468 Shares 2004 views

Połowy na wiosnę. Gdy wiosna zaczyna gryźć karpia?

Wielu wędkarzy uwierzyć ryby karp jest bardzo ciekawe i wyjątkowe, godne szacunku i osobistego podejścia. Oprócz karpia czasem rosnąć do bardzo imponujących rozmiarach. Co nie jest „sen ryby”, które po prostu trzeba złapać przynajmniej raz w swoim życiu! Może dlatego karpie są uważane za potężne trofea wędkarskie. Istnieją w prawdziwych miłośników przyrody i rasy, którzy wiedzą o tym wszystko. Dla tego rodzaju wiedzy można przypisać, a następnie, gdy wiosna zaczyna gryźć karpia. Po tym wszystkim, może to zależeć powodzeniem nosić ryby. Nawet prawidłowo wyposażony wędkarz przy braku ryb może wrócić do domu bez połowu.


Cechy zachowania: koniec zimy

Początek momencie sprężyna zaczyna gryźć karpia, zależy od jego preferencji behawioralnych w tej porze roku. W zimie, ryba ta zmniejsza jego aktywność prawie do zera. Wcześniej było to powszechne przekonanie, że zima karpia w stan podobny do anabioza żab. Ale okazało się, według badań przeprowadzonych obecnej, nie jest prawdą. Ryby dostać w opakowaniach i udać się do miejsc gdzie cieplej. A w stawie jest głębokie doły i rozlewiska, gdzie nawet w ciężkich mrozów utrzymują temperaturę około czterech stopni Celsjusza. Tam czeka karp zima, bo nie jest to praktycznie niemożliwe do uzyskania. Niektórzy rzemieślnicy, oczywiście, złowionych karpi w zimie, ale konieczne jest, aby spróbować bardzo mieszać się i powodować zimowania ryb do gryzienia.

Cechy zachowania: wczesną wiosną

Czasie, gdy wiosna zaczyna gryźć karpia zależy można powiedzieć o jego ciepłolubne. Wiadomo, że jest to raczej południowe ryby, uwielbia ciepłą temperaturę wody (choć jakość środowiska, w tym udomowionego karpia nie twierdzi tak dużo). Ale karp ciepła kocha bardzo. W związku z tym, gdy temperatura wody otaczającej tak zależnych i apetyt, kleszcze i tym samym półbajtowego. Doświadczeni rybacy wiedzą, że gdy wiosna zaczyna gryźć karpia, oznacza to, że woda w stawie, na przykład, już ocieplony. W zimnej wodzie ryby natychmiast tracą apetyt i stają się dość powolne, trudno jest, aby reagować na przynętę.

temperatura optymalna

Tam, w środowisku rybackim i charakterystycznych cech związanych ze zjawiskami naturalnymi, które można określić, kiedy zaczyna gryźć karpia sprężynę. Jest takie stare przekonanie, że przed kwitnieniem bzu i po dojrzeniu jarzębiny zaczep ma nic w kontekście karpiarzy. Może w wieku 19-20 było. Ale w dzisiejszych czasach, gdy istnieje tendencja do zmiany, to najlepiej, aby być bardziej logiczne i nadal koncentrować się na danych dotyczących temperatury w całej klimatu Ziemi. Naukowcy karp życia uważa się, że to zaczyna aktywnie poruszać i karmione temperatury wody ponad 12-14 stopni Celsjusza. Przed osiągnięciem tego znaku dobry kęs tego gatunku ryb – rzadki wyjątek od reguły. Ale znowu, jeśli w marcu mocno świeci słońce, a temperatura utrzymywał na większych wysokościach, woda staje się na tyle ciepło, zwłaszcza przy niewielkich głębokościach. Tam karp może być karmione i wychodzi. Tak banalne pomiary temperatur powietrza i wody oraz prowadzenie dziennika dla amatorskiego charakteru karpiarzy nie będzie zbędne. Na podstawie tych pomiarów można z rozsądną pewnością będzie w stanie określić, kiedy zaczyna dziobać karpia na wiosnę, tak aby nie przegapić ryby catchability. I bez trofeum nie pozostanie!

znaki lokalne

Karp występuje w prawie wszystkich zbiornikach wodnych w naszym kraju. I Rosja, jak wiemy, w kraju jest również dość duża długości. Dlatego czas, kiedy zaczyna gryźć karpia sprężynę w Moskwie, na przykład, różni się od momentu innych dziedzinach. Na rzekach, co do zasady, to nastąpi wcześniej niż w zamkniętych zbiornikach – jeziora i stawy. Jest to związane z faktem, że przepływ wody szybko wieje pokrywę lodową. Karp jest bardzo ważne po natleniaczem zimowym przed rozpoczęciem być zainteresowany posiłek. W stawach lód powinien trwać dłużej, ale możliwe jest sztucznie doprowadzić karpiarzy, proburivaya w lodzie pod koniec zimy, licznych studni i cięcia przez otwór, tak że woda lepiej oddychać i nasycona tlenem. I wprowadzić doświadczonych rybaków, że może nadejść czas, kiedy zaczyna dziobać karpia w stawie na wiosnę. Dużo zależy od pogody, jak tegoroczna wiosna była wcześnie. Po lodu na ryby w stawie na jakiś czas oddala się od głodu tlenowego (okres ten może trwać nawet do kilku tygodni), a następnie przechodzi do normalnego życia.

