686 Shares 7190 views

Jak czyścić maszyna-maszyna kwas cytrynowy od skali?

Kiedy planujesz zakupić pralkę, to zapewne nadzieję, że to będzie trwało długo i nie będzie wymagać napraw wyprzedzeniem. Jednak niewielu ludzi uważa, że w tym celu konieczne jest, aby właściwie dbać o sprzęt i od czasu do czasu, aby go oczyścić. Po wszystkich elementów urządzenia, podczas pracy występuje szumowiny i wody z kranu nie różni się wielką czystość. W niektórych obszarach, to jest bardzo trudne, zawiera dużą ilość żelaza, a także sól i inne składniki.


Gdy są one podgrzewane w wodzie, a następnie przekształca się osadów, które można pozbyć się tylko za pomocą kwasu. Im wyższa jest temperatura w praniu, tym większa będzie skala utworzone na wewnętrznych elementach maszyny. Jeśli kranu płynąca czystą wodę, a potem takie problemy nie pojawiają się, ale dziś ma raczej słabą jakość, ale do radzenia sobie z problemami, może nadal. Niektóre rozwiązania tego problemu poprzez zainstalowanie filtru polifosforanowych, które mogą być stosowane do zmiękczania wody i zmniejszenie ryzyka tworzenia się osadów rurowego elementu grzejnego.

Problemy skali

Skala zakłada żadnego zagrożenia, ale ma szkodliwy wpływ na procesy zachodzące wewnątrz pralki. Może to prowadzić do wzrostu zużycia energii. Normalna ogrzewania wody zostanie spowolniony, ponieważ górna część elementu grzejnego zostanie pokryta przez obcych elementów, a to oznacza dodatkowe zużycie energii.

Dowiedzieć się, że część była pokryta ogrzewanie szumowiny, będzie można, gdy czas podgrzewania wody wzrośnie. Jednakże, może to wskazywać na inne powody. Skala może doprowadzić do awarii sprzętu, ponieważ tenu do pracy w trybie awaryjnym, co z pewnością przyniesie mu się, prędzej czy później będzie musiał stawić czoła potrzebę zastąpienia tej zapasowy. Jeśli wymiana nie jest czas, a następnie maszyna może złamać nawet bardziej poważny, ponieważ czasami nawet spala moduł oprogramowania. Kamienia kotłowego może powodować powstawanie grzyba, przynosi więcej problemów.

Maszynowe czyszczenie kwasem cytrynowym

Wiele gospodyń domowych dzisiaj zastanawiają się, czy do czyszczenia pralki z kwasem cytrynowym, jak to możliwe. Nie zawsze mają środki na rękę, które mogą być wykorzystane, aby rozwiązać ten problem. Tak, i nie ma potrzeby zakupu drogich związków chemicznych, kiedy można kupić tani kwas cytrynowy. Oznacza „Calgon” nie może poradzić sobie ze skalą, ponieważ tylko zmiękcza wodę. Użyj tego wymaga żywności kwas klasy, sok z cytryny nie pomoże.

Wizyta w sklepie, można znaleźć codziennego lub specjalny kwas. Pierwsza opcja jest sprzedawany w każdym sklepie spożywczym. W odniesieniu do kwasów specjalnych, które są powszechnie stosowane w przemyśle, pomagają oczyścić maszynę. Stężenie kwasu solnego powinno być formułowane w odniesieniu do skali oznacza procent milimetra. Jeśli przygotuje się roztwór, w którym stężenie przekracza 10%, to może powodować korozji elementów. Ale jeśli używasz trzy procent w górę, to znaczy nie być skuteczne.

Zalecenia dotyczące zastosowania kwasu cytrynowego

Urządzenie do usuwania zgorzeliny but do pisania kwas cytrynowy prowadzi się danej procedury. Narzędzie może mieć negatywny wpływ na gumowych elementów bębnowych. Metoda ta nie należy stosować zbyt często, w tym przypadku, można napotkać na wymywanie uszczelek smarem. Jeśli kwas rozpuszcza się w gorącej wodzie, może to spowodować znaczne uszkodzenia czujnika temperatury. Jednak w praktyce zdarza się to bardzo rzadko. Podczas czyszczenia należy dodać środki do rozpuszczania wapna, tylko wtedy można mieć pewność, że duże przedmioty nie strzeli szczegóły.

Technologia czyszczenia

But maszyny do pisania kwas cytrynowy może być przeprowadzane w domu, w przybliżeniu 300 g kwasu cytrynowego, w celu wypełnienia niezbędnej proszek do komory. Ponadto, urządzenie jest włączone, jego prace były wystawiane w trybie prania ubrań bawełnianych. Temperatura może zmieniać się od 60 do 90 ° C Proszek stosowany w tym przypadku nie jest to konieczne, do prania w bębnie nie powinno.

