644 Shares 8268 views

Bentley Continental GT – luksusowy angielski

Najbardziej konserwatywnym krajem na świecie, który jest przykładem sztywności, klasycyzmu i zaangażowania w ustalone tradycje, jest Wielka Brytania Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jeden z najlepszych systemów edukacyjnych na świecie, wysokiej jakości produkt o nazwie "angielski piłka nożna" i doskonałe samochody wysokiej klasy – właśnie te wyspy słyną z daleka. Ogromną zazdrością innych państw jest luksusowe pojazdy czterokołowe, których produkcja jest znana w Wielkiej Brytanii. Miejsce narodzin fantastycznego Bentley Continental GT to Anglia.


Historia powstania tego stalowego symbolu dobrobytu i władzy jest prawie sto lat. W odległej 1919 r. Otwarto legendarną firmę Bentley Motors. Podobnie jak wiele wielkich obaw, ta organizacja została nazwana przez jego założyciela, Walter Owen Bentley. Motywem firmy była pomysłowa pomysł Waltera na użycie tłoków, aby poprawić osiągi silnika. Najlepsze doświadczenia w implementacji silnika testowego zakończyły się sukcesem: po wojnie wyszedł pierwszy eksperymentalny pojazd "Experimental Bentley No. 1", który był pradziadkiem wszystkich samochodów tej firmy, w tym Bentley Continental GT. Udane testy stanowiły fundament rozwoju i rozwoju popularnej marki.

Bez długiego czasu myślenia, zaraz po otwarciu firmy, Walter wydaje pierwszy pomysł, wyposażony w silnik o pojemności 3 litrów. W tym celu nazywano "Bentley 3 litrami". Ta mała dziewczynka, która zdobyła publiczność swoim projektem i charakterystyką na wystawie w Londynie w 1919 roku, urodziła się na słynnej ulicy Baker. To właśnie dzięki tej stalowej "połykanie" po raz pierwszy na świecie samochód otrzymał charakterystyczny, w oparciu o jego objętość, a nie pojemność.

Po pewnym czasie "Bentley" został pochłonięty przez olbrzymi samochód potwora Rolls-Royce, który słynie z "ręcznych" luksusowych przystojnych mężczyzn. Firma ta skoncentrowała się na rozwijaniu marki w kierunku najlepszych cech samochodów sportowych. Uważa się, że Rolls Royce – jest to samochód reprezentatywnej klasy dla wycieczek z kierowcą, a Bentley – dla bogatych kierowców.

Po długiej i ciężkiej drodze do zdobycia specjalnej pozycji na światowym rynku motoryzacyjnym, na obecnym etapie żadne z samochodów tej firmy, na przykład Bentley Continental GT, jest wspaniałym świadectwem nie tylko luksusu i dobrobytu właściciela, ale jego miłości do szybkości. Po tej regule następuje niemiecka koncern Volkswagen, która po reorganizacji Rolls-Roysa zajęła markę pod jej przytulnym skrzydłem.

Bentley Continental GT został wydany w 2006 roku, ogłuszając publiczność z jego cechami charakterystycznymi i niepowtarzalnym designem. To była "stalowa" bestia, która stała się prototypem tworzenia kolejnych generacji samochodów wyprodukowanych przez luksus, ale brytyjski kochający luksus. Wyjątkowy design, luksusowe formy i miękkie gięcie ciała – to piękno zewnętrzne, które przyciąga entuzjastów samochodów tak bardzo. Z maski silnika Bentley Continental GT rozdarty jest woli stada 560 koni, którego temperament jest ograniczony silnikiem o mocy 6,2 litra W12. Automatyczna, sześciobiegowa skrzynia biegów wyposażona w tiptronic pomaga poczuć się tym, jak ten jasny i niepowtarzalny samochód.

Na podstawie tego potężnego i szybkiego urządzenia powstał również Bentley Continental GT Speed. Zgodnie z planami producentów, ten model stanie się najszybszym zamiennym na świecie. Potężny potężny potwór ze stali, rozwijający maksymalną prędkość do 330 km / h, będzie ostatnim w linii kontynentalnej.