Gdy wiosna zaczyna dziobać karpia na Uralu

Wraz z nadejściem wiosny i rozpoczęciem ogrzewania wody, ryba ta preferuje pobyt na głębokości nie większej niż kilka metrów, co dostać działanie promieni słonecznych. Dlatego pod koniec kwietnia – na początku maja należy próbuje złapać karpia w obszarach o słabych prądach (w miejscach, gdzie szybko po prostu nie mają czasu na ciepłą wodę, a także karp lubi ciepłe). Należy również unikać przy wyborze miejsca zagłębionych i obszarów zacienionych, gdzie też trochę słońca. Gdy wiosna zaczyna gryźć karpia w Czelabińsku, na przykład? Można spróbować uruchomić pod koniec kwietnia, liczba po 25 (ale znowu, wiele zależy od stopnia nagrzania słupa wody, ze słonecznej pogody i innymi). A w Cold Spring, może szczęście w maju! Czasami pod koniec numerze zimowym karpia polowania mogą być przeniesione do połowy maja (po 9).

Gdy wiosna zaczyna dziobać karpia na terytorium Krasnodar

Tutaj z połowu karpia, to sytuacja jest trochę inna. Klimat jest cieplejszy, woda nagrzewa się szybciej i wcześniej niż w innych północnych regionach Rosji. Dlatego na karpia mogą iść wcześnie do połowy kwietnia. Ale nadal, to lepiej do wędkowania, że był to najbardziej udany, śledzić temperaturę wody i powietrza.

Sposoby łowienia na wiosnę: pręt pływaka

Niektórzy wędkarze wolą złapać karpia na wiosnę na wspólnym pręta pływaka z dość cienkiej żyłce. Ale tu pojawia się na pierwszy plan kwestię przebraniu. Biorąc pod uwagę, że karp – ryby do karmienia chciwi, ale bardzo ostrożny. Zauważono, że widział mężczyznę z wody, a także sprzęt wędkarski i żyłka z dyszą. Prowadzi to do tego, że obawy karpia i nie gryzą. Dlatego też, wpływ obecności ludzi powinna być zmniejszona do minimum. Zabronione jest również krzyczeć, bo ryby czuć wibracje dźwiękowe, i to przeraża ją. Rzucać się na wiosnę należy starać się unosić pręt w płytkiej wodzie, gdzie ta ryba idzie do wygrzać się i karmić się. Zalecany do stosowania przynęty karpia, zwykle składające się z ziaren i nasion z orzeszków ziemnych. Popularnego starego przynęty – robaka i niedogotowane ziemniaki. Od modnych – różne przynęty.

Metody połowu: Feeder

W kwietniu, woda nagrzewa się stopniowo we wszystkich zbiornikach wodnych, i przychodzi czas, kiedy zaczyna dziobać na wiosnę podajnik karpia – ulubione rybakom wędkarskiego. Oczywiście, ma swoje wady. Na przykład fakt, że sam podajnik – pudełko z jedzeniem – zawsze ciągnie do głębi. Więc, być może, doświadczeni wędkarze wolą nie używać go w bardzo głębokich wodach. Ale na wiosnę, kiedy karp się wygrzać się w stosunkowo płytkich wodach – najbardziej go! Podajnik jest podajnik, komórka, do której pobierana przynęty. Główną część przynęty rozchodzi wzdłuż dolnej i karp jest często nazywany „czystsze”. Ryby, ssanie jedzenie do bani i hak, czai się w miejscu żywności. Jeśli hak jest ciężki, aby ułatwić wchłanianie jest umieścić na piłkę piany. Faktycznie, podajnik – potomkiem dawnych dobrych makushatnika znanych nawet dziadkowie, rybacy. Placek umieszczona na dobrej penetracji na płycie prowadzącej i przyklejone taśmy elastyczne, zaczepy są zablokowane, a rozwiązania jest wyrzucany z brzegu na żyłce. Zasada działania – podobnie jak w powyższej powłoki dla karpi. Ważnym zasada: nie rzucać i jeden i drugi bieg jest daleko od brzegu, próbując dostać się do płytkiej wodzie, gdzie można oczekiwać dobrego przekąsić.