715 Shares 6227 views

Lofoty – wspaniałe wakacje

Lofoty – archipelag, który rozciąga się wzdłuż wybrzeża północno-zachodniej Norwegii. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko w kraju, ale w całej Skandynawii. Jest to obszar, krajobrazy majestatyczne piękno, małe wioski rybackie, ukryty w fiordach z piaszczystych plaż, skaliste szczyty rosnące od morza i wstawanie ścianę wzdłuż wybrzeża.

Archipelag obejmuje wyspy jak Austvogoya, Gimsøya, Vestvågøy, Flakstadøya, Moskenesoya, Veroy, Røst i kilka mniejszych.

Lofoty jest znany jako zorzy polarnej i białych nocy, wiry (wśród nich – legendarny Maelstrom opisany po raz pierwszy opisana 2000 lat temu starożytny grecki podróżnik Pytheas), tradycyjną kulturę rybołówstwa i Rohrbach – stare domy rybackie czerwony, zbudowany na plaży lub na palach w niektóre z nich mogą zatrzymać na odpoczynek.

W Leknes (jest to centrum administracyjne Vestvågøy – największa gmina Lofoty) słońce jest nad horyzontem w dniach od 26 maja do 17 lipca. Midnight sun najlepiej oglądać z plaż, położonych w zachodniej części. W okresie zimowym, światło nie pojawia się od 9 grudnia do 4 stycznia. Lofoty są umieszczone w odpowiedniej szerokości podziwiać zorzę polarną. Popularne plaże archipelagu. Więc Utakleyv nazwany najbardziej romantyczny w Europie Hauklandsstranden – najlepszy w Norwegii.

Widziany jaskinia Refsvikhula – podróż do mistycznego starożytności. Giant Cave (115 metrów głębokości i 50 metrów wysokości) przeraża nawet najbardziej ekstremalnych samotnie. Jej tajemnica jeszcze bardziej wzmocnione przez tajemniczych znaków wpisanych na ścianach starożytnych ludzi ponad trzy tysiące lat temu. Przygoda wycieczka statkiem przejść przez Refsvikhula Maelstrom, tworząc wrażenie.

Lofoty są bogate w niezwykłych jaskiń. Storbothellaren (hellaren – jaskinia), znajdujące się na południe od wsi Napp, znany jako najstarszego osadnictwa z epoki kamienia w archipelagu. Wewnątrz niego, składający się z dużej czaszy (70 metrów głębokości i 22 metrów wysokości), nie są grube warstwy odpadów pozostawionych przez ludzi z epoki kamiennej, liczące dziesiątki tysięcy lat historii ludzkości.

Archeolodzy odkryli narzędzi połowowych, włócznie, groty strzał, noże, siekiery, igły, odłamki kości, resztki kości różnych ryb, mięczaków, 16 różnych zwierząt i co najmniej 37 gatunków ptaków, co świadczy o zróżnicowanej diety starożytnych ludzi. Stwierdzono również znaleźć, a ludzkie kości.

podróżujący zagranicznych posiadające wizę w Norwegii, dostać się do wysp wynosi zazwyczaj od Oslo lub Bergen – Ferry, łodzi lub powietrza w Flakstad i Moskenes. Do dalszej podróży, możesz wybrać jedną z kilku opcji pojazdów. statki pasażerskie również przejść z Bodø i Narwik do Svolvær.

Wiele osób wybiera wakacje w Norwegii w okresie letnim, ale mogę zapewnić, że na zimowy wypoczynek na Lofotach – jest nieporównywalne doświadczenie podróży. Słowa nie mogą opisać piękno zimowych pejzaży z ich majestatyczne, ubrany w białe skały, magia Northern Lights ponad postrzępione szczyty górskie, przyjemność, które można uzyskać z pyszny posiłek w przytulnej Rohrbach. Przez cały rok, wyspy organizowane są wycieczki łodzią, niesamowite połowów wielorybów safari, nurkowanie.