Przełączyć urządzenie na cykl wirowania nie jest konieczne. W celu usunięcia z urządzenia maszyny reszt Scum musi przejść w niskiej temperaturze, ponownie. Ważne jest, aby sprawdzić element gumowy bębna. W zlewie znajdziesz duże kawałki skalę. Usuń je może być ręcznie lub gąbką, a więc konieczne jest, aby używać rękawic gumowych. Zabieg ten można przeprowadzać co cztery miesiące.

kwas cytrynowy, anti-scale w maszynie pozwala pozbyć się złogów tanio i prosto. Jeśli spędziłem znaczne sumy na emolientów, ale tym razem, można odwołać się do prawie swobodnego technologii.

Zastosowanie kwasu cytrynowego i chloru

byłoby bardziej skuteczne czyszczenie, gdy kwas cytrynowy dodaje się do wybielacza. Aby to zrobić, należy kwas szkła i takiej samej ilości chloru. Ostatni wzmacnia działanie pierwszego składnika, będzie to osiągnąć lśniący blask elementów wewnętrznych urządzenia. Przed oczyszczeniem kwas cytrynowy maszyna-maszyna i chloru, należy zapoznać się z wadą tej technologii, która przejawia się w nieprzyjemnym zapachu podczas robót. W celu przeprowadzenia takiego oczyszczania może być raz na trzy miesiące, a tym samym wyeliminować korozję elementów gumowych.

Jak radzić sobie z pleśnią

Jeśli zauważysz, że bęben jest w niektórych miejscach pokryte czarną pleśń, możliwe jest korzystanie z tego samego kwasu cytrynowego do tego celu. Pre górna pokrywa jest usuwana, ale do tego celu urządzenie musi być zawrócona. Pokrywa 3 jest wzmocniony przez śruby, które mogą być sześciokątny lub w kształcie krzyża, w zależności od modelu. Śruby mogą być okazało się, że otworzy drzwi. Jeśli podnieść Cię na pytanie, jak do czyszczenia kwas cytrynowy maszyna-maszyna, następnym krokiem jest, aby zwracać uwagę na pompę, która znajduje się w dolnej części urządzenia. Z nią Unii odbyło węża. Oprawa, która służy jako mocowania węża, jest często dość przejrzyste. Dlatego nie widać śladów pleśni. Wąż musi być usunięty, aby je sprawdzić, a jeśli nie są ciemne plamy, jest dobrze przemyto roztworem kwasu cytrynowego.

Zgniły zapach może wystąpić, gdy forma i zejść przez wąż osiągnie dno urządzenia. Na tej samej zasadzie, odkręcić przednią pokrywę maszyny montażowej, pod nią pojawi się wąż zamocowany do pompy. Jeśli nie jest przezroczysty, to musi być usunięte i sprawdzane pod kątem osadów formy, do tego należy użyć szczypiec.

Usuwanie czarnej pleśni

Jeśli przed tobą nie było pytanie o sposób czyszczenia kwas cytrynowy maszyna-maszyna z czarnej pleśni, trzeba brać kwas cytrynowy, zainstalować wentylator w samochodzie, dzięki czemu przyczynia się do cyrkulacji mas powietrza. Musisz spełniać tego warunku, jeżeli sprzęt jest w wilgotnym miejscu, tutaj należą piwnicy. Wąż może być zastąpione, jeśli jest to konieczne.

Porady, aby zapobiec powstawaniu osadów

Zapobieganie maszyn muszą być wykonywane co około sześć miesięcy, ale nie uszkodzić część procedury, które są przeprowadzane raz na 2 miesiące. Zamiast kwasu cytrynowego można stosować do usuwania kamienia lub octu. Każda maszyna ma dolną filtra po umyciu jest brudny i powinny być regularnie czyszczone. Jak czyścić kwas cytrynowy maszyna-maszyna, można dowiedzieć się, czy przeczytać informacje podane powyżej. Ważne jest, aby pamiętać, że piana krystalizuje się ogrzewania wody do temperatury 75 ° C Specjaliści nie zaleca osiągnąć ten poziom temperatury, zatrzymując w temperaturze 70 ° C TEN pozostaje jednak jasne, więc należy wybrać odpowiedni program. Czyszczenie kwas cytrynowy może być przeprowadzane częściej niż zaleca wyżej, ale to rada jest bardziej istotne dla tych, którzy używają sprzętu często. Z kwasem można usunąć nie tylko skalę, ale również eliminuje nieprzyjemne zapachy, jeśli w ogóle. Zapobieganie szkody dla szczegółowości przynosi, jest on sprawdzany w praktyce.

wniosek

Przed oczyszczeniem kwas cytrynowy maszyna-maszyna, należy wziąć pod uwagę także inne sposoby przeprowadzania takich prac. Alternatywnie działa octu, którego chcesz wlać w ilości 2 szklanek. Następnie dodaje ciepłej wody, włączyć tryb mycia bez ubrania i proszku. Cykl powinien wybrać najdłuższy. Przed kwas cytrynowy do czyszczenia pralki powinien być zaznajomiony z technologii prac. Mówi, że po zakończeniu procesu zmywania z maszyną kwasu znowu trzeba umieścić na krótki program.