizm wykorzystuje, gdzie są one potrzebne, ale nie automatycznie dać blask skóry. Z drugiej strony, jeśli zaczniesz brać dodatkowego kolagenu, może skłonić organizm do produkcji większej ilości białka. Przeprowadzono wiele badań, ich wyniki wskazują, że kolagen jest przydatna dla kości i stawów.

Kolagen i skóra

Przed podjęciem takiej dodatek w nadziei, że będzie poprawić ten stan skóry, pomyśl o następujących informacji. W tej chwili, w rzeczywistości bardzo mało wiarygodnych danych lub wąski badania kolagenu w postaci tabletek. W związku z tym, nikt nie wie, czy te suplementy rzeczywiście przynieść znaczne korzyści dla skóry, jak już jeść zrównoważonej diety z różnych źródeł białka, takich jak kurczaka, ryby, jaja, orzechy, i jogurt. W jednym z badań wykazano, że kobiety, które regularnie trwało to białko do ośmiu tygodni, pozbyć się zmarszczek o 20 procent.

Kolagen i włosy

Z wiekiem, naturalny poziom kolagenu w organizmie zmniejsza się, więc suplementacja przyciąga wiele obietnic brzmi atrakcyjnie. Udowodniono, że kolagen zapobiega wypadaniu włosów, stymuluje wzrost i zmniejsza wygląd siwych włosach, natomiast utrzymuje zdrowe struktury mieszka włosowego, gdzie pigment jest produkowany. Ponadto wielokrotnie wykazały, że dodatki te są bardzo skuteczne w leczeniu zespołu suchego kruche włosy, ponieważ utrzymują zdrowy poziom wilgotności w loki.

Kolagen, dieta i styl życia

Nie wystarczy po prostu wziąć drinka i uzupełnienie. Według badań, witamina C i kolagen powinny być stosowane razem, bo jeśli mają zbyt mało witaminy C w organizmie, a następnie, z kolei, nie mają wystarczająco dużo i białka. Kapusta, marchew i czerwone owoce naturalnie stymulować produkcję kolagenu. Wraz z naturalnym zmniejszeniem produkcji naturalnego kolagenu z wiekiem nowoczesny styl życia czynników, takich jak stres, nieodpowiednia dieta oraz brak równowagi zdrowia jelit, może zmniejszyć zdolność organizmu do jej produkcji.

typy kolagenowe

Istnieją trzy rodzaje białek. Typ 1 obejmuje 90 procent skóry, włosów, paznokci, kości, więzadeł, co czyni go idealnym miejscem dla urody i kondycji skóry. Typ 2 chrząstki wpływa na zdrowie. Kolagen typu 3 odnosi się do włóknistej białka kości, chrząstki, zębiny, ścięgien i innych tkanek łącznych.

Niezbędne źródło białka

Można uzyskać kolagenu w wielu formach. Każda tabletka zawiera do jednego grama tego elementu, a także zawiera inne korzystne dodatki, takie jak witamina C, co pomaga ciała wytwarzają więcej białka. Istnieje również proszek kolagenu i ciecz, nadaje się dla ludzi, którzy nie chcą brać pigułki lub mają problemy z ich spożyciu. Jednak ta forma wydania jest ograniczona. Jeśli – wegetarianka, wegetariańskie suplementy są teraz dostępne, które mogą zawierać mieszankę aminokwasów, ekstrakt z pszenicy i witaminy zamiast produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego. Można również uzyskać tego niezbędnego białka z ryb, wołowiny, wieprzowiny i kurczaka.

Należy unikać jakichkolwiek dodatków w kompozycji

Chociaż obecność w witaminy C i kwasu hialuronowego jest dobre dla maksymalizacji korzyści z suplementów, istnieją pewne składniki, które należy unikać. Należą glukozaminy i arginina. Należy również unikać leków z substancjami pomocniczymi, takimi jak maltodekstryna, środki smakowe, cukier, olej, jest również niepożądane występowanie sztucznych składników. Istnieje wiele innych niepotrzebnych składników, takich jak aminokwasy, które pomagają w odzyskaniu od urazów mięśniowych, ale dla reszty tkanek będzie bezużyteczny.